Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Montaż kamery - wizjera w drzwiach

junek 22 Kwi 2008 19:49
  • #1 22 Kwi 2008 19:49
    junek
    Poziom 16  

Witam. Chcę sobie założyć kamerkę - wizjer w drzwi. ( nie chce mi się ciągle wstawać jak ktoś się dobija :-) ) Wszystko ładnie pięknie, obrałem sobie kilka modeli do testów, ale pojawia się dylemat: jak poprowadzić kable?
    Może ktoś już przez to przechodził ?
    Zasadniczo mam cztery warianty:
    1. Kabel luzem, dyndający od drzwi do ściany (z wiadomych względów odpada)
    2. Kabel w osłonie a'la wąż prysznica, z "uchwytami" na drzwiach i ścianie - są takie w sprzedaży, stosuje się np do podłączenia rygla w drzwiach dwuskrzydłowych (zastosował bym niechętnie - dyndające coś przy drzwiach, widoczne itp)
    3. Listwa stykowa jak np w drzwiach dostawczaków do połączenia centrala z siłownikiem drzwi (brak kabli ale niepewność styku, problem z montażem - drzwi i okucie z "gwarancją")
    4. Tasiemka taka jak od lasera CD, plus łączówki do niej po obu stronach (zaleta - małe płaskie, można zamaskować, da się przylepić, wada - wytrzymałość mechaniczna?)
    5. Coś co jest w sprzedaży, o czym nie wiem ? Może są takie taśmy elastyczne?

Dodam,że wariant bezprzewodowy odpada, z kilku powodów. Może ktoś coś sensownego już wymyślił?

• #2 22 Kwi 2008 21:18
    rejmonter
    Poziom 14  

witam.
    używałem kiedyś podobnego mechanizmu jak ta osłona o której pisałeś "a'la wąż prysznica" lecz było wmontowywane wewnątrz ościeżnicy.ten a'la wąż prysznicowy jest wykonany ze sprężyny więc zawsze przy zamykaniu drzwi chowa sie do osadzonych w drzwiach wgłębień.poszukam tego ustrojstwa w necie i może podam konkretny link do produktu.

• #4 22 Kwi 2008 22:19
    mielcar
    Poziom 21  

Najtaniej tak jak rejmonter podał. Ino trza trochę podkuć, powiercić, i zamaskować "węża"...

• #5 22 Kwi 2008 23:07
    junek
    Poziom 16  

carrier napisał:
    Zastosuj kamerkę bezprzewodową zasilaną z aku

Nad tym też myślałem, ale musiał bym wyłuskać nadajnik z takowej (znalazłem taką miniaturowa - zasilana baterią 6f22 - 9V z odbiornikiem, BNC na wyjściu, strojenie raczej ręczne, bo ma jakieś pokrętło, w teorii zasięg 150m) albo taką bezprzewodową dopasować do wizjera, bo nie da się jej raczej wkręcić z uwagi na gabaryty i kształt... obie wersje grożą powstaniem nieokreślonego kształtu niestabilnej "nakładki" na wizjer :). Druga sprawa to kwestia ingerencji mechanicznej w ościeżnicę i skrzydło drzwi. Chcę tego uniknąć, tak więc nie wiem, czy pomysł z chowanym pancerzem na kabelek się sprawdzi... musiał bym toto zobaczyć ew. poznać wymiary i sposób montażu.

• #6 27 Kwi 2008 02:22
    Pikczu
    Poziom 14  

Zamontuj w (na) nadprożu nad drzwiami jak masz miejsce.

• #7 28 Kwi 2008 22:43
    rejmonter
    Poziom 14  

witam.
    obiecałem, że poszukam opisywanego przeze mnie pancerza.takowy znalazłem podaję wymiary i zamieszczam fotkę.
    # Długość 25 cm
    # Średnica: 8mm
    # Wykonanie:stal
    # Kolor: srebrny
    pozdrawiam.

• #8 28 Kwi 2008 22:56
    rejmonter
    Poziom 14  

zresztą podaję link do strony gdzie znalazłem owy pancerzyk.
    http://www.elektron.krakow.pl/cena_24253.html

Dodano po 9 [minuty]:

dla pełnego wyczerpaniu tematu z mojej strony dodam, iż montowałem takie ustrojstwo w zabytkowych masywnych drzwiach.nie ukrywam, że wymaga to trochę wkładu twórczego.
    pozdrawiam

• #9 01 Maj 2008 19:40
    junek
    Poziom 16  

Dziękuję za wyczerpujące informacje! Z pewnością się przydadzą. Co do drzwi - niestety są, jak i ich ościeżnica - stalowe, więc bez szlifierki kątowej itp ingerencji się raczej nie da. Eksperymentuję z tasiemką, drzwi otwieramy w domu średnio z 10 razy dziennie więc może starczy na dłuższy czas. jak dojdę do zadowalających efektów - dam znać.
    Pzdr.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty