Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z ustawieniem anteny Cyfra

mandrzej1 24 Apr 2008 14:44 8751 10
 • #1
  mandrzej1
  Level 11  
  Witam byłem dzisiaj u znajomego zainstalować mu cyfrę. Podłączyliśmy wszystko na strych kablach i czaszy chyba 110. Tuner philipsa chyba 6010. Sprawdzamy sygnał 0% na 2 paskach, pokręciłem trochę i złapało sygnał 60% precyzyjny 13% i wszystko OK. Teraz tylko przykręcić talerz na stałe aby nikomu na głowę nie spadł i tu problem sygnał znikł!. Więc na nowo ustawianie anteny udało się ustawić sygnał na poziomie 63% precyzyjny 37% ale działają tylko TVP1 TVP2 i CANAL+. Ustawiałem kilkakrotnie antenę precyzyjny od 10% do 40% i ciągle tylko te kanały działają. Dodam jeszcze że ma oko na Astre do tunera analogowego.
 • #2
  darek23422
  Level 27  
  Antena 110 chyba 120 ale mniejsza z tym nie napisałeś jaki jest tam konwerter z HB nie napisałeś czy do tunera była wgrywana była nowa lista jeśli nie to pobierz ją z tunera szkoda że nie napisałeś czy ustawiasz antenę miernikiem ręcznie i toche dziwne bo przy tak dużej antenie tak mały sygnał, piszesz ze Kręcisz nią a sprawdziłeś kąt elewacji podaj więcej szczegułów a i czy czasem konwerter nie jest jeszcze analogowy???
 • #3
  mandrzej1
  Level 11  
  Teraz nie mogę powiedzieć jaki to konwerter. Przy tunerze nie było nic robione. Jeszcze dałem szukanie kanałów ale czekałem chyba z 4min i doszło do połowy i tylko 12 kanałów więc przerwałem. Ustawiałem antenę ręcznie znajomy obserwował siłę sygnału na telewizorze z uwzględnieniem że czasami się zawiesza. Przyszło mi na myśl że konwerter jest analogowy ale jak zadziałało i wszystkie kanały chodziły to się więcej nie zastanawiałem. Teraz przypomniałem sobie że cały czas był załączony tuner analogowy i zasilał konwerter, może to jest powód słabego sygnału. Ale najciekawsze to że prędzej przy tak słabym sygnale wszystko chodziło(ale drugi konwerter off). W przyszłym tygodniu będę miał możliwość sprawdzenia tego jeszcze raz. Na konwerterze analogowym by zadziałało?
 • #4
  darek23422
  Level 27  
  NO to sie dowiedz jaki to konwerter i dlaczego przerwałeś wyszukiwanie przeszukaj do końca i na samym końcu musi pojawić się komunikat żeby zatwierdzić nową listę inne kanały mogą nie działaś z tego powodu ze zmieniły się ich częstotliwości, na konwerterze analogowym może zadziałać parę kanałów ale na pewno nie wszystkie radzę wymienić konwerter kosztują najtańsze już 20 zł a jakość i siła się polepszy i wszystkie kanały będą działać.
 • #5
  mandrzej1
  Level 11  
  Nie muszę kupować mam oryginalny z cyfry. Przerwałem bo to trochę dziwne że w połowie dopiero 12 kanałów. Z tego wynika że to napewno jest cyfrowy skoro chodziły wszystkie kanały. Wymienię konwerter dla pewności i na nowo wyszukam kanały.
 • #6
  darek23422
  Level 27  
  ok jeśli coś nie bedziesz jeszcze wiedział to pisz.
 • #7
  grzesiulek5
  Level 22  
  Jaki konwerter analogowy czy cyfrowy??Konwerter to konwerter może być ze "starym"pasmem albo "nowym czyli tzw.fullband.No oczywiście może być jeszcze sprawny albo nie.Ale nie o tym...Najpierw sprawdź poprawność ustawienia anteny.Jeśli masz możliwość to oczywiście podstaw "nowy" konwerter ale sprawdź jeszcze przewód.Nie raz miałem taką sytuację że na niektórych przewodach i to wcale nie starychbrakowało części programów.Powodzenia.cześc
 • #8
  Roman_5000
  Level 19  
  Siedzę, czytam i dziwię - konwerter analogowy?!
  Może masz stary konwerter (nie full band). Być może masz nowy konwerter, lecz jest uwalone któreś pasmo lub polaryzacja. Jeżeli masz miernik, którym możesz sprawdzić wszystkie składowe z konwertera (H Lo, V Lo, H Hi, V Hi) to najpierw to zrób. Jeżeli nie masz to sprawdź podłączając inny tuner.
  Pod ten sam konwerter można podłączyć zarówno tuner analogowy, jak i cyfrowy.
  _____________________________
  Nie ma analogowych konwerterów!
  darek23422 wrote:
  szczegułów
  - a może szczegółów
 • #9
  darek23422
  Level 27  
  Są czy nie są ja wnioskuje to że taki mam dokładnie z grundika dość stary sprzed 8 lat na którym pisało że jest analogowy.
 • #10
  Roman_5000
  Level 19  
  Celem podsumowania i rozwiania wątpliwości.
  Pomijając podział konwerterów ze względu na ilość wyjść (single, twin, quad i octo) lub ilość konwerterów w jednej obudowie (single, monoblok lub triple) możemy je również podzielić ze względu zakres pasma, tj. Ku-Band i C-Band.

  P.S. Nie mylić quad z quarto do multiswitchy. Nie ma konwerterów analogowych i cyfrowych.
  A co mieli napisać producenci na konwerterze sprzed 10 lat, kiedy nie było jeszcze mowy o sygnale cyfrowym?

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ............:::::::::::: Ferguson AF-7018UCI / PACE MSS 220 / SKyStar2 2.6d ::::::::::::..............
  Alps BSNE8-101A 0.8db 285gram japan (4.8°E) / Silver Tech Twin IDLP-40TL+ 0.2dB (13°E)/
  Silver Tech Twin IDLP-40TL+ 0.2dB (19.2°E) / AP-8-C-P 0.7db 305gram (28,2°E)
  .....::::: Sirius 2,3 4.8°-5.0°E / Hotbird 13.0°E / Astra 19.2°E / Astra 2A-2B-2D 28.2°E :::::.....
  .........:::::::AMD Athlon XP Barton 3200+ 2,21GHz, 1024MB DDR SDRAM Kingston:::::::........
  .............................::::::::::::::::::::::: Telemann 1650S :::::::::::::::::::::::.............................
 • #11
  amruss
  Level 11  
  Witam.

  Miałem podobny problem przy instalacji u kuzyna. Kupiłem nowy kabel i wszystkie kanały świecą.Czasza tylko 60cm i wszystko ok.

  Pozdrawiam.