Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Minolta PagePro 9100 - Przywrócenie ustawień fabrycznych

agbis 24 Apr 2008 22:30 1481 0
    agbis
    Level 2  
    Witam!
    Kupiłem używaną Minoltę PagePro 9100. Przy próbie wejścia do menu z panelu lub zmianie ustawień przez www, pyta o hasło. Jak pozbyć się hasła lub przywrócić ustawienia fabryczne? W dokumentacji do drukarki nie znalazłem nic na ten temat. Podobnie na google nie znalazłem odpowiedzi. Serwis Minolty twierdzi, że tylko oni są w stanie to zrobić wprowadzając drukarkę w tryb serwisowy.
    Na płytce z elektroniką są 3 jumpery oznaczone:
    JP1 - Diag
    JP2 - FT
    JP6 - DL
    Próbowałem je zwierać w nadziei, że któryś z nich odpowiada za ustawienia fabryczne (np. JP2 - "FT"="Factory"?), ale jedynym efektem było to, że przy ostatnim - JP6 chyba skasowałem firmware (pojawiło się "Download Image to parallel port"). Na szczęście udało mi się wgrać nowy firmware i drukarka ożyła, ale nadal woła o hasło.

Jeszcze jeden problem dot. innego egzemplarza tego samego modelu: Po załączeniu zasilania drukarka się w nieskończoność inicjuje. Na LCD pojawiają w kółko komunikaty:
    Veryfing image
    Jumping to sys entry point
    Disk&flash sys Loader ver. 1.0.1
    Mając do dyspozycji dwie drukarki, podmieniając elementy (pamięć, kość firmware, karta sieciowa) stwierdziłem, że przyczyna tkwi na płycie elektroniki. Przypuszczam, że nic z tym nie zrobię, ale może ktoś ma pomysł, jak to uruchomić?