Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ustawieniem anteny Cyfra

mandrzej1 24 Kwi 2008 14:44 8445 10
  • #1 24 Kwi 2008 14:44
    mandrzej1
    Poziom 10  

Witam byłem dzisiaj u znajomego zainstalować mu cyfrę. Podłączyliśmy wszystko na strych kablach i czaszy chyba 110. Tuner philipsa chyba 6010. Sprawdzamy sygnał 0% na 2 paskach, pokręciłem trochę i złapało sygnał 60% precyzyjny 13% i wszystko OK. Teraz tylko przykręcić talerz na stałe aby nikomu na głowę nie spadł i tu problem sygnał znikł!. Więc na nowo ustawianie anteny udało się ustawić sygnał na poziomie 63% precyzyjny 37% ale działają tylko TVP1 TVP2 i CANAL+. Ustawiałem kilkakrotnie antenę precyzyjny od 10% do 40% i ciągle tylko te kanały działają. Dodam jeszcze że ma oko na Astre do tunera analogowego.

0 10
  • #2 24 Kwi 2008 15:56
    darek23422
    Poziom 27  

Antena 110 chyba 120 ale mniejsza z tym nie napisałeś jaki jest tam konwerter z HB nie napisałeś czy do tunera była wgrywana była nowa lista jeśli nie to pobierz ją z tunera szkoda że nie napisałeś czy ustawiasz antenę miernikiem ręcznie i toche dziwne bo przy tak dużej antenie tak mały sygnał, piszesz ze Kręcisz nią a sprawdziłeś kąt elewacji podaj więcej szczegułów a i czy czasem konwerter nie jest jeszcze analogowy???

0
  • #3 24 Kwi 2008 18:28
    mandrzej1
    Poziom 10  

Teraz nie mogę powiedzieć jaki to konwerter. Przy tunerze nie było nic robione. Jeszcze dałem szukanie kanałów ale czekałem chyba z 4min i doszło do połowy i tylko 12 kanałów więc przerwałem. Ustawiałem antenę ręcznie znajomy obserwował siłę sygnału na telewizorze z uwzględnieniem że czasami się zawiesza. Przyszło mi na myśl że konwerter jest analogowy ale jak zadziałało i wszystkie kanały chodziły to się więcej nie zastanawiałem. Teraz przypomniałem sobie że cały czas był załączony tuner analogowy i zasilał konwerter, może to jest powód słabego sygnału. Ale najciekawsze to że prędzej przy tak słabym sygnale wszystko chodziło(ale drugi konwerter off). W przyszłym tygodniu będę miał możliwość sprawdzenia tego jeszcze raz. Na konwerterze analogowym by zadziałało?

0
  • #4 24 Kwi 2008 18:43
    darek23422
    Poziom 27  

NO to sie dowiedz jaki to konwerter i dlaczego przerwałeś wyszukiwanie przeszukaj do końca i na samym końcu musi pojawić się komunikat żeby zatwierdzić nową listę inne kanały mogą nie działaś z tego powodu ze zmieniły się ich częstotliwości, na konwerterze analogowym może zadziałać parę kanałów ale na pewno nie wszystkie radzę wymienić konwerter kosztują najtańsze już 20 zł a jakość i siła się polepszy i wszystkie kanały będą działać.

0
  • #5 24 Kwi 2008 19:09
    mandrzej1
    Poziom 10  

Nie muszę kupować mam oryginalny z cyfry. Przerwałem bo to trochę dziwne że w połowie dopiero 12 kanałów. Z tego wynika że to napewno jest cyfrowy skoro chodziły wszystkie kanały. Wymienię konwerter dla pewności i na nowo wyszukam kanały.

0
  • #6 24 Kwi 2008 20:31
    darek23422
    Poziom 27  

ok jeśli coś nie bedziesz jeszcze wiedział to pisz.

0
  • #7 27 Kwi 2008 21:39
    grzesiulek5
    Poziom 22  

Jaki konwerter analogowy czy cyfrowy??Konwerter to konwerter może być ze "starym"pasmem albo "nowym czyli tzw.fullband.No oczywiście może być jeszcze sprawny albo nie.Ale nie o tym...Najpierw sprawdź poprawność ustawienia anteny.Jeśli masz możliwość to oczywiście podstaw "nowy" konwerter ale sprawdź jeszcze przewód.Nie raz miałem taką sytuację że na niektórych przewodach i to wcale nie starychbrakowało części programów.Powodzenia.cześc

0
  • #8 28 Kwi 2008 18:09
    Roman_5000
    Poziom 19  

Siedzę, czytam i dziwię - konwerter analogowy?!
    Może masz stary konwerter (nie full band). Być może masz nowy konwerter, lecz jest uwalone któreś pasmo lub polaryzacja. Jeżeli masz miernik, którym możesz sprawdzić wszystkie składowe z konwertera (H Lo, V Lo, H Hi, V Hi) to najpierw to zrób. Jeżeli nie masz to sprawdź podłączając inny tuner.
    Pod ten sam konwerter można podłączyć zarówno tuner analogowy, jak i cyfrowy.

darek23422 napisał:
    szczegułów
    - a może szczegółów

0
  • #9 28 Kwi 2008 19:46
    darek23422
    Poziom 27  

Są czy nie są ja wnioskuje to że taki mam dokładnie z grundika dość stary sprzed 8 lat na którym pisało że jest analogowy.

0
  • #10 28 Kwi 2008 22:10
    Roman_5000
    Poziom 19  

Celem podsumowania i rozwiania wątpliwości.
    Pomijając podział konwerterów ze względu na ilość wyjść (single, twin, quad i octo) lub ilość konwerterów w jednej obudowie (single, monoblok lub triple) możemy je również podzielić ze względu zakres pasma, tj. Ku-Band i C-Band.

P.S. Nie mylić quad z quarto do multiswitchy. Nie ma konwerterów analogowych i cyfrowych.
    A co mieli napisać producenci na konwerterze sprzed 10 lat, kiedy nie było jeszcze mowy o sygnale cyfrowym?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ............:::::::::::: Ferguson AF-7018UCI / PACE MSS 220 / SKyStar2 2.6d ::::::::::::..............
    Alps BSNE8-101A 0.8db 285gram japan (4.8°E) / Silver Tech Twin IDLP-40TL+ 0.2dB (13°E)/
    Silver Tech Twin IDLP-40TL+ 0.2dB (19.2°E) / AP-8-C-P 0.7db 305gram (28,2°E)
    .....::::: Sirius 2,3 4.8°-5.0°E / Hotbird 13.0°E / Astra 19.2°E / Astra 2A-2B-2D 28.2°E :::::.....
    .........:::::::AMD Athlon XP Barton 3200+ 2,21GHz, 1024MB DDR SDRAM Kingston:::::::........
    .............................::::::::::::::::::::::: Telemann 1650S :::::::::::::::::::::::.............................

0
  • #11 03 Maj 2008 19:54
    amruss
    Poziom 10  

Witam.

Miałem podobny problem przy instalacji u kuzyna. Kupiłem nowy kabel i wszystkie kanały świecą.Czasza tylko 60cm i wszystko ok.

Pozdrawiam.

0