Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rack case 11U

zioolass 21 Kwi 2008 14:19 9150 13
  • Witam serdecznie.
    Sprzętu w moim Audio przybywa, pojawiła się więc potrzeba jakiegoś opakowania na elektronikę. Jako że profesjonalnie się nagłośnieniami nie zajmuję, raczej hobbystycznie kompletuję sobie zestaw na "każdą okazję", sporadyczne imprezy, nie za wielkie, ale głównie dla siebie i z umiłowania Audio;) , także nie chcę na to wydawać zbyt wielkich środków, zakup firmowego casea odpadał, pozostało DIY. Miałem jeszcze materiał na nadstawki, który tak leżał już ze 4 lata, postanowiłem go wreszcie zużyć.Do zapakowania były głównie dwie końcówki: Peavey PV-8.5c ( głeboki na 32 cm) oraz Crest Audio Vs450, ciut płytszy, oba po 3U, oraz odtwarzacz CD oraz Crossover ( też DIY, obudowa w żaden sposób niestandardowa, więc to będzie następna realizacja;). materiał na nadstawki to były właściwie gotowe elementy ze sklejki 18mm, 34 cm szerokie i 53,4 długie, podfrezowane (widać na fotce), czyli na korpus casea jak znalazł, wzmaki się mieszczą, a wysokośc wyszła ponad 11U (zapas sie przyda, różnie z nóżkami bywa..). Wymyśliłem to tak, że przed sklejeniem tego korpusu podfrezuję krawędzie na 9 mm, powstanie w ten sposób ramki na które będą nachodzić klapy, nie będzie wówczas potrzeby stosowania profilu łączącego. docinanie i frezowanie zrobiłem w " zrób to sam" gdzie kupowałem sklejke na klapy ( tego nie miałem). w domu tylko posklejałem, poskręcałem, wzmocniłem dodatkowo korpus łącznikami budowlanymi, pomalowałem ( emalia ftalowa czarny mat, bez specjalnego przygotowywania powierzchni, nie zależy mi na superpowłoce. No i pomalowałem tylko raz, smród jest niemożliwy, a i tak musze jeszcze przemalować wnętrza klap i spód casea..), no i okułem. Okucia z paco- cases, możliwie najtańszy zestaw, czyli rączki i zamki powierzchniowe, zamki walizkowe zamiast motylków, i ten patent z zawiasami- może dziwić trochę, ale pomyślałem że jeśli te zamki nawalą z jakiegoś powodu, to klapa i tak nie spadnie. Pozatym o wiele wygodniej sie to zamyka. Na kółka sie póki co nie zdecydowalem, jeśli sie Audio tak rozrośnie,ze zacznie więcej jeździć, wtedy pomyślę.Rączki i nóżki przykręciłem na śruby i nakrętki wbijane, jak głośniki. Profile i resztę okuć na wkręty z łbem podkładkowym, dedykowane do takiego zastosowania ( tzn.płaskie metalowe elementy mocowane do drewna ) i bardzo dobrze wygladaja. Wogóle case mi sie bardzo wizualnie podoba, no ale "świeże" aluminium w połączeniu z czarnym nie może się nie podobać;)

Wymiary wewnętrzne:
    szerokość: 50 cm,
    głębokość: korpus 34 cm, klapy po 4,3 cm- maja 5 cm, ale zachodzą na korpus częściowo
    wysokość: 50 cm

wymiary zewnętrzne:
    s55,5 x g49,5 x w56cm

Koszty:
    Stolarnia: 37 zł,
    wkręty do drewna i łączniki budowlane (Budommarket) 10 zł,
    wkręty do okuć (Castorama) 15 zł,
    emalia ( Budommarket) 17 zł ( z litra zużyłem może 100 ml..),
    Sruby i nakrętki wbijane ( Castorama) 8 zł ( to miałem w domu,ale jakos tak kosztowało),
    okucia i osprzęt ( PacoCases) 134 zł,
    2 wałki, korytko do malowania 5,5 zł.
    Razem 226,50 zł

Chyba nieźle, jak za 11 U, zwłaszcza że zdarzają się opinie,że nie warto samemu robić, bo za drogo wychodzi.
    To chyba wszystko na początek, jeśli będą pytania, chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 21 Kwi 2008 14:32
    djdinitro
    Poziom 25  

Nie no elegancko jak skurczybyk,jak by mi ktos postawił orginał z firmy paco i twojego to ocena była by taka sama Rewelka 10/10 a nie lepiej było zamiast malowac (wiadomo zadrpania) obic to czarnym skyem?

• #3 21 Kwi 2008 14:37
    zioolass
    Poziom 20  

No raczej nie myślałem o skaju, nie lubię tego wykończenia, a jak sie podrapie, to można odmalować ( zostało mi tej emalii na 10 m² przynajmniej..) zresztą zadrapania tez mi nie przeszkadzają, póki sprzęt cały;)

• #4 21 Kwi 2008 14:40
    djdinitro
    Poziom 25  

No ja tez sceptycznie jestem nastawiony i byłem na skye ale jak widziałes na moim case do płyt dałem czarny i wyszło ładnie plus malowanie sprayem srebrnym i jest ok wazny sprzet wiadomo a nie w czym sie nosi.

• #5 21 Kwi 2008 16:36
    sebol1976
    Poziom 13  

Jeżeli moge ci coś zasugerować co do twojego case.

To wymienił bym rączki, lub dołożył jakąś gume na nie. Przy wiekszym obicążeniu bedą rece boleć lub dał po dwie rączki na strone.

Pomyśl czy przy tak dużym case nie warto zrobić wozek doczepiany z kołami do niego.

Fajnie jak byś dał fotki środka.

Sporo pracy w to poszło szacunek.

• #6 21 Kwi 2008 17:36
    deejayqba
    Poziom 12  

no nawet fajnie wyszło ci to. Ale ja bym posłuchał kolegi - te gumy na raczki potrzebne chyba ze sam mikser i jakie procesory tam bedą bo jak wsadzisz jeszcze za 2 konce to poczujesz jka ci sie drut wbija a tak pozatym lux aaa gdzie takie kątowniki moge kupic??

• #7 21 Kwi 2008 17:44
    zioolass
    Poziom 20  

Gumę na rączki fakt, dołożyć trzeba, jak tylko znajdę coś odpowiedniego, a jak nie to owinę dętka starą+taśma izolacyjną i cześć. Obciażenie nie powinno być za wielkie, wzmacniacze ważą 37 kg w sumie,sam case koło 10, to całość nie powinna 60 przekroczyć, chociaż pewnie po pierwszym razie polecę do Castoramy po kółka;)Fajne pięciocentymetrowe tam widziałem,z hamulcem, po 17 zł chyba. Fotkę środka wrzuciłem ("wnetrze"), w sumie niewiele tam, dwie szyny i wbijane nakrętki.
    Roboty w sumie nie tak wiele, za to pyłu mnóstwo, bo trochę trzeba było podszlifować no i ten smród ftalowy, ale to wszystko na własne życzenie;) na razie sie cieszę,że już mogę posprzątać ;)

Kątowniki w Paco-Cases http://www.paco-cases.pl/shop/index.php?d=katalog&k_id=12

Pozdrawiam

• #8 21 Kwi 2008 19:16
    SzokalML
    Poziom 36  

Moim zdaniem farba jest o tyle praktyczniejsza, że zawsze możemy domalować obite części.

A skaj jak się porwie, no to jest trochę więcej zabawy (najczęściej się to olewa)

W miarę upływu czasu myślę że ani skaj ani farba nie wyjdą bez uszczerbku. W końcu to case, nie obchodzi się z nim jak z jajkiem :)

• #9 21 Kwi 2008 19:37
    zioolass
    Poziom 20  

Tak. Farba jest też lżejsza i tańsza , nie wiem, ile kosztuje skaj+klej, ale wydaje mi się, że więcej by wyszło. Poza tym mi się skaj średnio podoba..

• #10 02 Maj 2008 10:43
    mariusz324

Poziom 13  

Witam podał byś mi jakie powinna mieć obudowa wzmacniacza przystosowana pod racka?? chodzi mi tylko o szerokość razem z tymi "zakładkami" i szerokości pomiędzy dziurami na śruby bo buduje wzmaka a chcialbym żebym mógł go w przyszłości włożyć do jakiegoś racka

• #12 02 Maj 2008 15:12
    zioolass
    Poziom 20  

---> mariusz324

Witam!
    Od końca do końca "zakładki" 48,2 cm, szerokość bez tych "zakładek" 42,5 cm, a odległość między śrubami ( środkami otworów na śruby ) 46,4 cm (wymiary zdjęte z Peaveya).
    ale jeśli robisz obudowę, to wejdź na http://www.silversound.info/ i tam w projektach wzmacniaczy są też obudowy bardzo dobrze rozrysowane.

A Ty Dinitro przeczytaj chociaż posta, zanim na niego odpowiesz..

• #13 05 Maj 2008 11:13
    djdinitro
    Poziom 25  

zioolass napisał:

A Ty Dinitro przeczytaj chociaż posta, zanim na niego odpowiesz..

No a co nie przeczytałem posta? odpowiedziałem na niego...bo kto mądry budje wzmacniacz pod racka?orginalne sa juz przystosowane tak jak bym klepał auto bo mam garaz za mały...przesada.

• #14 18 Maj 2008 16:35
    mariusz324

Poziom 13  

do djdinitro- tak ciężko ci to zrozumieć ze chce mieć obudowę zgodna ze standardem 19"?? porostu zamierzam zrobić wzmaka a w przyszłości kiedyś może sie zrobi RACKA bo wiecznie nie bd nosił wszystkiego osobno

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme