Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tanie drukowanie, czyli drukarki laserowe po renowacji

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Tanie drukowanie, czyli drukarki laserowe po renowacji
Autor
Wiadomość
daroslav15
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Rio de Świebodzineiro / Poznań

Post#1 Post autora tematu 21 Kwi 2008 22:50   

Tanie drukowanie, czyli drukarki laserowe po renowacji

Witam. Chcę kupić sobię drukarkę, z racji tego, że interesuje się elektroniką(wow!:)) rozgądam się za drukarką laserową. Wiadomo jakie ceny osiągają takowe drukarki, ja jestem zwykłym uczniakiem o średniej grubości portfela ;).

Podstawowe zadania jakie stawiałbym przed moją drukarką:

-wydruk mozaik do płytek pcb,
-drukowanie na folii termotransferowej, jakiś etykiet
-zwykłe drukowanie tekstu pisanego

I tak... Na allegro jest pełno tanich drukarek laserowych. Co koledzy myślicie o takim rozwiązaniu jak np tu:
HP 6P+PEŁEN toner+KABLE+3m GW

Cena przystępna, pełen toner, okablowanie, gwarancja 3 miesiące. Drukarki to pewnie jakiś sprzęt który był w biurach, urzędach, etc, na aukcji napisali, że po renowacji i czyszczeniu. Nie mam doświadczenia z drukarkami, nie wiem jak takie urządzenie sprawowałoby się.

Więc teraz pytania:
-cena niska, wszystko ładnie wygląda, ale czy sprzęt nie rozleci mi się po tych 3 miesiącach?
-jak wygląda sprawa z regeneracją tonera, na aukcji informują, że takowy kosztuje ok. 40, prawda, czy zwykły wałek?

Drukarka nie miałaby zbyt ciężkiego życia u mnie, drukowałbym raczej sporadycznie, ot tylko do płytek pcb, coś tam do szkoły. Ciągłe proszenie znajomych o wydruk mozaik do pcb już mnie irytuje, tak samo jak i napełnianie tuszu co miesiąc ;). Czekam na sugestie. Pozdr

Moje artykuły: (Dodaj)
21 Czerwiec 2014 Wyświetlacz matrycowy LED 8x80
Powrót do góry

zdanek15
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Łódź

Post#2 21 Kwi 2008 23:58   

Re: Tanie drukowanie, czyli drukarki laserowe po renowacji

Za 185 zl kupiłem drukarke laserową LEXMARK +drugą kasete i dostałem 3 lata gwarancji w Tesco.
Powrót do góry

daroslav15
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 22 Kwi 2008 00:15   

No ok... ja jednak jestem sceptyczny co do kupywania jakiejkolwiek elektroniki w marketach.. No i zaznaczylem.. ma byc tanio, te 99 to nie jest za duzo, a ponad 150 nie bede wydawal. No i chyba wolalbym kupic stara hp z biura niz nowego lexmarka z nizszej polki. Pozdr

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Kwi 2008 00:15   

Powrót do góry

bokuden
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: podlaskie

Post#4 31 Maj 2008 10:39   

Witam
Dołączam sie do pytanie,mnie również interesuje taka drukarka-głównie do płytek,ale również do schematów,instrukcji,itp.
Czy te drukarki regenerowane z allegro to dobry wybór,bo cena jest w porządku.Co polecilibyście do takich wydruków?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Tomek H
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: nibylandia

Post#5 31 Maj 2008 10:49   

daroslav15 napisał:
No ok... ja jednak jestem sceptyczny co do kupywania jakiejkolwiek elektroniki w marketach.. No i zaznaczylem.. ma byc tanio, te 99 to nie jest za duzo, a ponad 150 nie bede wydawal. No i chyba wolalbym kupic stara hp z biura niz nowego lexmarka z nizszej polki. Pozdr

jeżeli chcesz za kilkadziesiąt złotych to też wielkiego wyboru nie będziesz miał. te hp są ok i jeżeli w dobrym stanie to na pewno Ci się nie rozleci. kwestia tylko tonera i bębna czy są ok? jeżeli tak to kupuj

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2008 10:49   

Powrót do góry

bokuden
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 31 Maj 2008 10:55   

Witam
A co sadzicie o drukarce OKI 14ex?
Solidny i w miarę wytrzymały sprzęt?Czy szukać raczej czegoś ze stajni HP?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Tomek H
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: nibylandia

Post#7 31 Maj 2008 11:02   

bardzo fajne drukareczki. mi się podobają :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2008 11:02   

Powrót do góry

Mariusz Rogalski
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Warszawa / Mińsk Maz.

Post#8 31 Maj 2008 12:23   

OKI sa fajne pod warunkiem że mają świeży beben Ja wybrałbym 6P Koszty użytkowania śmiesznie niskie dobry dodatkowy podajnik do foli
Powrót do góry

daroslav15
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 Post autora tematu 31 Maj 2008 13:59   

Ja już swoją drukarkę mam spowrotem. Z początku drukowała, ale z białymi paskami. Wysłałem sprzedawcy- odesłali już z usuniętym problemem. Dobrze już drukowała, ale nie chciała pobierać papieru kredowego kupnego, ani tego z kolorowych gazetek. Wyregulowałem prowadnice, ktore wpływają na pracę wałeczków przy podbieraku i jest wszystko ok. Z tego co wiem w tej firmie by to zrobili, ale trzeba powiedziec do czego ma być ta drukarka i żeby testowali na papierze kredowym. Drukarka ładnie drukuje, dobrze nanosi toner, zrobiłem już kilka etykiet i płytek drukowanych, te ładnie wychodzą. Nie ma problemu przy termotransferze.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, co prawda były właśnie te kłopoty na początku, ale firma w której drukarkę kupiłem jest naprawdę solidna.
Wszystko sprawnie załatwili, a i później służą radami, jeśli o coś pytam, nie grymasią, choć oficjalnie na drukarkę dostałem tylko miesiąc gwarancji. Nawet pieniądze za wysyłkę zwrócili. Mam model HP 6L, kupiłem za 105zł, więc to dość przystępna cena. Pozdr

A i jeśli ktoś będzie chciał kupić taką tanią drukarkę jak ja, chętnie pomogę.Tu nie będę nic zamieszczał, na pw dam namiary na tą firmę. Pozdr

Powrót do góry

evil696
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: bialystok

Post#10 04 Cze 2008 11:55   

Witam pracowałem przy regeneracji i naprawie drukarek laserowych, z własnego doświadczenia nie kupiłbym drukarki L typu 5L, 6L przerobiłem ich sporo, mają problemy z separatorem i rolką pobierającą papier, po za tym mały toner i są troszkę problematyczne w regeneracji. Najlepszy wybór moim zdaniem to HP LaserJet 5, szybka, niezawodna, toner X wystarcza na około 10000 stron, fajnie można ją rozbudować pamięcią typu SIMM (EDO RAM) ze starych komputerów (obsługuje około 96 MB przez co drukowanie dużych plików i zdjęć jest dużo szybsze) oraz kartą sieciową (super sprawa dla kogoś kto niema złącza LPT), regeneracja tonera banalna, jedyny minus to wymiary. Co do drukarek po renowacji to są pewne sprawy na które należy zwrócić uwagę po 1 w tonerze najważniejszą częścią jest wałek magnetyczny który pobiera toner z zasobnika i nakłada na wałek światłoczuły, tonery w używanych drukarkach są wiele razy napełniane i stan wałka magnetycznego może być bardzo słaby przekłada się to na blady wydruk (resztę części w kasecie tonera można wymienić nie dużym kosztem), po 2 w drukarce bardzo ważna jest grzałka tzw. utrwalacz, a dokładniej powłoka teflonowa na nim, jeżeli ta powłoka będzie uszkodzona to toner będzie się przyklejał w tym miejscu i brudził każdą kartkę (jest to część która dosyć często się uszkadza a wymiana grzałki jest nieopłacalna). Pozdrawiam
Powrót do góry

bokuden
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 04 Cze 2008 14:34   

Witam
Do evil 696
A co sadzisz o drukarce HP 1200?Mam zamiar kupic wlasnie taka,glownie ze wzgledu na port USB,a i rozdzielczosc wyzsza.
Nie wiesz,jak sie sprawuja z papierem kredowym?
Jak z ich trwaloscia i niezawodnoscia?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Cze 2008 14:34   

Powrót do góry

copyman
Poziom 24
Poziom 24

Post#12 04 Cze 2008 15:38   

evil696 napisał:
Witam pracowałem przy regeneracji i naprawie drukarek laserowych, z własnego doświadczenia nie kupiłbym drukarki L typu 5L, 6L przerobiłem ich sporo, mają problemy z separatorem i rolką pobierającą papier, po za tym mały toner i są troszkę problematyczne w regeneracji. Najlepszy wybór moim zdaniem to HP LaserJet 5, szybka, niezawodna, toner X wystarcza na około 10000 stron, fajnie można ją rozbudować pamięcią typu SIMM (EDO RAM) ze starych komputerów (obsługuje około 96 MB przez co drukowanie dużych plików i zdjęć jest dużo szybsze) oraz kartą sieciową (super sprawa dla kogoś kto niema złącza LPT), regeneracja tonera banalna, jedyny minus to wymiary. Co do drukarek po renowacji to są pewne sprawy na które należy zwrócić uwagę po 1 w tonerze najważniejszą częścią jest wałek magnetyczny który pobiera toner z zasobnika i nakłada na wałek światłoczuły, tonery w używanych drukarkach są wiele razy napełniane i stan wałka magnetycznego może być bardzo słaby przekłada się to na blady wydruk (resztę części w kasecie tonera można wymienić nie dużym kosztem), po 2 w drukarce bardzo ważna jest grzałka tzw. utrwalacz, a dokładniej powłoka teflonowa na nim, jeżeli ta powłoka będzie uszkodzona to toner będzie się przyklejał w tym miejscu i brudził każdą kartkę (jest to część która dosyć często się uszkadza a wymiana grzałki jest nieopłacalna). Pozdrawiam

Sczerze... nic tu się kupy nie trzyma! Te drukarki są baaardzo mocne. Mam wielu klientów którzy nie chcą ich za żadne pieniądze wymienić. Port LPT może za wspólczeny nie jest, ale śmiga aż miło. Co do pobierania - każda drukarka ma plusy i minusy. Ta ma akurat problemy z pobieraniem. Ale koszt rolki i separatora nie powala na kolana. Co do regeneracji też się nie zgodzę. Wchodzi 140g tonera i 2500-3000 stron to nie jest "mało" ! Co do utrwalacza to jest tam folia grzejna i może wymiana jest mało opłacalna, ale folia jest naprawdę trwała. A jak drukarka działa to i naprawić się opłaca. Wbrew opiniom uważam je za bardzo udane modele. Może 5L trochę mniej (naprawdę wolna!) , ale 6L jest całkiem o.k. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku klient chciał 10 takich maszyn (6L lub 1100) , bo ma takich kilka i jest zadowolony.
A regeneracja tonerów - banał! Proste i szybkie do napełnienia i mają trwałe elementy (zwłaszcza PCR). Mogę ją spokojnie polecić jako tanią drukarkę.

C.
Powrót do góry

laserjack
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Łódź

Post#13 04 Cze 2008 18:45   

bokuden napisał:
Witam
Do evil 696
A co sadzisz o drukarce HP 1200?Mam zamiar kupic wlasnie taka,glownie ze wzgledu na port USB,a i rozdzielczosc wyzsza.
Nie wiesz,jak sie sprawuja z papierem kredowym?
Jak z ich trwaloscia i niezawodnoscia?
Pozdrawiam

To juz zakup HP LJ 1300 20 stron/min. 16 mb pamieci. nie ma problemu z kasetami i drukują na papierze kredowym. Wszystkie częsci ogólnie dodstępne. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na stan licznika i grzałkę/folia, wałek dociskowy/
Do tej pory sprzedaję HP 5L i HP 6L. Drukarki bardzo solidne i proste w obsłudze. Toner prościucha, mój regenerowany wystarcza na 3500 wydruków. Ew. dokładam klientowi pamięć , bo 1 mb to ciut mało.
Powrót do góry

copyman
Poziom 24
Poziom 24

Post#14 05 Cze 2008 00:44   

Może 1300 to szybka drukarka, ale miałem swego czasu duuużo awarii utrwalacza (folie), nawet pomimo oryginalnych tonerów. Jedna szkoła mówiła o wadliwej partii kartridży , a druga że była wadliwa seria drukarek ze słabymi foliami. Fakt że trochę roboty było :D

C.
Powrót do góry

target79
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#15 21 Sie 2008 22:41   

laserjack napisał
Toner prościucha, mój regenerowany wystarcza na 3500 wydruków. Ew. dokładam klientowi pamięć , bo 1 mb to ciut mało.

A w jaki sposób dokładasz do HP 5L pamięci? Bo właśnie taką drukarkę odziedziczyłem po kimś i che rozszerzyć pamięć i żeby to nie przewyższyło wartości drukarki.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Tanie drukowanie, czyli drukarki laserowe po renowacji
Strona 1 z 1