Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejne klony Totem Mite

toma085 20 Kwi 2008 11:19 14993 17
  • Szczerze mówiąc to nie wiem od czego zacząć bo w kwestii technicznej jest już wszystko jasne , ale dla mniej obeznanych będzie krótki opisik:

Przetworniki: Nisko-średniotonowe GDN 13/40/2(po dwa na jedną kolumne więc nie jest to do końca klon Totema) wysokotonowy 10/80/7 (ten ze Scherzo)

Obudowa: wykonana z płyty wiórowej 16mm wzmocnionej w środku, objętość 16l strojone na 51Hz ,wykończona fornirem Jabota przyklejonym na Patex Moment, polakierowana czterema warstwami lakieru bezbarwnego Hartz Lack Mat cztery warstwy( niezwykle wydajny i bardzo twardy). Na razie brak podstaw i ładnych wkrętów.

Brzmienie: pokój 20m2 kolumny rozstawione dość szeroko zasilane wzmacniaczem Pioneer A502R(100w przy 4R) kabel sygnałowy Nakamichi, źródło DVD Panasonic. Jeśli chodzi o stereofonię i wokal jest po prostu świetny słuchając muzyki z filmów szczególnie z Tytanic (Celon Dion) przechodzą przez moje ciało ciarki, taki dreszczyk emocji ,mimo lekko szeleszczącego GDWK i tak kolumny w swojej klasie cenowej nie mają sobie równych, myślę że jak by na górę trafiła jakaś Vifa to konstrukcja by biła na głowę nawet sporo droższe konstrukcje DIY

Kosztorys
    GDN 4x 25zł
    GDWK 2x25zł
    Płyta 30zł
    Fornir 60zł
    Klej lakier 50zł
    Terminale ,BR,wkręty,szpachel 50zł
    W sumie jakieś 350zł+ przesyłki+ zbiornik gazu+ wielka kupa nerwów (na fornir który był bardzo pofałdowany) = OGROMNA SATYSFAKCJA zresztą sami oceńcie:

Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite

Fajne!
  • #2 20 Kwi 2008 11:32
    gugus89
    Poziom 14  

No ładne, ładne..Dlaczego na pierwszych fotkach nie widać br-u? Czyżby ciekawość zżerała po poskładaniu pudeł, i nie można było oprzeć się żeby podłączyć? :D Ładnie położony fornir..Napisz jak z cięciem na zwrotnicy, i czy "podpierasz" to jakimś subem?
    Zamontuj jeszcze jakieś ładne obręcze i będzie super..
    Konstrukcja 9/10 bardzo mi się podoba.
    pozdrawiam

• #3 20 Kwi 2008 12:06
    Hubert_1
    Poziom 24  

Gdzie kupiłeś tak tanio GDN-y ? Na allegro stoją od 40 zł w góre. Konstrukcja ładna :).

• #4 20 Kwi 2008 12:29
    izbic
    Poziom 28  

Kiedyś swego czasu GDNy miał w promocji protonsil na allegro ja też sie na nie załapałem. Co do konstrukcji to wiem o niej wszystko więc mogę spokojnie zarekomendować ;) Świetna przestrzeń i stereofonia i przy dobrym wzmaku również dynamika. Ładne wykończenie, choc razi troszkę brak frezów. Mogłeś dać cieńszą płytę MDF na front i z niej zrobić frezy jak to zrobił Alton88 w swoich klonach. Ogólnie udana konstrukcja gratuluję i pozdrawiam.

• #5 20 Kwi 2008 13:35
    toma085
    Poziom 21  

Izbic to dzięki tobie one powstały i ja też się złapałem na tą promocje w protonsilu ale obecnie ich nie widać. Frezarke mam ale boje się że jak będę robił frezy to nie wyjdzie zbyt równo i wszystko spieprze ale kto wie dojdą jeszcze podstawy i ładne wkręty ,obciążenie , to wrzucę jakieś foty w lepszej rozdzielczości.

Mam chyba od zestawu kina Panasonic ale go nie słucham bo tylko psuje cały efekt najlepiej grają na włączonym Dirtect z pokrętłem na 3/4 wtedy jest bardzo głośno i czysto a i basu jest wystarczająco tylko nie za niskiego.

