Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp F 2180 nie drukuje .

23 Kwi 2008 20:43 6790 13
  • Poziom 2  
    siemka mam problem z drukarką f 2180 czasami ładnie drukuje a po kilku minutach wyłącza sie muszę w tedy od instalować sterowniki i od nowa za instalować system operacyjny jest vista może ktoś mi pomóc :|:cry:
  • Poziom 2  
    siemka kabel USB mam oryginalny a jak mogę zobaczyć czy przeczytać jaka to jest model kabla:?:
  • Poziom 19  
    Tu nie ma mowy o modelu czy jego oryginalności - mówimy o długości i jakości.
  • Poziom 2  
    około 1.5m dostałem jak kopiłem drukarkę
  • Poziom 32  
    To pożycz/kup inny . Gruby, najlepiej ekranowany. Do testów .

Pzdr.
  • Poziom 9  
    W f2180 zaczął mrugać pomarańczowa kontrolka. Ona jest odp za tusz lub papier bodajże. Tylko tusz i papier jest. Więc co można z tym zrobić? jaki styk zakleić by wykluczyć błędy i dojść co z tym jest ?? Proszę o porady

A może jakiś reset jej.

Pamiętam jak kupowałem tą drukarkę przez allegro to. Po otrzyamniu przysyłki musiałem ją odesłać ponieważ była identyczna wada. Mrugała pom kontrolka przy rysunku z tuszem. Odesłałem i przysłano mi inną bądź naprawioną. Jak to wyleczyć ?

Na tych tuszach wydrukowałem dopiero ok 30 stron. Nie mógł się tak wcześnie skończyć
  • Spec od drukarek
    Która dokładnie pomarańczowa kontrolka mruga? Bo w tym modelu są dwie: jedna sygnalizująca problemy z tuszem i druga, która informuje o niewłaściwej pracy mechanizmów.
  • Poziom 9  
    Ta u góry z kropelką tuszu.
    https://obrazki.elektroda.pl/2803294300_1330972398.jpg
    Jak zalepić piny by oszukać drukarkę by czytała że tuszę są pełne? bym Niepotrzebnie nie musiał kupować nowych jak może być drukarka zepsuta.

Widzę administratorzy upierdliwie usuwają moje posty.

Czy ktoś wie jakie piny zakleić by oszukać drukarkę, by czytała że tuszę są pełne? Chcę wykluczyć ten błąd
  • Spec od drukarek
    Poszukaj na tym forum - resetowanie tuszy HP nr 21/22/27/28/56/57 było wielokrotnie opisywane.
  • Poziom 9  
    No właśnie resetowanie tuszy. A ustawienie by drukarka czytała jako pełny to jednak różnica.

Czy jak wyciągnę z niej oba tuszę podłącze do komputera to nie powinien działaś chociaż skaner ?

konmaj napisał:
    Poszukaj na tym forum - resetowanie tuszy HP nr 21/22/27/28/56/57 było wielokrotnie opisywane.

niestety nie mogę wydrukować strony testowej ponieważ drukarka nie drukuje więc pomysł odpada

jak mam odłączoną drukarkę od kompa włożę "coś" do skanera... Naciskam przycisk by skopiować na czarno bądź kolorowo to 7 razy mrugnie mi zielona kontrolka przy włączniku i kibel <zły>

Nie idzie też przełączyć z drukowania tekstu na zdjęcia

Tuszę nie są przyschnięte.

A osoba która mi sprzedała drukarkę wydaje mi się że coś kręci. Jak ją kupiłem z allegro ok rok temu. Doszła pocztą ładnie w domu rozpakowałem. Włączam i pamiętam było to samo co mam teraz. Ale wtedy od razu ją odesłałem. Po tygodniu doszła do mnie inna lub naprawiona (niestety tego nie wiem, na pewno wiem że te same tusze przyszły te same bo je oznaczyłem, żałuje że nie oznaczyłem drukarki) teraz pojawił mi się ten sam problem. Więc są to drukarki co mają jakieś wady ?
  • Spec od drukarek
    Generalnie są to dość niezawodne drukarki - największą ich (i wielu innych tanich modeli HP) wadą jest umieszczenie płytki elektroniki pod stacją parkującą: trochę tuszu z wadliwego kartridża może "załatwić" drukarkę. Skaner powinien działać nawet bez tuszy, jeśli nie działa, to coś jest nie tak z elektroniką lub samym skanerem (taśma, lampa). Skoro ta drukarka nie chce ani drukować, ani skanować, to stawiałbym na elektronikę.
  • Poziom 9  
    Mogę sobie z tym poradzić jakoś domowymi sposobami?
  • Spec od drukarek
    Jeżeli padła elektronika, to najlepiej chyba kupić całą sprawną drukarkę bez tuszy i osprzętu, ale ja zacząłbym od demontażu i dokładnego czyszczenia - może tylko coś słabo kontaktuje.