Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbas na B&C 18TBX100

gófer 20 Kwi 2008 21:25 7626 17
  • Witam.

Chciałbym Wam pokazać wytwór mój i mojego brata. Gra już od ok. 2 miesięcy, zaliczył 6-7 imprez i jak narazie sprawdza sie wyśmienicie. Przetwornik tak jak w temacie, skrzynia 200 litrów strojona na ok. 40-45 hz, jest nieco wiekszy od mojej pralki Amica ;) . Oto fotki:

Subbas na B&C 18TBX100 Subbas na B&C 18TBX100 Subbas na B&C 18TBX100

W rzeczywistości kocyk jest ciemniejszy, na zdjęciach wyszedł popielaty a jest prawie czarny. Czekam na opinie i sugestie.

Pozdrawiam :)

Fajne!
  • #2 20 Kwi 2008 22:22
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Ladne wykonanie, kolejna tuba :) Jakiego przetwornika uzyles ?
    edit: Nie doczytalem chociaz opis taki krotki ;P

• #3 20 Kwi 2008 23:04
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

UnnamedByMazek napisał:
    Ladne wykonanie, kolejna tuba :) Jakiego przetwornika uzyles ?
    edit: Nie doczytalem chociaz opis taki krotki ;P

Jaka tuba to BR jest :D

Skąd wziąłeś kratę na przód ile dałeś ??

• #4 20 Kwi 2008 23:18
    gófer
    Poziom 34  

No właśnie, jaka tuba.

Krata z castoramy, arkusz 1m x 1m, malowana lakierem czarnym matowym, kosztowała 100pln, ale wystarczy jej na 4 suby na 15-stce. Przeżyje każde kopnięcie ;)

• #6 21 Kwi 2008 08:55
    gófer
    Poziom 34  

Nie ma co porównywać, to co sprzedają na allegro to jak sama nazwa mówi-siatka, jest elastyczna i wygina sie, ta z castoramy jest dużo sztywniejsza bo jest wykonana z grubego arkusza metalowego.

• #7 21 Kwi 2008 13:13
    michalll2604
    Poziom 10  

Subik bardzo ładny lecz niestety są małe niedociągnięcia :
    -powinieneś dać w środku jakieś wzmocnienie
    -no i te wykończenie kocem ( na samym dole te łączenia )
    konstrukcja bardzo ładna .daje 9/10. Pozdrawiam.

• #8 21 Kwi 2008 14:32
    gófer
    Poziom 34  

Wzmocnienia są, jednak na zdjęciach ich nie widać. Wprawdzie powinno być ich wiecej, jednak już teraz sub sporo waży (jakieś 60kg), a nie chce wiedzieć co by sie działo jakbym dodał kilkanaście wzmocnień...wiesz czasem to trzeba nosić, a uwierz mi że targanie o 3-ciej w nocy takiej pralki wcale nie jest przyjemne.

W rzeczywistości tych łączeń aż tak nie widać, tym bardziej na imprezie jak jest ciemno :)

Dziękuje za pozytywne opinie.

• #9 23 Kwi 2008 22:52
    zapek42
    Poziom 27  

Jeżeli Ci podoba się dźwięk z tego potwora to jest super ;-) .
    Faktycznie niedociągnięcia pewnie będą niewidoczne na imprezie gdy jest ciemno .Ta krata bardzo mi się podoba :D .
    9/10

• #10 24 Kwi 2008 19:26
    djdinitro
    Poziom 25  

No niezłe niema co gar ok buda tez spoko wyszła a co do niedociabniec to jeszcze raz powtarzam niech to gra a strzelac nikt z tego nie bedzie w nocy po %tach i tak nikt nie widzi.A krata z kastoramy fakt taka samą widziałem jedno co to troche cena jak by duza ale metr na metr spora.Ja zamowiłem do swoich kolumn własnie taka miekszą ale z ocynku lecz do tuningu cos jak aluminiowa ale sztywniejsza i romb sredni.

• #11 26 Lut 2009 06:06
    seba_gee
    Poziom 2  

łączeń nie widać gołym okiem, trzeba się sporo pochylić by je dojrzeć, krata jest tak sztywna i wytrzymała, że po przyjęciu uderzenia taczką z 100kg osobnikiem na pokładzie tylko lekko się wgięła w rogu na dole

ps. i tak jestem z niego dumny, prawie pro

• #12 27 Lut 2009 14:24
    zaq111
    Poziom 16  

No tak subik fajny, ale napisz jeszcze jakie wrażenia odsłuchowe jak to gra, na jakie powierzchnie max daje radę z zadowalającym efektem, jaki napęd do tego używacie? ;)

P.S. Heh to co to za komiczna sytuacja z tą taczką?

• #13 27 Lut 2009 17:51
    gófer
    Poziom 34  

Napęd to ep2500 w mostku, szału nie ma ale kupiony okazyjnie więc nie ma co płakać. Można z dobrym efektem go używać w przypadku dyskotek do 50m^2, na potupaje myślę że spokojnie 150 m^2.
    Z tą taczką to było tak że robiliśmy impreze na pływającym pomoście i nagle zaczeli po nim jeździć goście w taczce (jeden jedzie drugi pcha)...no i jako że nawaleni jak meserszmity byli to nie wyrobili na zakręcie i taczka wbiła się w prost w suba...powstało tylko lekkie wgniecienie.

• #14 06 Maj 2010 19:24
    JacobG
    Poziom 21  

Możesz opisać brzmienie tych paczek

• #15 06 Maj 2010 19:39
    Greg1702
    Poziom 20  

Szkoda, że nie wsadziliście drugiego głośnika. Efekt byłby jeszcze lepszy.

• #16 11 Maj 2010 14:12
    djdinitro
    Poziom 25  

gófer napisał:
    Napęd to ep2500 w mostku, szału nie ma ale kupiony okazyjnie więc nie ma co płakać. Można z dobrym efektem go używać w przypadku dyskotek do 50m^2, na potupaje myślę że spokojnie 150 m^2.
    Na 50m/kw 2,4kW (wcześniej sie pomylilem) z epka chcesz dawać? Powodzenia z sluchem.Na dodatek 18" markowego gara....Coraz bardziej mnie ilość mocowa zastanawia jaką mozna lyknąć na cialo(uszy)

• #17 12 Maj 2010 11:36
    Hefajstos
    Poziom 35  

No... 2,4 kilo WOLTA, to tylko ciało elektryka wysokich napięć przyjmie...

Nie marudź - kolumna ma 8Ω, Behringer 1500W na 8Ω w mostku. W sam raz do tego głośnika. A ściszyć zawsze można, jak jest za głośno, z korzyścią dla głośnika i jakości dźwięku.

Do Autora - napisz więcej na temat brzmienia tego głośnika. Interesuje mnie porównanie z innymi 18" i 15".

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #18 12 Maj 2010 13:06
    gófer
    Poziom 34  

Potężny kop, typowo koncertowy sound. Jest zarówno zejście jak i dynamika, naprawdę może się podobać. Jakby był ktoś zainteresowany, sub i końcówka jest na sprzedaż gdyż aktualnie służą za ozdobę pokoju.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME