Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki na gdn 20/50 - moja konstrukcja

michal.rogaczewski 23 Kwi 2008 18:54 5367 7
  • Głośniki na gdn 20/50 - moja konstrukcja
    Witam

Jako że głośniki które miałem wcześniej (Creative P5800) jakoś mi nie pasowały, za dużo tłuczenia (basem bym tego nie nazwał) a z tych 6 pierdziwawek nic. Postanowiłem zrobić coś lepszego/mocniejszego Niepotrzebne skreślić :P. Głośniki niskotonowe to regenerowane samodzielnie gdn20/50 (nie wiem czemu jedna membrana jest jaśniejsza bo były takie same), wyszło mi z 10 zł za parkę. Wysokotonowy (wstyd się przyznać) to chińczyk ale czekam na tonsilowskie GDWK, obudowa zrobiona ze starych półek (boże ile to ja się namęczyłem żeby się nie rozwarstwiły bo coś słaby klej mają) płyta wiórowa 18mm, cięte wyrzynarką (też trochę roboty), najpierw chciałem malować ale farba jakoś na tym nie wyglądała (poza tym miał być czarny mat a wyszedł połysk) to je okleiłem. Budy mają po 27l według WinIsd styka. Wyszło raczej dobrze jak na mój gust.

Ceny:
    GDN20/50 - 10zł z regeneracja
    Wysokotonówki - 20zł sztuka
    Okleina - 20zł
    Terminale i śrubki - 10zł

Napędzam je wzmacniaczem 2x22W (ne078 z bd911/912 na końcu) Głośność jak dla mnie aż za duża :P
    Tym to napędzam:

P.s Mam 15lat więc "trochę" ograniczała mnie $$$
    P.s Wiem że trochę widać miejsca w których są śruby ale jak bym wkręcił mocniej to by mi płyty się porozwalały (już lekko spęczniały ale wyszlifowałem to)

Fajne!
  • #2 23 Kwi 2008 21:41
    dzikchu
    Poziom 13  

Głośnik wysokotonowy to chyba Diebiesi? Kolumny ogólnie ładne, choć widać źle położoną okleinę. Wstawiłeś tam wogóle jakąkolwiek zwrotnice, lub przynajmniej konda do wysokotonwca?

• #3 23 Kwi 2008 21:50
    zapek42
    Poziom 27  

Wstawisz GDWK i będzie dobrze, ten chińczyk to tandeta na pewno ;-) .
    Nie jest źle,ważne że się starałeś 7/10 :D

• #4 23 Kwi 2008 22:39
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

dzikchu napisał:
    Głośnik wysokotonowy to chyba Diebiesi?

Dokładnie :P do wysokotonowca jest kondensator i cewka, jak znajdę trochę grubszego drutu to zorbie całą zwrotnicę. Okleina, fakt trochę źle ale pierwszy raz coś oklejałem tymi okleinami

• #5 24 Kwi 2008 09:13
    cool_as_ice
    Poziom 15  

Na łączeniach płyt okleina brzydko leży ale ogólnie tragedii nie ma. Dibeisi to pewnie z "dziewiątki" co? :) tam mają kupę tego kitu...
    to pochwal się jak już wmontujesz te gdwk, i zmontuj tą zwrotkę to powinno znacznie poprawić dźwięk.

• #6 24 Kwi 2008 12:13
    otomsono
    Poziom 15  

Przyjemnie to wygląda, widać małe niedopracowania pod okleiną która jest bardzo "zdradziecka"- nic się pod nią nie ukryje, żadko kiedy jedno szpachlowanie wystarcza.
    Wymień wysokotonowce na GDWK i bedzie git ;)
    Jak radzi sobie ten wzmacniacz z tymi kolumienkami?

• #7 18 Lut 2011 19:33
    michal3060
    Poziom 14  

A zwrotnice na jakich schematach były?

• #8 18 Lut 2011 19:40
    Eminence
    Poziom 17  

michal3060 napisał:
    a zwrotnice ?? Na jakich schematach były

'Do wysokotonowca jest kondensator i cewka'

Szukaj w ofercie
Zamknij