Kolejne klony Totem Mite

Kolejne klony Totem Mite

• #6 20 Kwi 2008 16:51
    vertim
    Poziom 23  

A ja chciałbym sie dowiedzieć po co te cewki są tu potrzebne

• #7 20 Kwi 2008 18:12
    toma085
    Poziom 21  

vertim napisał:
    A ja chciałbym sie dowiedzieć po co te cewki są tu potrzebne

To jest zwrotnica która dokonuje podziału pasma, projektuje się ją specjalnie do odpowiednich głośników?Bez niej nie zagrało by to poprawnie.

Jeszcze kilka fotek:

Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite Kolejne klony Totem Mite

• #8 21 Kwi 2008 13:12
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ładna robota. B-r troszkę wielgachny. Kolego, piszesz o stereofoni. Jeśli dobrze rozstawiony "sprzęt" poprawi ten efekt. :idea:

• #9 21 Kwi 2008 19:27
    toma085
    Poziom 21  

No rzeczywiście BR jest duży ale za to w ogóle nie świszczy więc mu to daruje, miałem go dać od tyłu ale zbyt blisko stoją ściany i mogły by dudnić.

• #10 22 Kwi 2008 17:04
    puyol187
    Poziom 15  

Wykonanie kolumn bardzo ładne. Ale faktycznie duży br ale jeśli dobrze gra to jest git.

• #11 28 Lis 2009 11:54
    skawalkeros
    Poziom 15  

Jaką średnicę i długość mają rury br?? Czy kolumny są czymś wytłumione?? Przegrody w środku są pochylone??

• #12 28 Lis 2009 13:11
    michu_t
    Poziom 15  

Konstrukcja ogólnie fajna, podobna do moich a'la klonów :D
    Jednak przód aż się prosi o frezy pod głośniki.
    Poza tym może powiecie że się czepiam ale wkręty jakie zastosowałeś to totalna porażka, z daleka widać że to zwykłe czarnuchy do karton-gispu. Na dodatek nie są wkręcone prostopadle tylko pod jakimiś dziwnymi skosami.
    Może i to pierdółki, ale ja do takich detali przywiązuje uwagę.
    Pozdrawiam

• #13 30 Lis 2009 08:19
    skawalkeros
    Poziom 15  

Jaką średnicę i długość mają rury br?? Czy kolumny są czymś wytłumione?? Przegrody w środku są pochylone??

• #14 06 Sty 2010 20:14
    lukaszluk
    Poziom 15  

Witam
    Konstrukcja jak dla mnie bardzo ładna, nie potrzeba tu żandych frezów pod głośniki, jest tak jak jest ok. B-w, tak przydałby się niejszy to fakt a gdyby był z tyłu i nmiejszy to nic by nie dudniło. Do całej perfekcji przydały by się kolce najlepiej na podatawkach bo podłogę szlak trafi, he he.
    A jak za mało basu a widzę ze zdjęć że obudowa w miarę głęboka to można by wstawić w obudowę po dodatkowym basie oddzielnie zasilanym wzmakiem z filtrem dolnoprzepustowym coś w stylu kolumn eltax.
    Pozdrawiam i życzę więcej takich konstrukcji

• #15 09 Sty 2010 15:03
    joint32
    Poziom 14  

Kolumienki jak dla mnie piękne gratuluję udanej konstrukcji.Mam pytanie jaka jest różnica między totemami z jednym wooferem ,a dwoma?Czy z dwoma grają jakoś lepiej ?

• #16 15 Sty 2010 12:49
    psyho99
    Poziom 8  

Można by prosić o schemat zwrotnicy do dokładnie tej konstrukcji?

• #17 01 Lut 2010 20:14
    pawel83ck
    Poziom 13  

Witam. Sam kiedyś wykonałem Totem-mite i wiem, że są to kolumny niezwykłe.. Super średnica idealnie zespolona z góra. Wiele osób twierdzi, że głośniki wysokotonowe zubożają dźwięk. To nie prawda. Perfekcja tych kolumn polega na idealnym zespoleniu pod zakresów (góra+średnica+bas), a przy zastosowaniu innego głośnika kopułkowego jest to nie do osiągnięcia. Wiem bo próbowałem z vifami, scan-speakami i zawsze coś raziło - brak spójności.

Pozdrawiam Paweł S.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME