Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Minolta PagePro 9100 - Przywrócenie ustawień fabrycznych

agbis 24 Apr 2008 22:30 1553 0
phoenixcontact
 • #1
  agbis
  Level 2  
  Witam!
  Kupiłem używaną Minoltę PagePro 9100. Przy próbie wejścia do menu z panelu lub zmianie ustawień przez www, pyta o hasło. Jak pozbyć się hasła lub przywrócić ustawienia fabryczne? W dokumentacji do drukarki nie znalazłem nic na ten temat. Podobnie na google nie znalazłem odpowiedzi. Serwis Minolty twierdzi, że tylko oni są w stanie to zrobić wprowadzając drukarkę w tryb serwisowy.
  Na płytce z elektroniką są 3 jumpery oznaczone:
  JP1 - Diag
  JP2 - FT
  JP6 - DL
  Próbowałem je zwierać w nadziei, że któryś z nich odpowiada za ustawienia fabryczne (np. JP2 - "FT"="Factory"?), ale jedynym efektem było to, że przy ostatnim - JP6 chyba skasowałem firmware (pojawiło się "Download Image to parallel port"). Na szczęście udało mi się wgrać nowy firmware i drukarka ożyła, ale nadal woła o hasło.

  Jeszcze jeden problem dot. innego egzemplarza tego samego modelu: Po załączeniu zasilania drukarka się w nieskończoność inicjuje. Na LCD pojawiają w kółko komunikaty:
  Veryfing image
  Jumping to sys entry point
  Disk&flash sys Loader ver. 1.0.1
  Mając do dyspozycji dwie drukarki, podmieniając elementy (pamięć, kość firmware, karta sieciowa) stwierdziłem, że przyczyna tkwi na płycie elektroniki. Przypuszczam, że nic z tym nie zrobię, ale może ktoś ma pomysł, jak to uruchomić?
 • phoenixcontact