Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

seat ibiza 1.4i aex silnik szarpie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> seat ibiza 1.4i aex silnik szarpie
Autor
Wiadomość
kida5
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 19 Kwi 2008 08:18   

seat ibiza 1.4i aex silnik szarpie

cześć
Mam seata ibizę od jakiegoś czasu mam problem z przyśpieszaniem silnik jest dziwnie słaby i nie ciągnie równo. Czuć szarpanie na 2,3,4 biegu. Jak byłem u mechanika pokazało mi usterkę czujnika sutkowego spalania. Okazało sie że mam zużyty wał korbowy stąd te stuki. Zrobiłem silnik ( szlif wału ) skasowałem usterkę na komputerze i niby było wszystko ok. Niestety po ok roku auto mi strasznie dużo pali ( ok 8.5 l) i jest takie mulaste jakby coś je trzymało w pewnym zakresie obrotów( nie ciągnie równo) nie wiem co może być zmieniłem przewody zapłonowe, kopułkę, myślę że to może być dalej ten czujnik stuków. chyba że jakiś inny czujnik.
Jak myślicie pomóżcie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Kwi 2008 08:18   

Powrót do góry

szogun0
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: okolice Strzyżowa

Post#2 19 Kwi 2008 08:36   

Re: seat ibiza 1.4i aex silnik szarpie

Diagnostyka.
Bez tego szkoda wróżyć z fusów.
A z tego co się rzuca w oczy, to sondę Lambda sprawdź.
Powrót do góry

wozniak.j
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 19 Kwi 2008 11:18   

Jeżeli wiesz gdzie jest zamontowany czujnik spalania stukowego to sprawdź czy jest prawidłowo zamocowany. W jego przypadku bardzo ważne jest aby był dokręcony do silnika odpowiednim momentem. Być może w twoim przypadku lekko się popuścił na śrubie i z tego powodu łapie fałszywe objawy stukania a w konsekwencji ECU próbuje skorygować kąt zapłonu i stąd to szarpanie i brak mocy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Kwi 2008 11:18   

Powrót do góry

kida5
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 Post autora tematu 19 Kwi 2008 14:59   

Szukałem tego czujnika na silniku i nie mogłem znaleźć powinien być gdzieś koło głowicy w kadłubie. W instrukcji do VW polo piszą że ma być miedzy 2,3 cylindrem na silniku niestety nie znalazłem gdzie i nie widzę też przewodów które mogły by do niego biegnąć. Możliwe żeby ten silnik nie miał czujnaika stukowego.
Powrót do góry

wozniak.j
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 20 Kwi 2008 01:22   

Czujnik powinien być przykręcony do bloku silnika pod kolektorem dolotowym(kolektor go zasłania).
Powrót do góry

kida5
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 Post autora tematu 24 Maj 2008 09:06   

podłączyłem samochód do komputera nie ma żadnych usterek. Przywróciłem ustawienia bazowe na przepustnicy(adaptacja) i auto odżyło.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2008 09:06   

Powrót do góry

gwizdek01
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: białystok

Post#7 29 Paź 2010 12:29   

witam mam ten sam problem dokładnie !!szarpi na 2 ,3,4 i 5 biegu czyszczona przepustnica,zniknąl po tym bąd na komputerze(błąd przepustnicy..wykonywałem przez kop adaptację przepustnicy i nie pomogło.jakim momentem dokręcić ten czujnik?a może to inaa przyczyna?na małym gazie nie stuka i nie szarpie na większym za to tak moj silnik to 1. 4 60km aex vw polo.sonda lambda mwach a się napięcie od 0,1 do 0,77 v .proszę o radę.świece sprawdzone!
Powrót do góry

kida5
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 Post autora tematu 29 Paź 2010 13:11   

U mnie skonczylo sie tym ze w czasie deszczu auto mi sie zatrzymalo niestety tylko na ok 1g (zgasl silnik). Probowalem go odpalic niestety bez skutecznie. Niestety dlatego ze dalej nie wiem co mu do konca bylo ale wymienilem cewke zaplonowa i czekam na deszcz, ktory go zatrzyma. Jak narazie mimo jesiennej pluchy caly czas dziala. Ale moze to jest cewka zaplonowa. slaba iskra i go moli
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> seat ibiza 1.4i aex silnik szarpie
Strona 1 z 1