Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TELESTAR 9880 WS CROMA - niepełne menu ?

jaqbas2 24 Kwi 2008 22:52 1667 6
  • #1 24 Kwi 2008 22:52
    jaqbas2
    Poziom 27  

Witam !

Pełna nazwa to tytułowy TELESTAR 9880 WS CROMA z dopiskiem 16:9 C-1PT92BDKGN.
    Jest to chassis PT92 w wersji panoramicznej.
    Problem polega na tym, że nie można wejść w taki tryb MENU by zmusić ten TV do strojenia poszczególnych stacji. Przy sekwencyjnym naciskaniu klawisza MENU na pilocie uzyskuje sie menu nastaw dźwięku, obrazu, języka oraz sortowania kanałów. W żadnym z tych menu nie ma możliwości ani ręcznego ani automatycznego strojenia odbiornika. Oczywiście nie ma także takiej możliwości z klawiatury lokalnej gdyż ta zawiera tylko klawisze P-, P+ oraz VOL- i VOL+.
    Kiedy naciska sie kolorowe klawisze TXT uzyskuje się tylko cztery wspomniane wyżej poszczególne menu dostępne bezpośrednio pod poszczególnymi klawiszami.

Jak wejść w tryb strojenia odbiornika ? A może coś mu się w opcjach w EEPROM-ie powywracało ? Jeśli tak - to gdzie ?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam !

0 6
  • #2 24 Kwi 2008 23:13
    h.g
    Poziom 17  

Raczej najlepiej byłoby na nowo zaprogramować pamięć.Lub założyć czystą,ale wtety masz dużo nastawień w service.

Dodano po 1 [minuty]:

bin pamięci jest popularny i dostępny

0
  • #3 25 Kwi 2008 00:05
    Mirek Z.
    Moderator

Nie bardzo wiem, co ma dać powyższa porada.
    Próbowałeś przytrzymać dłużej przycisk menu?
    Jeśli tryb programowania niedostępny, to pewnie jest hotel, do wyłączenia w trybie serwisowym.
    Kolega nie przepada za wyszukiwarką? Jest w regulaminie taki p.14 - proszę przypomnieć sobie jego treść.

0
  • #4 25 Kwi 2008 00:28
    jaqbas2
    Poziom 27  

Dziękuję za sugestie.
    To nie tak, że nie korzystam z wyszukiwarki. Nie pisałbym postu, gdybym widział wśród porad dotyczących zarówno chassis PT92, jak i wpisując Telestar itd coś, co uznałbym jako przydatne. Nie znam zawartości poszczególnych menu tego TV, więc nawet nie wiem gdzie szukać funkcji strojenia a co dopiero opcji hotelowych !
    Ja proszę tylko o podanie łopatologicznie jak stroić ten TV i nic więcej. Jeśli to jednak jakaś blokada lub nieoczekiwana zmiana wpisu w EEPROM-ie to jak ją wykryć jeśli nie wiadomo czy to błąd w sztuce czy usterka sprzętu ?

Proszę o zrozumienie...

Pozdrawiam

0
  • #5 25 Kwi 2008 00:45
    Mirek Z.
    Moderator

Mirek Z. napisał:
    Próbowałeś przytrzymać dłużej przycisk menu?
    Jeśli tryb programowania niedostępny, to pewnie jest hotel, do wyłączenia w trybie serwisowym.

Jednocześnie twierdzę, że konkretne tematy można znaleźć.

Przeniosłem z TV CRT Serwis.

0
  • #6 25 Kwi 2008 10:35
    jaqbas2
    Poziom 27  

Witam !

Dziwię się i jest mi przykro, że mój ostatni post został wycięty z tego Forum. Zaznaczam, i podkreślam to z całą stanowczością, że nie miał on żadnych cech nieobyczajności, czy też innych, które by administratora/ów do tego skłoniły. Był wyrazem zgody z faktem przeniesienia mojego tematu do grupy tematycznej "TV Początkujący". Widać to w powyższym poście, w którym zawarta jest ta informacja. Nie było również moją intencją nabijanie sobie punktów za tak napisany post - tych mam wystarczająco dużo. Myślę jednak, że zadziałał tu inny mechanizm.
    Takie ręczne sterowanie źle się kojarzy... .

Co do meritum :
    Przyciskanie dłużej klawisza MENU niczego nie zmienia. Jedynie kolejne, sekwencyjne jego naciskanie powoduje przechodzenie do kolejnych opisywanych na wstępie menu.
    Wyłączanie trybu hotelowego spod menu serwisowego jest opisane i tu na Forum ( na co się powołuje mój Szanowny przedmówca ), zresztą mam to również w instrukcji serwisowej. Problem polega na tym, że ani zgodnie z procedurą ani w inny mi znany sposób nie można w ten tryb wejść. Może to i skutkowałoby wyłączeniem blokady... . Pytałem o prostą informację dotyczącą strojenia tego TV, gdyż może nic albo prawie nic nie trzeba z tym robić - tylko wiedzieć jak. Może to tylko błąd w sztuce. Procedury obsługowej tego TV niestety w posiadanej przeze mnie instrukcji serwisowej nie ma.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam !

0
  • #7 25 Kwi 2008 10:46
    Mirek Z.
    Moderator

Poprzedni post został usunięty zgodnie z p.10.2 regulaminu. Po prostu.
    Takie przypadki - brak trybu strojenia, brak możliwości wejścia w tryb serwisowy - również były opisywane, ostatni chyba kilka dni temu.
    O ile pamiętam, kończyło się to wymianą wsadu i/lub pamięci.

0