Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z radiem DALCO DL5850 - brak radia

snopi6 23 Kwi 2008 20:44 1554 5
  • #1 23 Kwi 2008 20:44
    snopi6
    Poziom 9  

witam jestem nowy i szukam u Was pomocy.
    Zdobyłem dzis radio DALCO DL-5850 i wszystko było by ok gdyby nie jeden mały problem. Otóż radio ładnie czyta plyty CD/MP3 ale gdy przełącze się na FM to cisza. Na wyswietlaczu widac ze niby cos łapie bo pojawi się "kontrolka" stereo ale w glośnikach nic nie słychać. Gdzie szukać problemu. Proszę o pomoc.

0 5
  • #2 23 Kwi 2008 22:31
    apap
    Poziom 21  

Schemat tego cuda pewnie nie istnieje, po naradzie w czterech bambusowych chatkach wykonano to dzieło. Bardzo myli nazwa, gdyby to było DELCO...
    Obowiązują ogólne zasady, zobacz, na jakich ic jest to zrobione, spróbuj znaleść w sieci pdf-y, przemierz woltomierzem i wyciągnij wnioski. Obawiam się, że nic mądrzejszego wymyślić się nie da, ja w każdym razie od tego bym zaczął.
    Pozdr

0
  • #3 24 Kwi 2008 10:03
    snopi6
    Poziom 9  

Dzieki za odp.
    W sieci nie moge niestety nic znalesc na temat tego "wynalazku".
    Od poprzedniego własciciela dowiedziałem sie tylko tyle ze FM zaskakiwało dopiero jak sie dało na full power i po pewnym czasie zaskakiwało. Teraz nawet to nie pomaga. Na wyswietlaczu jak wczesniej pojawia sie tylko "kontrolka: od stereo czyli radio sciaga lecz tak jakby nie podawało dzwieku na wyjscie przedwzmacniacza bo na ekranie nie widac aby "mrugały" swiatełka które zawsze swieca gdy jest wlaczone audio.

0
  • #4 24 Kwi 2008 11:04
    MARIAN7735
    Poziom 2  

snopi6 napisał:
    witam jestem nowy i szukam u Was pomocy.
    Zdobyłem dzis radio DALCO DL-5850 i wszystko było by ok gdyby nie jeden mały problem. Otóż radio ładnie czyta plyty CD/MP3 ale gdy przełącze się na FM to cisza. Na wyswietlaczu widac ze niby cos łapie bo pojawi się "kontrolka" stereo ale w glośnikach nic nie słychać. Gdzie szukać problemu. Proszę o pomoc.
    Radio DALCO to składanka, miałem podobny problem. Wymień głowicę-tuner i będzie OK. Jeżeli to tuner o symbolu CET-7011WW/E, to mam taki.

0
  • #5 24 Kwi 2008 11:23
    snopi6
    Poziom 9  

Postaram sie ja wymienic i zobaczymy co bedzie. Dzieki za rade. Dam znac czy wymiana glowicy cos dała czy nie.
    Pozdrawiam

0
  • #6 25 Kwi 2008 14:15
    Telo
    Poziom 39  

Możesz przelutować głowicę cewki wszystkie.

0
  Szukaj w 5mln produktów