Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine INA-N333R wyświetlacz oraz dziwne menu ustawień

djlj24 24 Kwi 2008 12:34 2835 4
  • #1 24 Kwi 2008 12:34
    djlj24
    Spec od car audio

Kolega dał mi do sprawdzenia nawigację Alpine INA-N333R. Niby włącza się ale nic nie pokazuje na wyświetlaczu. Sam wyświetlacz nie jest stłuczony i co dziwne zostały na nim wskazania jakie były wyświetlane przed uszkodzeniem (jak go się oświetli to widać częstostliwość stacji, wybrany zakres). Trochę to dla mnie dziwne ale może ten typ wyświetlacza potrafi utrzymywać bez zasilania wskazania tylko się wtedy nie świecą. Sprawdziłem złącza, przelutowałem tak jak to pomaga w Pioneerze ale tu nic nie dało.
    Dostałem także drugie podobne radio INA-N033R (różnica jest chyba tylko w tunerze do DAB) i po założeniu z tego drugiego panela (dopiero potem zorientowałem się, że te radia to inne modele bo wyglądają bardzo podobnie) wszystko jest wyświetlane tylko przy wejściu do MENU ustawień dzieją się dziwne rzeczy (wybranie opcji przerzuca do innych ustawień niż powinny być). Zastanawiająca jest także regulacja głośności - bo sama regulacja działa ale radio wyświetla cały czas uparcie migające VOL 0 lub VOL 1.
    Ponieważ radio samo z siebie padło bez pomocy i nie wygląda to na sprawę zimnych lutów albo braku kontaktu w złączach podejrzenie padło na uszkodzoną zawartość pamięci Flash w panelu (być może w radiu też). Może ktoś miał coś podobnego i zwalczył bo nie uśmiecha mi się ryzyko wyciągania flasha z obu paneli celem podstawienia zawartości, szczególnie, że Alpine jak zwykle zalało nogi tym niebieskim lakiero-gumą utrudniającą wszelkie naprawy.

0 4
  • #2 26 Kwi 2008 15:21
    djlj24
    Spec od car audio

Temat nieaktualny oddałem te grajki właścicielowi. Niech się ktoś inny męczy - dla mnie są to jednorazówki.

0
  • #3 29 Cze 2010 18:14
    marti_76
    Poziom 13  

Mam ten sam problem.
    Jeśli ktoś rozwiązał ten problem lub ma jakiekolwiek sugestie to proszę o pomoc.

0
  • #4 02 Lip 2010 19:04
    djlj24
    Spec od car audio

Do mnie w międzyczasie trafiła kolejna sztuka z podobnym uszkodzeniem i od razu oddałem, widać po prostu, że to typowe uszkodzenie tego modelu.

0
  • #5 29 Sty 2015 01:05
    airbob
    Poziom 20  

Odgrzeję kotleta.
    Też mam taką sztukę INA-N033r. Przestał świecić wyświetlacz. Auto wraz z radiem stało dwa lata nie używane.
    Coś się może wydarzyło w tym temacie ?

0
  Szukaj w 5mln produktów