Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

passat b5 - nie dzia豉 ciep造 nawiew

Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Mechanics ->passat b5 - nie dzia豉 ciep造 nawiew Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
dawid5030
Level 15
Helped: 2
Post rating: 3
dawid5030
Level 15
Post#1 30 Jan 2013 17:01  Topic author   

passat b5 - nie dzia豉 ciep造 nawiew

Witam mam problem z passatem b5 1.8 turbo, autko wczoraj przyjecha這 z Niemiec i w og鏊e nie dzia豉 ogrzewanie. Mianowicie temp. silnika 90 stopni trzyma idealnie, w aucie climatronik kt鏎y oboj皻nie jakby ustawiony by czy ciep這 czy zimno wali ch這dnym powietrzem. Przewody do nagrzewnicy gor帷e. Nie wiem jaka mo瞠 by tego przyczyna?
Diagnostyka na vagu wykaza豉 :
17978 Modu steruj帷y zablokowany
brak osprz皻u / nie zwi您any ze sprz皻em - BㄐD SPORADYCZNY

co to za b陰d i z czym zwi您any ?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
leonek4
Warunkowo odblokowany
Helped: 92
Post rating: 43
leonek4
Warunkowo odblokowany
Post#2 30 Jan 2013 17:29    

Re: passat b5 - nie dzia豉 ciep造 nawiew

B喚dy w climatroniku?
Sprawd klap regulacji ogrzewania.
Mo瞠sz te przep逝ka nagrzewnic mo瞠 jest przytkana.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Tapis_737
Level 1
Tapis_737
Level 1
Post#3 30 Jan 2013 17:32    

Poczytaj tutaj :D
http://forum.vw-passat.pl/threads/8849-ogrzewanie-slabo-grzeje?highlight=nie+grzeje

Helpful post? + 0
Back to top
zenek.ch
Level 12
Helped: 3
Post rating: 1
zenek.ch
Level 12
Post#4 30 Jan 2013 17:36    

Je瞠li masz informacj 瞠 (sporadyczny), to nie musi to by od razu usterka.
Mia貫m tak i czujnikiem u siebie w Audi.,,Mechanik'' Fachura stwierdzi po podpi璚iu laptopa, 瞠 czujnik do wymiany.
Okaza這 si 瞠 skasowa tylko kas za tego laptopa(podpi璚ie do komputera), jego pracownik zauwa篡 i podpowiedzia mi 瞠 palec i kopu趾 trzeba wymieni)
Wymieni貫m i chodzi super do dzi, a ten zak豉d omijam z daleka i ka盥emu znajomemu odradzam go軼ia bo 豉sk robi nie samochody.
Proponowa豚ym sprawdzi po陰czenia elektryczne (99% aut sprowadzanych sta這 jaki czas bezczynnie).
Po陰czenia za郾iedzia貫 i dlatego nie 陰czy
To podstawowa sprawa aby przeczy軼i sobie instalacj zwi您an z niedzia豉j帷ym uk豉dem.
To od sprawy elektrycznej i mo磧iwe 瞠 tu nale篡 szuka przyczyny skoro b陰d wyskakuje)
A od strony ogrzewania:
Pisa貫 瞠 nagrzewnica ciep豉, a sprawd czy obieg jest(wej軼ie i wyj軼ie).
Czyli na dw鏂h w篹ach musisz mie temperatur.
Je瞠li b璠ziesz sprawdza po kolei po w篹ach dojdziesz gdzie jest przyczyna.
Przepraszam za taki prosty opis, ale nie wiem na ile si na tym znasz i co ju sprawdza貫, a jestem zdania 瞠 lepiej wyja郾i pro軼iej ni pisa po fachowemu i niepotrzebnie przed逝瘸 temat wyja郾iaj帷 poszczeg鏊ne wywody tematyczne.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
T5
Moderator Samochody
Helped: 707
T5
Moderator Samochody
Post#5 30 Jan 2013 20:34    

