Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDS-LYBERTY

pop6 22 Kwi 2008 12:35 18016 30
  • Witam
    Przedstawiam mój kolejny projekt
    "LYBERTY"
    Cele:
    1.Zrobić swoje „flagowce”(ograniczone tylko budżetem, który i tak został przekroczony o 50%)
    2.Projekt w 100% własny(żadnych klonów)

Głośniki:
    Seas 27TDFC(połączenie kopułki i pierścieniowego!)
    Tonsil 17/100(podobno high-end)
    Obudowa:
    21l strojenie 42hz, mdf 28mm,fornir orzech amerykański ,wykończenie wosk
    Zwrotnica:
    Speaker workschop, podział 2500hz 12db/okt.
    Wrażenia odsłuchowe :
    wkrótce(zwrotnica w częściach!)
    koszt:
    ok 900pln.
    Na razie tylko parę zdjęć!(sorki za jakość)

Fajne!
  • #2 22 Kwi 2008 14:12
    Skipior
    Poziom 20  

Super, jestem pod wrażeniem... Właściwie proste a wysoko jakościowe kolumny... Dobór głośniczków jak najbardziej dobry, zastanawiam się jednak jak Seas radzi sobie zaraz na starcie ( 2500 Hz ) ?? Czekam na wrażenia odsłuchowe, pozdrawiam :)

• #3 22 Kwi 2008 17:46
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Prezentują się pięknie. Teraz czekam z niecierpliwością na wykresy i wrażenia z odsłuchu.
    Mam tylko cichutką nadzieję, że moderzy nie wywalą tematu (konstr. nie ukończona). Zapowiada się "smakowicie".

• #4 22 Kwi 2008 18:23
    pop6
    Poziom 15  

seas ma fs-550hz wiec mógłby ciągnąć od 1000hz ;)
    zwrotka jest tylko nie podłączona! wkrótce będzie

HDS-LYBERTY

• #5 23 Kwi 2008 14:54
    Jaceksd70
    Poziom 16  

Jak dla mnie to są piękne:D Z chęcią bym widział takie u siebie w pokoiku. Ale nie wiem z kąd wziąść tyle kasy. Jakie są wrażenia odsłuchowe?

• #6 23 Kwi 2008 19:40
    dolphin123
    Poziom 21  

oj chyba nie moglby od 1000Hz ciagnac...
    ale kolumienki pozytywne naprawde;)

• #7 24 Kwi 2008 16:56
    pop6
    Poziom 15  

jeszcze kilka zdjęć
    HDS-LYBERTY
    HDS-LYBERTY
    HDS-LYBERTY
    HDS-LYBERTY
    HDS-LYBERTY
    co do wrażeń odsłuchowych więć jak na razie się wygrzewają ale tak z pierwszego
    kolumny wymagają pomieszczeń od 20m²
    u mnie są w 14m² i czuć że się "duszą"dopiero w większym pokoju pokazują na co je stać
    bass --jest w miarę wygrzewania coraz niższy można powiedzieć bardzo niski w odległości 4-5m słychać bardzo niskie rejestry(subwooferow-e)tak około 34hz(jeszcze sprawdzę na generatorze)
    średnie -- piękne wokale,oddech artysty,poniżej mnóstwo szczegółów jednak tonsil nie jest neutralny ,lekko ociepla scenę,ma swój charakter! ,wspaniała stereofonia!cała scena wychodzi przed kolumny i kolumny "znikają "
    wysokie --detaliczne ,bardzo szczegółowe,zero piachu i innych naleciałość,nieco wyostrzone(myślę że w miarę wygrzewania to się zmieni ) troszkę wybijające się,ale to wina tłumika , po wygrzaniu stłumię seasa jeszcze o ok.1,5db,choć to bardziej będzie zależało też od wykresu charakterystyki jaki mi wyjdzie(wykres wkrótce)

• #8 25 Kwi 2008 01:20
    chaka

Czy możesz powiedzieć coś o wykończeniu? Czy fornir jest lakierowany czy tylko woskowany? Pytam bo efekt końcowy jest dokładnie taki jak sobie wymarzylem do swoich przyszłych seasów:)

• #9 25 Kwi 2008 15:41
    pop6
    Poziom 15  

Po Wygrzaniu
    nadal sądzę że należy stłumić seas-a jeszcze o ok1.5db(pomiaru jeszcze nie zrobiłem)
    dźwięk jest wspaniały stereofonia, detale ,zero piachu ,przestrzenie, dźwięk się wyrównał,kolumny grają cudownie ,równo,bas bardzo niski(35hz),potężny ale nie dominujący,nie muli,dość szybki(10-12ms)
    Jestem w pełni zadowolony kolumny spełniły w 100% oczekiwania
    Wykończenie
    fornir orzech amerykański, wosk barwiący (orzech),
    Nie można dawać na wosk lakieru bo to nić nie da (nie chwyci!)on sam po wyschnięciu i wypolerowaniu jest twardy i stanowi ochronę i ozdobę,
    wosk to definitywne wykończenie ! wykorzystywany przy wykończeniu ekskluzywnych czyt.drogich mebli ,kolumn itp.(sprawdź ceny mebli w wosku!)
    Zdjęcia ni jak nie ukazują piękna tych kolumn, ja już chyba nigdy nie wrócę do lakierów!
    pozd.

• #11 06 Maj 2008 15:29
    przemo-lukas

Jeśli ktoś poszukuje wosku albo oleju to polecam firmę "SOPUR". Prowadzą również sprzedaż wysyłkową.
    pop6
    No to czekamy tylko na zwrotę. :D
    P.s.
    Gdybyś "złagodził" wykres to nie straszył byś tych, co nie mieli styczności z SW. :D

• #12 07 Maj 2008 15:43
    marivs
    Poziom 17  

Nie ma co gadać - ładna konstrukcja i profesjonalne wykonanie.
    Głośniczek GDN 17/100 - nowość u Tonsila, cena atrakcyjna ale czy jest adekwatna do możliwości tego przetwornika? Z jakim znanym głośnikiem można go porównać (brzmieniowo)? Napisałeś, że ociepla brzmienie - dla wielu może to się okazać zbawieniem, gdyż wymieniają wzmacniacze tranzystorowe na lampy w poszukiwaniu tego właśnie ciepłego akcentu :)
    Może jeszcze kilka słów o brzmieniu kolega by napisał?

• #13 07 Maj 2008 18:51
    pop6
    Poziom 15  

wygładzone!
    HDS-LYBERTY
    co do ocieplania to nie mogę porównywać z jakimiś znanymi głośnikami ponieważ na takie nigdy mnie nie było stać ale w porównaniu do tvm-xw1394,dźwięk jest cieplejszy, równy mniej wybijający,spokojny ,dostojny;D,z potężnym bardzo niskim basem,kolumny wymagają jednak bardzo dobrego wzmacniacza gainclone odpada!na razie napędzam je mistralem(diy-oczywiście!)

• #14 07 Maj 2008 20:40
    marivs
    Poziom 17  

Zdaję sobie sprawę z tego co napiszę, że będzie ciężko coś porównać bo to dwa różne głośniki ale kto wie? Być może kolega miał sposobność aplikować popularny głośnik GDN 13/40/2 w jakimś zestawie lub słyszeć u kogoś takowy... to zapytam czym mogą różnić się brzmieniowo oba głośniki między sobą - średnica/bas ?

• #15 08 Maj 2008 07:19
    pop6
    Poziom 15  

niestety nie miałem okazji ani pracować z tym głośnikiem ani go słuchać
    , mieszkam w takich okolicach że nikt nawet nie słyszał o DIY,a do najbliższego sklepu z dobrym sprzętem mam 60km więc nie mam jak porównać z jakimiś "wzorcami dobrego dźwięku"
    ,jeszcze co do tonsila na pewno nie zrobi ci on z tranzystorów lampowca,jego ocieplenie jest w DUŻO mniejszym stopniu!pozwiedzałbym minimalne ale słyszalne

• #16 12 Maj 2008 15:26
    marivs
    Poziom 17  

Jeszcze kilka pytań :)
    Jak kolega obliczył pojemność obudowy, strojenie BR (długość/średnica)?
    Były wykonane jakieś pomiary za pomocą mikrofonu w polu bliskim z różnymi pojemnościami obudowy czy może producent sugerował najlepsze strojenie i pojemność?
    Przebieg charakterystyki zdjęty mikrofonem czy to jest symulacja?
    Sorry za te pytania ale jestem ciekawy :)

• #17 12 Maj 2008 23:27
    pop6
    Poziom 15  

Charakterystyki robione w obudowach -mikrofonem
    obudowę(bas reflex) liczyłem winids biorąc poprawki na to że program jest niedoskonały(opóźnienia).producent nic nie sugerował ale jak byś chciał to pewnia by ci doradzili!pomiary w polu bliskim nie były robione bo uważam to jak na moje warunki zbędne, bas to można sprawdzić generatorem,tym sposobem również można sprawdzić efektywność portu,

