Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC 740? (NP 6012) spalony zasilacz

miras_l 24 Kwi 2008 17:09 947 5
  • #1 24 Kwi 2008 17:09
    miras_l
    Poziom 17  

Kiedyś już to robiłem, ale pamięć mnie zawodzi :|
    Kopiarka nie reaguje na przycisk ON/OFF, po rozkręceniu tylnej części kopiarki i dogłębnym sprawdzeniu zasilacza są wystrzelone dwa niebieskie (jakby) kondensatorki i oczywiście spalony bezpiecznik 2A, całe szczęście mam takie na podmianę, ALE
    może ktoś mi podpowie jaka jest przyczyna spalenia tych dwóch niebieskich :?: i na co zwrócić szczególną uwagę :?:

0 5
  • #2 24 Kwi 2008 21:33
    cezar80
    Poziom 27  

Te niebieskie to mogą być warystory czyli elementy które chronią przed przepięciem Ich zadziałanie objawia się tym że zaczynają przewodzić Najprościej to wylutuj te elementy sprawdź czy maszyna działa Jeżeli nie szukaj na płycie innych uszkodzonych elementów (zazwyczaj kondensatory, półprzewodniki) Jeżeli działa to wlutuj sprawne o takich samych parametrach

0
  • #3 26 Kwi 2008 12:18
    wiesław1955
    Poziom 12  

Witam
    To nie sa warystory .Usuniećie ich i właczneie zasilacza spowoduje jszcze wieksze uszkodzenia. Naprawa uszkodzenia kosztuje 120 zł
    Pozdrawiam
    Wiesław

0
  • #4 26 Kwi 2008 20:29
    miras_l
    Poziom 17  

całe szczęście miałem takie "coś" na stanie i po wymianie kopiareczka ruszyła, lecz przyczyny uszkodzenia nie znalazłem
    Jeśli ktoś z kolegów coś więcej wie ode mnie to czekam jeszcze tydzień na wypowiedzi i zamykam temat

0
  • #5 13 Maj 2008 12:09
    A FALCO
    Poziom 13  

witam podczepiam sie pod temat
    mam taka kopiarke ale z rozwalonym linkowym napedem optyki
    chcialbym to powtornie ponawijac zeby znowu ruszylo.
    linki mam sprawne prowadnice tez poprostu poplatalo sie to wszystko podczas transportu .
    prosilbym o rysunek albo zdjecie interesuje mnie zwlaszcza prowadzenie linki pod pokrywa na glownej osi napedu za wszelka pomoc z gory dziekuje

0