zenek.ch wrote:
Je瞠li masz informacj 瞠 (sporadyczny), to nie musi to by od razu usterka.
Mia貫m tak i czujnikiem u siebie w Audi.,,Mechanik'' Fachura stwierdzi po podpi璚iu laptopa, 瞠 czujnik do wymiany.
Okaza這 si 瞠 skasowa tylko kas za tego laptopa(podpi璚ie do komputera), jego pracownik zauwa篡 i podpowiedzia mi 瞠 palec i kopu趾 trzeba wymieni)
Wymieni貫m i chodzi super do dzi, a ten zak豉d omijam z daleka i ka盥emu znajomemu odradzam go軼ia bo 豉sk robi nie samochody.
Proponowa豚ym sprawdzi po陰czenia elektryczne (99% aut sprowadzanych sta這 jaki czas bezczynnie).
Po陰czenia za郾iedzia貫 i dlatego nie 陰czy
To podstawowa sprawa aby przeczy軼i sobie instalacj zwi您an z niedzia豉j帷ym uk豉dem.
To od sprawy elektrycznej i mo磧iwe 瞠 tu nale篡 szuka przyczyny skoro b陰d wyskakuje)
A od strony ogrzewania:
Pisa貫 瞠 nagrzewnica ciep豉, a sprawd czy obieg jest(wej軼ie i wyj軼ie).
Czyli na dw鏂h w篹ach musisz mie temperatur.
Je瞠li b璠ziesz sprawdza po kolei po w篹ach dojdziesz gdzie jest przyczyna.
Przepraszam za taki prosty opis, ale nie wiem na ile si na tym znasz i co ju sprawdza貫, a jestem zdania 瞠 lepiej wyja郾i pro軼iej ni pisa po fachowemu i niepotrzebnie przed逝瘸 temat wyja郾iaj帷 poszczeg鏊ne wywody tematyczne.
Takimi tekstami o mechaniku na pewno sobie pracujesz na szacunek.To nie ma造 fiat 瞠 mo積a co czy軼i.

Helpful post? + 0
Back to top
zenek.ch
Level 12
zenek.ch
Level 12
Post#6 30 Jan 2013 20:51    

Nie jestem wr騜k , aby na podstawie tego co napisa autor stwierdza co i kaza wymienia od razu po這wy instalacji.
Mo瞠 by co zapchane jak sta, mo瞠 nie 陰czy elektrycznie, mo瞠... .
Potrzeba wi璚ej informacji aby Cz這wiekowi pom鏂 a takie podstawowe sprawy mo瞠 sobie sam sprawdzi.
ps.
Wiem 瞠 zabieramy chleb mechanikom, ale takie czasy 瞠 ka盥y chce o ile mo積a co zaoszcz璠zi.
Te bym wola wstawi auto do mechanika i niech robi, ale gdyby autor tak chcia to by tu tematu nie zak豉da i nie szuka pomocy.
Mnie te kilka os鏏 na elektrodzie pomog這 i ch皻nie pomagam jak mog i mam na to czas.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
dawid5030
Level 15
Helped: 2
Post rating: 3
dawid5030
Level 15
Post#7 31 Jan 2013 11:54  Topic author   

A wi璚 po mojej dzisiejszej dniagnostyce wynika 瞠 : nie ma 瘸dnych bl璠闚 w climatroniku ani pod vagiem ani przez autotest na panelu. Od rana samoch鏚 po rozgrzaniu od razu z豉pa 90 stopni i w捫 g鏎ny od ch這dnicy ciep造 przewody do nagrzewnicy raczej te, natomiast p造n w zbiorniczku wyr闚nawczym zimny... tak samo jak i jego dolny przew鏚 odprowadzaj帷y... moim zdaniem termostat lub pompa wody do wymiany ? ewentualnie przytkana nagrzewnica? Co koledzy s康zicie ?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
zenek.ch
Level 12
zenek.ch
Level 12
Post#8 31 Jan 2013 18:53    

Jak elektrycznie wszystko chodzi to tak jak pisa貫m(i nie tylko ja), masz gdzie zatkany przew鏚 lub to co m闚isz termostat si nie otwiera.
Ja bym zaczyna od sprawdzenia przepustowo軼i w nagrzewnicy, bo to tylko troch pracy(zdejmij jeden przew鏚 i sprawd czy masz tam p造n(najlepiej przedmucha bo auto troch sta這 i masz pewno嗆 瞠 am jest ok).
Je瞠li masz zimny sp鏚 ch這dnicy przy gor帷ym silniku to stawia豚ym raczej na termostat.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Mechanics -> passat b5 - nie dzia豉 ciep造 nawiew
Page 1 of 1

Similar topics to passat b5 - nie dzia豉 ciep造 nawiew

Passat b4 - Klimatronik - nawiew nie zawsze dzia豉 (3)
Passat 1,9 TDI- ciep造 nie zapala (8)
Passat 1.8 RP na monowtrysku - ciep造 nie pali dobrze (4)
VW Passat B3 1.6TD. Nie chce pali jak jest ciep造. (3)
Renault Megane 1.6 96r - nie dzia豉 nawiew, dmuchawa dzia豉 (8)
Vw Passat B3 1,8 benzyna - Nie dzia豉j wycieraczki przednie oraz nawiew kabiny (6)
Passat B4/ABF/150PS - Zimny pali na dotyk, ciep造 ga郾ie i nie odpala. (28)
renault 19 nie dzia豉 nawiew (7)
Polonez - ciep造 rozrusznik nie dzia豉.... (12)
BMW 525td nawiew nie dzia豉 (7)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.078 seconds