Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

passat b5 - nie działa ciepły nawiew

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> passat b5 - nie działa ciepły nawiew
Autor
Wiadomość
dawid5030
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Toruń

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2013 18:01   

passat b5 - nie działa ciepły nawiew

Witam mam problem z passatem b5 1.8 turbo, autko wczoraj przyjechało z Niemiec i w ogóle nie działa ogrzewanie. Mianowicie temp. silnika 90 stopni trzyma idealnie, w aucie climatronik który obojętnie jakby ustawiony był czy ciepło czy zimno wali chłodnym powietrzem. Przewody do nagrzewnicy gorące. Nie wiem jaka może być tego przyczyna?
Diagnostyka na vagu wykazała :
17978 Moduł sterujący zablokowany
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

co to za błąd i z czym związany ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2013 18:01   

Powrót do góry

leonek4
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: LUBLIN

Post#2 30 Sty 2013 18:29   

Re: passat b5 - nie działa ciepły nawiew

Błędy w climatroniku?
Sprawdź klapę regulacji ogrzewania.
Możesz też przepłukać nagrzewnicę może jest przytkana.
Powrót do góry

Tapis_737
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wielkopolska

Post#3 30 Sty 2013 18:32   

Poczytaj tutaj :D
http://forum.vw-passat.pl/threads/8849-ogrzewanie-slabo-grzeje?highlight=nie+grzeje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2013 18:32   

Powrót do góry

zenek.ch
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Piława Górna

Post#4 30 Sty 2013 18:36   

Jeżeli masz informację że (sporadyczny), to nie musi to być od razu usterka.
Miałem tak i czujnikiem u siebie w Audi.,,Mechanik'' Fachura stwierdził po podpięciu laptopa, że czujnik do wymiany.
Okazało się że skasował tylko kasę za tego laptopa(podpięcie do komputera), jego pracownik zauważył i podpowiedział mi że palec i kopułkę trzeba wymienić)
Wymieniłem i chodzi super do dziś, a ten zakład omijam z daleka i każdemu znajomemu odradzam gościa bo łaskę robi nie samochody.
Proponowałbym sprawdzić połączenia elektryczne (99% aut sprowadzanych stało jakiś czas bezczynnie).
Połączenia zaśniedziałe i dlatego nie łączy
To podstawowa sprawa aby przeczyścić sobie instalację związaną z niedziałającym układem.
To od sprawy elektrycznej i możliwe że tu należy szukać przyczyny skoro błąd wyskakuje)
A od strony ogrzewania:
Pisałeś że nagrzewnica ciepła, a sprawdź czy obieg jest(wejście i wyjście).
Czyli na dwóch wężach musisz mieć temperaturę.
Jeżeli będziesz sprawdzał po kolei po wężach dojdziesz gdzie jest przyczyna.
Przepraszam za taki prosty opis, ale nie wiem na ile się na tym znasz i co już sprawdzałeś, a jestem zdania że lepiej wyjaśnić prościej niż pisać po fachowemu i niepotrzebnie przedłużać temat wyjaśniając poszczególne wywody tematyczne.
Powrót do góry

T5
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Dębno

Post#5 30 Sty 2013 21:34   

zenek.ch napisał:
Jeżeli masz informację że (sporadyczny), to nie musi to być od razu usterka.
Miałem tak i czujnikiem u siebie w Audi.,,Mechanik'' Fachura stwierdził po podpięciu laptopa, że czujnik do wymiany.
Okazało się że skasował tylko kasę za tego laptopa(podpięcie do komputera), jego pracownik zauważył i podpowiedział mi że palec i kopułkę trzeba wymienić)
Wymieniłem i chodzi super do dziś, a ten zakład omijam z daleka i każdemu znajomemu odradzam gościa bo łaskę robi nie samochody.
Proponowałbym sprawdzić połączenia elektryczne (99% aut sprowadzanych stało jakiś czas bezczynnie).
Połączenia zaśniedziałe i dlatego nie łączy
To podstawowa sprawa aby przeczyścić sobie instalację związaną z niedziałającym układem.
To od sprawy elektrycznej i możliwe że tu należy szukać przyczyny skoro błąd wyskakuje)
A od strony ogrzewania:
Pisałeś że nagrzewnica ciepła, a sprawdź czy obieg jest(wejście i wyjście).
Czyli na dwóch wężach musisz mieć temperaturę.
Jeżeli będziesz sprawdzał po kolei po wężach dojdziesz gdzie jest przyczyna.
Przepraszam za taki prosty opis, ale nie wiem na ile się na tym znasz i co już sprawdzałeś, a jestem zdania że lepiej wyjaśnić prościej niż pisać po fachowemu i niepotrzebnie przedłużać temat wyjaśniając poszczególne wywody tematyczne.
Takimi tekstami o mechaniku na pewno sobie pracujesz na szacunek.To nie mały fiat że można coś czyścić.
Powrót do góry

zenek.ch
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 30 Sty 2013 21:51   

Nie jestem wróżką , aby na podstawie tego co napisał autor stwierdzać coś i kazać wymieniać od razu połowy instalacji.
Może być coś zapchane jak stał, może nie łączyć elektrycznie, może... .
Potrzeba więcej informacji aby Człowiekowi pomóc a takie podstawowe sprawy może sobie sam sprawdzić.
ps.
Wiem że zabieramy chleb mechanikom, ale takie czasy że każdy chce o ile można coś zaoszczędzić.
Też bym wolał wstawić auto do mechanika i niech robią, ale gdyby autor tak chciał to by tu tematu nie zakładał i nie szukał pomocy.
Mnie też kilka osób na elektrodzie pomogło i chętnie pomagam jak mogę i mam na to czas.
Powrót do góry

dawid5030
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Toruń

Post#7 Post autora tematu 31 Sty 2013 12:54   

A więc po mojej dzisiejszej dniagnostyce wynika że : nie ma żadnych blędów w climatroniku ani pod vagiem ani przez autotest na panelu. Od rana samochód po rozgrzaniu od razu złapał 90 stopni i wąż górny od chłodnicy ciepły przewody do nagrzewnicy raczej też, natomiast płyn w zbiorniczku wyrównawczym zimny... tak samo jak i jego dolny przewód odprowadzający... moim zdaniem termostat lub pompa wody do wymiany ? ewentualnie przytkana nagrzewnica? Co koledzy sądzicie ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2013 12:54   

Powrót do góry

zenek.ch
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 31 Sty 2013 19:53   

Jak elektrycznie wszystko chodzi to tak jak pisałem(i nie tylko ja), masz gdzieś zatkany przewód lub to co mówisz termostat się nie otwiera.
Ja bym zaczynał od sprawdzenia przepustowości w nagrzewnicy, bo to tylko trochę pracy(zdejmij jeden przewód i sprawdź czy masz tam płyn(najlepiej przedmuchać bo auto trochę stało i masz pewność że am jest ok).
Jeżeli masz zimny spód chłodnicy przy gorącym silniku to stawiałbym raczej na termostat.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> passat b5 - nie działa ciepły nawiew
Strona 1 z 1