• #19 05 Lip 2008 19:21
    MichagM
    Poziom 12  

Do pop6
    22 Kwi 2008 18:23 Re: HDS-LYBERTY
    seas ma fs-550hz wiec mógłby ciągnąć od 1000hz
    zwrotka jest tylko nie podłączona! wkrótce będzie

Lepiej nie od 1000hz bo namęczyć SEAS'ka poprostu szkoda głośnika tak jak jest 2500hz to super !!!!
    Masz ocene ode mnie:
    głośniki : 6
    obudowa : 5+
    dynamika : napewno 5+ (wiadomo Tonsilski Bass i Średnie tony ja Vokalski bo wiem :P a Seas projektowany przez Josepha Appolito to już jest Hihg End)
    Średnia ocena : 6-

Pozdrawiam MichagM

• #20 06 Lip 2008 09:27
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

-->Pop6
    piszesz, że odnotowałeś niskie na poziomie 35Hz, a głośnik ma fs 44Hz i "diabelską" impedancję na początku zakresu. Jak to zrobiłeś?, pytam bo też zamówiłem takie GDNy.

• #21 06 Lip 2008 19:45
    pop6
    Poziom 15  

nie wiem jak to jest wiem natomiast że częstotliwości oklolic 35hz są dobrze słyszalne nawet na wzmacniaczu 2x 20W(nigdy nie używam żadnych podbić czy to basu czy wysokich)po prostu chyba dobrze "promieniuje" port bassreflex

Dodano po 2 [minuty]:

PS digiprocomp czekam na twoją recenzje tonsila!!

• #22 06 Lip 2008 22:39
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

Całkiem możliwe, że tu swoje robi BR. WinIsd podpowiada obudowę 48L (dla dwóch) i strojenie 38Hz. Na GDNy jeszcze czekam, bo z ProTonsil je wymiotło, ale sprzedawca zapewnił, że w połowie tygodnia będą u mnie ;)

• #23 06 Lip 2008 23:34
    dolphin123
    Poziom 21  

pop6 bedziesz robil z daytonami cos ?;)

• #24 07 Lip 2008 06:12
    pop6
    Poziom 15  

Chętnie bym zrobił rs125 + xt19 ,ale brak pieniędzy więc lipa, no chyba żeby ktoś zamówił
    DIGI.....Ja bym nie dawał aż tyle na dwa daj max 35-37l strojenie 38Hz OK

• #25 08 Lip 2008 20:39
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

Napisz jakie wymiary bo ciężko uwierzyć, że obudowa ma tylko 21L. Chyba, że zrobiłeś jakieś przegrody?

• #26 08 Lip 2008 23:04
    pop6
    Poziom 15  

1000 x 185 X 250 płyta 28mm
    - wzmocnienie
    - głośnik
    - port bas-reflex
    wychodzi ok 21L

• #27 12 Mar 2009 22:15
    Usunięty
  • #28 13 Mar 2009 21:45
    pop6
    Poziom 15  

Przy pomiarach wykres seas sie prawie pokrywał z danymi katalogowymi ,w przypadku tonsila również z wyjątkiem tego peak-u ,jak dobrze pamiętam był na poziomie +2-3db,co do danych z SW to po formacie nie mam nic ,jest tylko to co na forum zostało zamieszone

• #29 14 Mar 2009 14:23
    Usunięty
  • #30 14 Mar 2009 16:37
    pop6
    Poziom 15  

Więc ,tak
    żeby ci odpowiedzieć jednoznacznie musiał bym odkręcić terminal odpiąć sasa z powrotem ustawić kolumny odsłuchać i wrócić do poprzedniej konfiguracji itd. a nie mam czasu na to ,może jak będę coś te kolumny upgrade-ował to wtedy odpowiem,na teraz to ci powiem że w przypadku mp3 to dźwięk naprawdę nieciekawy ,szumy,s ,c, głoski dźwięczne szeleszczące przeciągane,wysokie tony jednostajne w skrócie dno,sytuacja inna jest na flac-kach ,cdda, scena jest nieco rozjaśniona,ale dźwięk się wyrównuje i napiera szczegółów i dynamiki,nie zauważam jakiś poważnych błędów,bardzo dużo zależy od napędu i źródła

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME