Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Gorenje - brzydki zapach z wewnątrz

raker 24 Apr 2008 20:06 10933 16
    raker
    Level 17  
    Witam,
    Mam problem z lodówką Gorenje (chłodziarka - góra/zamrazarka - dół).
    Od wczoraj z chłodziarki bardzo brzydko pachnie. Oczywiście była 2 razy umyta, zawartość lodówki opróźniona i sprawdzona pod względem terminu przydatności. Wylot dla wody nie jest zatkany.
    Temperatura w lodówce ok. 8 stopni (przy ustawieniu skali 1-8 na 4). Co może brzydko pachnieć, gdzie coś się mogło 'zasmrodzić'??
    Agregat podobno jest ok...
    ps. nie wiem jak określić stan nowa/stara ;) lodówka ma nie całe 3 lata. W środku nie zbiera się woda (chyba, że w miejscu, którego nie znam).
    toudikat
    Level 18  
    Być może lodówka zaczęła słabiej chłodzić i stąd te zapachy. Dokładnie trzeba zmierzyć temperaturę i zaobserwować jak często się włącza.
    raker
    Level 17  
    Witam,
    Ale uważasz, że to sprawa jednorazowa od niewiadomo czego? Nie zależy mi na tłumieniu zapachu, a na zwalczeniu jego źródła.
    Myłem ją 2 razy i nie specjalnie pomogło (ale nie octem). Podobno za lodówką jest jakiś pojemnik (czy on mógłby powodować ten zapach?).
    W ogóle zastanawia mnie temperatura w tej lodówce. W skali 0-7 (a nie 1-8 ) jest na 5,5 i 8 stopni w chłodziarce. Czy nie za dużo (myślałem, że spokojnie powinno być 4-5 stopni przy takim ustawieniu)?
    Jakie są objawy zepsutego agregatu? Czy agregat miałby wpływ na zapach??

ps. może to naiwne pytanie, ale po co są w zamrażarce na dole 2 pojemniki (paskie, duże z jakąś cieczą w środku). Tak jakby 10 razy większe wkłady do lodówek turystycznych, które się mrozi i potem one oddają zimno w lodówce turystycznej.
    jmk
    Level 28  
    Sprawdź ten pojemniik z tyłu chł-zamr. tam potrafi byś straszny smród- szczególnie latem ,a zwłaszcza upalnym!
    raker
    Level 17  
    A co w nim może śmierdzieć?? I skąd ten smród mógłby się tam wziąć?? Przyznaję, że nigdy tam nie zaglądałem, nie myłem itd...
    Wiech26
    Level 19  
    Z tyłu na agregacie jest pojemnik na wodę,która spływa po ściance tylnej wnętrza lodówki.Stoi na agregacie aby woda parowała pod wpływem ciepła z agregatu.Sprawdź czy aby nie stoi tam woda....robi się mieszanka z kurzem i zapach gotowy.
    raker
    Level 17  
    Witam,
    Ok - jutro tam zajrzę. Chociaż nigdy np. z odkurzacza z filtrem wodnym (kurz i pył wpada do zbiornika na wodę i nie ma szansy się wydostać) nigdy nie czułem smrodu (a zwłaszcza takiego).... Stąd może w pojemniku zalęgnął się grzyb lub coś takiego, a nie kurz.... Jest możliwe, aby w układach hydro lodówki powstał grzyb?? Zapach pojawił się nagle 2 dni temu!
    marqs-60
    Level 20  
    Witam.Czy aby nie martwy-rozłożony gryzoń w pojemniku o którym pisali Kol.jmk i Wiech26 ?:D
    raker
    Level 17  
    Bez przesady, wg instrukcji ten pojemnik jest dosyć wysoko.

Jaka powinna być właściwa temperatura w środku gdy termostat jest ustawiony na 5 (skala od 0 do 7).
    marqs-60
    Level 20  
    Wcale nie przesadzam.Kilka przypadków-ale to raczej jesienią. Temperatura to ok. 3do5 stopni
    raker
    Level 17  
    No a u mnie jak jest 10 stopni to agregat się włącza i temperatura spada do 8 stopni. Czy coś nie jest skopane?
    marqs-60
    Level 20  
    Sprawdź na 7-ce (nie otwierając w tym czasie drzwi) jaką temp. osiąga.
    raker
    Level 17  
    Przestawię na 7. Ile czasu potrzeba do uzyskania docelowej temperatury?
    Czy zostawić na całą noc i rano sprawdzić temperature?
    Diesel.Benz
    Level 12  
    daaj na 7 i po paru dniach bedą rezultaty.I sprawdz ten pojemnik na kompresorze.
    raker
    Level 17  
    Ustawiłem na 7 i sprawdziłem za godzinkę, było między 4-5 stopni. Więc wygląda, że ok.
    Zapach jakby zniknął.... O co chodzi?? Zobaczę jeszcze ten pojemnik.
    Termostat przestawiłem na prawie 5 (ok. 8 stopni wewnątrz).
    Czy uważacie, że raczej zapach to jakiś zbieg okoliczności, a temperatura jest w porządku??
    Diesel.Benz
    Level 12  
    To ta woda w zbiorniku na sprężarce miecza się z kurzem i powoduje ten zapach.Przeczyść pojemnik i będzie ok.