Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini Bumbox mp4 Coś z niczego.

hurtownik144 23 Kwi 2008 15:08 5999 14
  • Mini BumBOX mp3 FM. GRAJEK by Karolcia
    Mini Bumbox mp4 Coś z niczego.
    Z poprzednich projektów zostały mi bardzo użyteczne części jak odtwarzacz mp4 głośniczki i kawałki sklejki.
    Tak właśnie się składa, że to będzie bardzo oryginalny prezent urodzinowy dla bardzo wyjątkowej osoby . Wychodzę z założenia, że prezent, który bym kupił mógłby się tej osobie nie spodobać. A w tej sytuacji, kiedy stworzę coś całkowicie sam i w dodatku z pozostałości nie ma szans by coś się nie spodobało. Zależało mi również by miało to oryginalny wygląd. Na sam panel poświeciłem ok. 4godzin :)

Podstawowe funkcje tego Urządzenia.
    Odtwarzanie mp3.
    • Radio FM.
    • Nadajnik FM .
    • Przenośny wzmacniacz.
    • Ew . odtwarzanie Filmów.

Cała funkcjonalność mojej mini szafy grającej polega:
    - na niewielkich rozmiarach
    -możliwości podłączenia do komputera
    przez port USB
    - ładowanie i eksploatowanie
    urządzenia na zasilaniu z telefonu
    komórkowego NOKIA /Ładowarka
    -możliwość podłączenia innych źródeł
    sygnału AUDIO przez wejście
    AUX IN
    -wbudowanie w moim wzmacniacza.

Najprostszy a zarazem najlepszy transmiter FM. Uznałem ze taki nadajnik może rozwiać wiele problemów z przewodami lub odpowiednich gniazd jak wejście sygnału w innych urządzeniach. Transmiter ma za zadanie przesyłać drąga radiową np. muzykę z odtwarzacza mp3 to innego odbiornika radiowego. Posiada dość Duzy zasięg, dlatego tez należy uważać by nie zakłucac sąsiadom i reszcie cywilizacji ulubionych stacji radiowych.

Bardzo prosty wzmacniacz na popularnym układzie scalonym TEA 2025b który nabyłem w jednym z Wrocławskich sklepów elektronicznych.

Każdy element obudowy został pokryty szpachlą Elastyczna by zamaskować wszystkie niedociągnięcia ubytki. poo wyszlifowaniu nabierze Estetyki .Tak naprawdę to pierwszy projekt który mi się naprawdę podoba z optycznego punktu widzenia.
    Wzmacniacz zmontowany na płytce uniwersalnej.

Prosze o solidne komentaze pozytywne/negatywne/sugestie

Fajne!
  • #2 23 Kwi 2008 17:28
    kasaidolar
    Poziom 19  

Wrzuc zdjecie na poczatek postu zanim temat zostanie wywalony ;) Ogolnie ciekawy pomysl - jestem ciekawy jak bedzie to wygladalo na koncu - jakos nie mam wyobrazni ;)

no i ta plytka uniwersalna... jakos tak nie bardzo mi sie podoba robienie komus czegos na plytce uniwersalnej

Pozdrawiam

• #3 23 Kwi 2008 18:12
    skaktus
    Poziom 37  

Fajny pomysł, dobre wykonanie, ALE:
    1-nierówne okno na wyświetlacz
    2-przybrudzone przyciski

Dlatego 4,5/6

• #4 23 Kwi 2008 18:30
    ferdu
    Poziom 13  

Projekt jak projekt ale obudowa całkiem konkretna.

Cytat:
    no i ta plytka uniwersalna... jakos tak nie bardzo mi sie podoba robienie komus czegos na plytce uniwersalnej

A czy ten ktoś będzie zaglądał do tego urządzenia ? Oj wątpię ;D

• #5 23 Kwi 2008 20:24
    hurtownik144
    Poziom 10  

wszystko jest bardzo solidnie złozone... na uniwerslanej, poniewaz robiłem na tym co mam pod reka... hymm moge sie jedynie pochwalic... ze to praca poboczna do pracy konkursowej...w którym w szkole zajełem 1 miejsce...:) w sobote pochwalę sie co wygrałem...www.elektrotim.pl 25.04 wrocławski Ratusz 9:30...

• #6 23 Kwi 2008 21:40
    oryba
    Poziom 17  

Fajna zabawka pomysłowo a i często pewnie się przydaje.

• #7 25 Kwi 2008 01:23
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czyli jednak da się zrobić coś co będzie estetyczne poręczne i nadawało się na biwak. Świetne wykonanie, przykłd godny do naśladowania. Zwłaszcza po wysypię wcześniejszych konstukcji innych forumowiczów.

• #8 25 Kwi 2008 21:05
    buksal
    Poziom 11  

Świetne wykonanie, ale ta dioda na górze trochę oczojebna, a poza tym nie wydaje Ci się, że powinieneś dać jakąś obudowę na przyciski od sterowania tym wszystkim?
    Pozdrawiam
    Buksal

• #9 26 Kwi 2008 13:41
    hurtownik144
    Poziom 10  

tam jest obudowa na przyciskach... jest przezroczysta..i zachowuje sie bardzo dobrze podczas wciskania... uzyskałem dodatkowo podswietlanie... na zdjeciach zeczywiscie nieidzie sie tego dopatrzec....

• #10 26 Kwi 2008 15:13
    skaktus
    Poziom 37  

Jest już sobota, a ty pisałeś

Cytat:
    w sobote pochwalę sie co wygrałem...www.elektrotim.pl 25.04 wrocławski Ratusz 9:30...

i się nie chwalisz nic...

• #11 26 Kwi 2008 20:17
    lewytolewy
    Poziom 19  

No to mi sie podoba!! Wykonanie widać że perfekcyjne nie to co jakiś głośnik w pudełku po butach do mp3!!
    TWÓJ MI SIE STRASZNIE PODOBA!!

• #12 26 Kwi 2008 22:26
    hurtownik144
    Poziom 10  

o to odpowiedz...Mini Bumbox mp4 Coś z niczego.

• #13 26 Kwi 2008 22:29
    oryba
    Poziom 17  

No taki dyplom to fajna rzecz. A i sama za się mówi.

• #15 27 Kwi 2008 21:27
    hurtownik144
    Poziom 10  

nagroda...która równie dobrze mogłem sobie sam zrobić... magnetofon z mp3 JVC...I propozycje praktyk w Elektrotim... NA TVP3 21:45 relacjie z konkursu młodych konstruktorów...zrobili zemnie hydrałika:/ jak cos wzuce filmik z transmisji...blehhh...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME