Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GIGABYTE GA-7VASMFS problem z LAN

24 Kwi 2008 12:24 1303 4
  • Poziom 14  
    Nie mogę zrobić sieci na tej płycie. Konfiguraton informuje mnie, że kabel sieciowy jest nie wpięty. Jest wpiety. W Biosie mam komunikat:
    ON-Chip LAN boot ROM disablet. Czy brakuje jakiegoś sterownika? Jeśli tak, to skąd go pobrać? Z góry dziękuję
  • Poziom 17  
    A w menadżerze urządzeń nie masz znaków zapytania?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Są 3 możliwości:
    - uszkodzona karta
    - niesprawny kabel
    - uszkodzony port switch'a
  • Poziom 14  
    Kabel jest nowy i chodził bez problemowo do momentu jak padła poprzednia płyta główna, na której zaistalowana była karta sieciowa realtec. Ta płyta z kolei jest nowa ( z zapasów magazynowych, ale widać, że nie była używana). Została zainstalowana wczoraj i wszystko w zasadzie chodzi, z wyjątkiem sieciówki. Może brakuje jakiegoś sterownika? a jeżeli nie to w takim razie płyta jest walnięta? Siecówka jest zintegrowana na tej płycie.

Dodano po 37 [minuty]:

szymsze87 napisał:
    A w menadżerze urządzeń nie masz znaków zapytania?

w menadżerze urządzeń pod kartami sieciowymi jest tak:
    Karta sieciowa 1394 to urządzenie działa poprawnie, lokalizacja na kontroler hosta IEEE 1394 VIA zgodny z OHCI
    VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter : to urządzenie działa poprawnie, lokalizacja magistrala PCI0, urządzenie 18, funkcja 0
    WAN/ATM/ADSL/miniport : to urządzenie działa poprawnie, lokalizacja nieznane

Aha, jeszcze jedno. kabel jest skrosowany. taki był potrzebny do karty sieciowej na PCI. Może w tym przypadku ma byc inaczej zarobiony?
  • Poziom 32  
    Czyli ze strony kompa wszystko wygląda niby dobrze, sprawdź kabelek.