logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jamo HCS-408, uszkodzony głośnik wysokotonowy

gorado 23 Kwi 2008 20:29 2856 2
REKLAMA
  • #1 5070173
    gorado
    Poziom 11  
    Witam wszystkich. Mam następujący problem i prosiłbym bardzo o jakieś fachowe rady. Posiadam kolumny Jamo HCS-408, w kolumnie frontowej uległ uszkodzeniu (mechanicznemu) głośnik wysokotonowy (średnica cewki 25 mm, średnica zewnętrzna obudowy głośnika 95 mm) kolumny są mocy RMS 120 W. Głośnik ma tylko jakieś dziwne oznaczenia, więc nie znam jego parametrów. Zmierzyłem oporność cewki sprawnego głośnika z drugiej kolumny, wynosi ona ok 3,8 Ohma. W związku z tym mam kilka pytań:

    1) czy mogę w miejsce tego głośnika włożyć ośmio Ohmowy (co się stanie) ?

    2) czy znacie i polecacie jakieś dobre głośniki wysokotonowe do ok. 75 zł za sztukę (ewentualnie wymienie w obu kolumnach) ?

    3) czy lepiej zastosować głośnik kopułkowy, czy tubowy ?
  • REKLAMA
  • #2 5070970
    Micharlito
    Poziom 35  
    Załącz zdjęcie głośnika bo nie wiadomo co uległo uszkodzeniu może można to jakoś naprawić. Najlepiej gdybyś skonsultował się z serwisem Jamo i u nich zakupił ten głośnik o ile naprawa by nie wchodziła w grę. Dając 8ohm może zmienić się pasmo odcięcia na zwrotnicy
  • #3 5071141
    gorado
    Poziom 11  
    W uszkodzonym głośniku cewka ma przerwę i zniszczona jest kopułka. Z zakupem nowego w serwisie jest problem dlatego byłbym skłonny wymienić w obu frontach.
REKLAMA