Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakiej firmy czujniki parkowania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Jakiej firmy czujniki parkowania
Autor
Wiadomość
rowekk
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Zdunia

Post#1 Post autora tematu 08 Kwi 2008 08:06   

Witam,
Mam problem z wybrem czujników parkowania. Zamierzam kupić 4 sensorki na tył z tym wyświetlaczem dwuliniowym, najlepiej srebrne żebym ich nie musiał malować ;). Posiadam VW Jette 2007 rok i nie chce wkładać do niej jakiegoś badziewia ale z drugiej srony nie chce wydawać 500 zł za tą przyjemność. Na allegro są już po 100 zł tylko czy warto?
Co do założenia to chyba umówie się z serwisem i nie będe się bujał z tym bo czytająć posty ciężko jest je wypoziomować żeby nie patrzyły w niebo czy ziemie :)

P.S Jeśli temat był już założony proszę o linka i sorki...

Z góry dzięki za info i pozdrawiam
rowekk
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2008 08:06   

Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 18 Maj 2008 16:39   

Re: Jakiej firmy czujniki parkowania

Przede wszystkim jak będziesz kupować zwróć uwagę na temperaturę przy której pracują dobrze, bo spotkałem sie z takimi które przy -5 głupieją.
Gadające nie są potrzebne, bo jeżeli masz małe dziecko i będzie spało w samochodzie, a będziesz chciał na chwilę gdzieś zaparkować i zacznie gadać to będziesz wściekły (gwarantuje). Wystarczają pikające których sygnał jest coraz częstszy w miarę zbliżania się do przeszkody, aż do sygnały ciągłego, a wyświetlacz pokazuje prawą i lewą stronę z orientacyjną odległością od przeszkody.
Powrót do góry

djpietrekbest
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 18 Maj 2008 23:07   

Witam, ciekawą firma jest Phantom i Maxtel osobiście montuje czujniki tych firm i reklamacje zdarzają sie w ułamku procenta aut w których zostały zamontowane, jak już będziesz montował jakiekolwiek czujniki parkowania to zalej je od tyłu klejem na gorąco aby nie zalała ich woda, pozdro
Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bydgoszcz

Post#4 13 Cze 2008 21:17   

witam, montuje parktroniki valeo cena za 4+4 z wyswietlaczem to koszt rzędu 430zł a firma znana i nie miałem jeszcze reklamacji, tej firmy parktroniki sa montowane w sam opel, audi , a cena chyba nie poraża, moge podesłac namiar na sklep, pozdrawiam
Powrót do góry

jack7200
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 18 Gru 2008 11:08   

Witam
chcem kupić czujniki parkowania, nawet znalazłem tylko się troche waham http://www.autododatki.pl/product-pol-231-Czujnik-Parkowania-WRD-007-Bezprzewodowy-z-Monitorem-w-Lusterku.html czy możecie mi pomóc w podjęciu decyzji
Dziękuje
Powrót do góry

dantoma
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Pruszków

Post#6 25 Wrz 2009 12:25   

Mądry człowiek po szkodzie....
Seat Ibiza 2004. Chcę sam założyć czujniki t centralkę. Czy to złożona sprawa?? Ktoś z Was może montował samodzielnie zestaw? Na Allegro jest zestaw do
odbioru osobistego w Warszawie za niespęłna 200 zł
http://www.allegro.pl/item731195358_czujniki_parkowania_cofania_4_s_led_parktronic_012.html
Czy ten produkt jest wart swej ceny i czy dam radę (z Waszą pomocą) zainstalować to samodzielnie?
Pozdr.
Tomek.
Powrót do góry

Jeleniu
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Łódź

Post#7 13 Mar 2010 14:09   

Też się podepnę, dwa pytania do posiadających czujniki:
- czy to takie istotne widzieć na ekranie po której stronie jest przeszkoda?
- czy czujniki z przodu mają jakikolwiek sens?

Bo zastanawiam się czy warto inwestować w zestaw 8 czujników + wyświetlacz LCD, jak można względnie tanio kupić 4 czujniki z buzerem...
Powrót do góry

dantoma
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Pruszków

Post#8 14 Mar 2010 15:39   

Jeleniu napisał:
Też się podepnę, dwa pytania do posiadających czujniki:

Bo zastanawiam się czy warto inwestować w zestaw 8 czujników + wyświetlacz LCD, jak można względnie tanio kupić 4 czujniki z buzerem...

Mam małe doświaczenie w tym temacie, ale wolę zdecydowanie jakikolwiek zestaw czujników niż żaden. Ważna wydaje mi się kwestia ustawienia czujników, u siebie przy zbliżaniu się tyłem do przeszkody czujniki pokazują wartości realne, natomiast przy parkowaniu łukiem do tyłu nie działa to u mnie najlepiej, prawdopodobnie zewnętrzne czujniki są zbyt blisko osi podłużej samochodu.
To, z której strony jest przeszkoda to IMHO sprawa istotna, natomiast wyświetlacz LCD to w samochodzie osobowym niepotrzebny wydatek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2010 15:39   

Powrót do góry

patison 1
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: "-"

Post#9 18 Mar 2010 12:27   

Ja kupilem zwykly dzwiekowy z wyswietlaczem taki zwykly bajer za 55 zl. z allegro.jest dobry dziala przy -20 wada jest to ze nie dziala na snieg.
Powrót do góry

Allen1980
Poziom 7
Poziom 7

Post#10 09 Cze 2011 16:54   

ja polecam takie czujniki parkowania firmy VALEO, w komplecie cztery czujniki, wyswietlacz lcd, na tył. bardzo rozsądna propozycja
Powrót do góry

Logi
Poziom 16
Poziom 16

Post#11 13 Cze 2011 12:29   

Mam od kilku lat zainstalowany tani zestaw z Allegro i spisuje się bardzo dobrze. Mam cztery czujnik z tyłu oraz sygnalizator z wyświetlaczem. W praktyce bardziej kieruję się sygnałem a na wyświetlacz raczej nie spoglądam za często. Bardzo przydatna rzecz w czasie deszczu i w nocy podczas parkowania.
Powrót do góry

Christo24
Poziom 9
Poziom 9

Post#12 13 Cze 2011 14:29   

Polecam najtańsze zestawy z allegro za 100 zł. To jedynie kawałek przewodów i plastiku oparty na bardzo prostym działaniu.

Swoją drogą czujniki parkowania powinny być seryjnie montowane ze względu na znaczny wzrost bezpieczeństwa i ogromny komfort przy parkowaniu, cofaniu itp.
Powrót do góry

tomaszostry
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Morąg

Post#13 22 Lis 2013 23:31   

Pisałem jakieś 3 miesiące temu jakie wybrać. Bez odzewu to zaryzykowałem i kupiłem sobie Cobra 0258. Sprowadziłem z UK ze sklepu vag-shop.co.uk (szybka przesyłka 4 dni czekałem, instrukcja po Polsku, i paczka ubezpieczona bynajmniej tak maja w opisie) i wyszło całość razem z przesyłką jakieś około 500 zł. Mam zamontowane i sprawdzają się wyśmienicie. Wyczytałem że Cobra swoje daje na oryginalny montaż w VW. Dlatego się na nie zdecydowałem. Też mam VW i wolałem dołożyć te 250 zł i mieć pewność że żona mi auta przy cofaniu nie podrapie. Myślę że wyświetlacz jest zbędnym bajerem.

Wszystko zależy od wartości auta i majętności kupującego. Ja do swojego bym jakiegoś chińskiego zamiennika nie zamontował.

Jak ktoś ma Auto za 5000 zł to wydatek 500 zł na czujniki to dużo - wtedy kupuję te za 100 zł i modlę się o to aby były tak piękne jak opisują na allegro.

Wiem że temat archiwalny ale może kiedyś ktoś będzie szukał i pytał to może weźmie pod uwagę moje spostrzeżenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2013 23:31   

Powrót do góry

2127660
Usunięty

Post#14 23 Lis 2013 02:27   

[quote="Jeleniu"]Też się podepnę, dwa pytania do posiadających czujniki:

na moj rozum niema sesu bo jesli sie cofa czy parkuje czy inne dziwne rzeczy robi to sygnalizacja wystarcza zamiast wyswietlacza posiadamy trzy lusterka czujnki sa pomoca w parkowaniu i tez nie sa nieomylne a poza tym kasy za lakierowanie nie odadza ciekawa sprawa jest dla niektorych podlaczyc czujnki pod radio oczywiscie po to zeby je wyciszylo

Dodano po 7 [minuty]:

tomaszostry napisał:
Wszystko zależy od wartości auta i majętności kupującego. Ja do swojego bym jakiegoś chińskiego zamiennika nie zamontował.
jak kogos stac to kupuje auto wypozarzone w czujniki a nawet w asytenta a poza tym jak zlecisz partaczowi montarz czujnikownawet cobry to zona itak ci zderzaki poociera a jesli hodzi o czujniki to montujac hine moga dzialac dlugo a nawet jesli sie myle i wytrzymaja mi rok to musze piec lat czekac zeby wydac tyle co ty
Powrót do góry

tomaszostry
Poziom 11
Poziom 11

Post#15 23 Lis 2013 14:59   

Wyświetlacz moim zdaniem jest zbyteczny.

Jak partacz zamontuje to nic nie zadziała dlatego zamontowałem sobie sam - i jest świetnie.

Skoro chciało by się Tobie zmieniać czujniki co rok to to masz rację - proponuję kupić coś taniego. Jeśli ktoś ma czas co rok dłubać w Aucie lub płacić komuś za wymianę to masz rację.

Ale wątpię że kupując czujniki zakładasz że za rok je zmienisz. Raczej montujesz je po to aby nie myśleć o tym kiedy i jak szybko się zepsują. Ja swoje zamawiałem z myślą, ze zamontuje i zapomnę o nich.
Powrót do góry

2127660
Usunięty

Post#16 23 Lis 2013 20:32   

te za 100 nie jest powiedziane ze padna po roku jak pisalem nie zdarzaly mi sie reklamacje
Powrót do góry

tomaszostry
Poziom 11
Poziom 11

Post#17 23 Lis 2013 20:36   

Cieszę się że się wypowiadasz. Każde zdanie które napisaliśmy na pewno w przyszłości komuś pomoże w dokonaniu wyboru co kupić.

Mogę stwierdzić, że temat wyczerpany. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
Powrót do góry

mosze
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#18 17 Mar 2014 17:58   

Znam się dobrze na czujnikach. Valeo i Logic to ta sama półka.
ja mam u siebie lepsze zestawy z gwarancją na 5 lat. jak będzie ktoś zaintersowany montażem bądź zakupem kontaktujcie się przez PW (nie chcę robić reklamy)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Jakiej firmy czujniki parkowania
Strona 1 z 1