Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDM-7858RB - dziwna usterka

mpiatkow 24 Kwi 2008 07:36 957 6
  • #1 24 Kwi 2008 07:36
    mpiatkow
    Poziom 17  

Witam

Posiadam radyjko jak w temacie. Uszkodzenie polega na tym ze nie dzialaja wszystkie przyciski na panelu (switche ok). Dodatkowo po wcisnieciu VOL- przelacze sie na regulacje wysokich i ustawia sie na minimum to samo z glosnoscia. Vol + jest prawidlowe. Nie dziala eject ani nie przelacza na CD. Jeszcze zauwazylem ze jak wlacze jakas stacje z RDS to nakladaja sie litery i wyswietla jakis balagan. Chcialbym wiedziec czy mam szukac w panelu czy w radiu.

0 6
  • #2 24 Kwi 2008 12:23
    djlj24
    Spec od car audio

Pierwsza rzecz to czy panel jest od tego modelu radia. Druga sprawa czy gdzieś w panelu nie ginie masa (miałem ostatnio podobny przypadek i gdzieś po latach puściła przelotka na masie - przez co klawiatura zgłupiała).

0
  • #3 24 Kwi 2008 12:29
    mpiatkow
    Poziom 17  

Oczywiscie panel jest oryginalny. Jest to moje prywatne radyjko kupione kiedys nowe. Dodam jeszcze ze posiadam pilot do tego radia i podczas zdalnego sterowania objaw jest taki sam. Niestety nie posiadam schematu bo to by znacznie ulatwilo pomiary.

0
  • #4 24 Kwi 2008 12:35
    djlj24
    Spec od car audio

Czyli podejrzenie pada na główny procesor. Wiem, że w nowych modelach Alpine lubiły padać właśnie na liniach komunikacji z panelem.

0
  • #5 24 Kwi 2008 12:44
    mpiatkow
    Poziom 17  

Czy jest szansa na kupienie takiego procka i jaki jest jego koszt? Czy wymiana to tylko przekladka czy trzeba cos programowac?

0
  • #6 28 Kwi 2008 09:41
    mpiatkow
    Poziom 17  

Rozumiem ze milczenie oznacza brak szansy na naprawe.

0
  • #7 28 Kwi 2008 16:26
    djlj24
    Spec od car audio

Nikt nie powie bez zobaczenia czy na 100% jest uszkodzony procesor. Trzeba to najpierw sprawdzić a potem dopiero szukać. Bo tak można władować się w koszta i nie mieć efektu.

0
  Szukaj w 5mln produktów