Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodowka Gorenje RK 4233 W - buczy

24 Kwi 2008 18:36 3825 8
  • Poziom 10  
    Witam!

Jestem po raz pierwszy na tym forum. Z tej racji chcialbym sie przywitac ze stalymi bywalcami.

Po krotce opowiem cos o sobie. A wiec mieszkam w Warszawie, na codzien zajmuje sie sieciami komputerowymi opartymi o serwer linuksowy. Interesuje sie praktycznie wszystkim co zwiazane jest z maszynami czy elektrycznoscia.

A teraz przejde do sedna sprawy.

Otoz tak, posiadam lodowke - jak w temacie. Dzialala ona sobie jakies prawie 5 lat i stad ni zowad przestala. Jest tylko slyszalne buczenie z tyly lodowki i nic. Nie zalacza sie ani nie chlodz. Wszystkie czesci z tylu sa zimne. Szukam rozwiazania tego problemu - jestem na rozstaju - nie chce placic "panu Mietkowi" co przyjdzie i powie "nydy rydy - wymieniaj pan" i przy okazji zainkasuje zaplate jak za zboze a z drugiej strony nie chce sie rzucac z miejsca na zakup nowej lodowki.

Powiem co sprawdzilem. A wiec tak, termostat wyglada wporzadku. Dziala, zalacza prad. Znalazlem tez taka mala biala kostke, nie wiem do czego dokladnie sluzy, napisane bylo na niej "magnetic switch". Po chwili zastanowienia uswiadomilem sobie, ze to urzadzonko wlacza oswietlenie - ale czy cos jeszcze? Chcialem tez sprawdzic czy kompresor sie zalacza ale nie wiem jakie kable zewrzec. Nie chce wysadzic lodowki w powietrze;). Czy moglisbyscie mi cos doradzic? Moze jest cos co pominalem a powinienem na pierwszym miejscu sprawdzic?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Specjalista AGD
    pvt_Ryan napisał:
    Jest tylko slyszalne buczenie i nic. Nie zalacza sie ani nie chlodz. Wszystkie czesci z tylu sa zimne.

Ale co buczy? Sprężarka podczas buczenia (praca bez czynnika) nagrzewa sie bardzo solidnie (brak chłodzenia) a pozostałe elementy układu mogą wtedy być zimne, jeżeli tak jest to winny może być właśnie brak czynnika, rozszczelnie i w rezultacie: skup złomu...jest to naprawy ale kłopotliwe i nie tanie...
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    Buczy ta duza czarna banka z tylu lodowki.
  • Poziom 12  
    Jeśli ciągle cichutko buczy to raczej na pewno rozszczelnienie więc radzę zawołać kogoś kto może nabić R 600 lub R124 w zależności jaki tam był apanu MIECIOWI dać spokój
  • Poziom 10  
    Dzisiaj ją podłączyłem jeszcze raz do prądu. Po jakichś 15minutach wyłączyłem i sprawdziłem elementy z tyłu. Co ciekawe, tym razem ta czarna beczka była tak gorąca, że mało się nie poparzyłem. Oczywiście wszystko inne było normalnej temperatury.

Czy to oznacza drogą naprawę jak kolega napisał powyżej?
  • Poziom 20  
    Witam.Myślę że jest gorzej:cry: prawdopodobnie sprężarka do wymiany jeżeli oczywiście jej wyłącznik rozruchowy sprawny, ów wyłącznik to cień nadziei.
  • Poziom 12  
    Uwalony kompresor a konkretnie uzwojenie rozruchowe w agregacie
  • Poziom 24  
    Buczy agregat bez czynnika chłodniczego.Gdyby walnięty był rozruch lub uzwojenie pracy to agregat by przerywał co jakiś czas (zabezpieczenie termiczne).Jak radził colcolcol pachnie szrotem.
  • Poziom 10  
    Czyli jednym slowem ta lodowka nadaje sie na szrot. No coz. Zlosliwosc rzeczy martwych.

Dziekuje Panowie za wypowiedzi.