Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki pod wzmak Magnat RX 44 ??

Tyskaczpl 25 Kwi 2008 01:05 2544 7
  • #1 25 Kwi 2008 01:05
    Tyskaczpl
    Poziom 9  

Witam

Planuje poprawic jakos dzwięku w autku, i wybór padł na wzmacniacz Magnat RX 44 - ... niedrogi i ponoć bardzo ładnie gra :D

Ale ten wzmacniacz Magnata ma doś duzego kopa więc nie mam pojęcia jakie głośniki do niego kupić... nie chciałbym zeby system głosnikow przednich juz trzeszczał itp.. na polowie głosnosci.
    Na przod chce zestaw odseparowany (165 cm + Tweetery) tak do 300 zł - co polecacie ?
    A do tyłu myśle na skrzynią basową... zalezalo by mi na skrzyni z głosnikami 2x10" (2x25cm) - .. cos tam znalazlem jak przeglądałem oferty w necie ale to jest Voice Kraft... czyli to na bank nie zagra jak powinno :( - wiec co byscie do tylu polecili ?
    A moze warto kupic samą skrzynie za 100 zł i do tego dokpić jakies wmiare dobre basowki... - warto taki experyment robic... ? - bo kurcze zalezy mi na jakosci, oraz na sporej efektywnosci dzwieku...

I mam kolejne pytanie... mianowicie, jaki wpływ na jakość dzwięku ma radioodtwarzacz ? W koncu i tak najwiekszy wplyw na to jak bedzie grało ma wzmacniacz...
    Wiec warto jest wydawac z te 600-800 zł na samo radio ? czy zwykłe tanie gowienko za 200 zł tez zagra dobrze z wzmakiem magnata ?

ps: Muzyka jakiej słucham to wszystkie odmiany muzyki Technicnej oraz czasem cos z HipHopu ;)
    To jakie głosniki dobrze zagraja pod Magnatem RX 44 ?

pzdr.

0 7
  • #2 25 Kwi 2008 01:16
    tplewa
    Poziom 38  

Przy tej klasie sprzetu radio nie ma az tak wielkiego znaczenia, poprostu byle nie byl to totalny badziew... Wiekszosc firmowych powinna spelnic oczekiwania.

Inna sprawa to dla mnie ten magnat nie jest rewelacyjny, kiedys kumpel kupil i oddal tak samo szybko... Jak dla mnie gra jakos dziwnie, jak by wszystko bylo przytlumione... ale to tylko moja opinia :)

Przy takim budzecie raczej przemyslal bym na twoim miejscu jeszcze raz cala sprawe i skupil sie nad zrobieniem fajnego przodu (z dobrym wykopem).
    A jak bedzie kase dodanie do tego jakiegos sub-a aby uzupelnic calosc.

Kupowanie na sile kompletu z subem zakonczy sie tym ze ani nie bedzie fajnego przodu, ani wzmacniacza i suba :)

0
  • #3 25 Kwi 2008 01:21
    Tyskaczpl
    Poziom 9  

Cytat:
    Inna sprawa to fajnie by bylo jak bys napisal czego oczekujesz od sprzetu - tzn. jakiej muzyki sluchasz i co wolisz czy ladne brzmienie - czy wiecej basu itp.

Słucham głównie muzyke techniczną (Techno) ale dobrym starym HH tez nie pogardze :D
    Kiedyś taki chlopak podjechal na parking pod moim blokiem Hondą Civic... z rok temu to było... niskie tony tak czysciutko grały a zarazem u mnie na 3 piętrze trzęsły sie okna.. a wcale nie było głosno... a dzwięk sie pięknie i daleko z jego auta na rozne strony roznosił... chciałbym osiągnąć podobny efekt... tylko nie wiem ile to bedzie kosztować... :P :( w 2 tyś zł chciałbym sie zmiescic z całą instalacją audio... ;) - robocizne sam wykonam.. mysle iz dam rade :P .. to na tym chociarz troszke zaoszczedze :P

0
  • Pomocny post
    #4 25 Kwi 2008 02:21
    tplewa
    Poziom 38  

Wiem ze kwota 2000zl moze wydawac sie spora, ale na caly system moze to byc malo :(
    Niestety sporo tez pochlona tzw. pierdoly czyli kable, wytlumienie itp.

Rewelacji tutaj nie napisze :) jak bys poczytal forum to znalazl bys wiele takich samych odpowiedzi. Poprostu celujemy w klase budzetowa reprezentujaca soba jakas przyzwoitosc i dajaca mozliwosc rozbudowy bez wymiany calego sprzetu...

Jako glosniki z dobrym wykopem i przyzwoita jakoscia zostaja chyba tylko PowerBass L-6C za 379zl

Problemem moze byc jakis fajny wzmacniacz czterokanalowy ktory zapewni tez dobry wykop i przyzwoite granie w niskiej kwocie.

Dobrym rozwiazaniem jest u-D Glow 4075 obecnie za 799zl...

Chco dla niektorych 220W jakie uzyskuje sie w mostku na suba niezbyt wystarcza...

Mozna by myslec nad U.S.Amps XT-1600.4 niestety to juz 1200zl...
    ale zasili z nadmiarem przedni zestaw i pozwoli na suba dac z 400W (a nawet wiecej)...

Tak jak pisalem z subem bedzie raczej trudno sie zmiescic, choc wzmacniacz mozna kupic i potem "wystrugac" jakas skrzynke i wpakowac w nia glosnik.

Mozna tez pomyslec nad dwoma wzmacniaczami (choc sumarycznie wyjdzie to drozej), najpierw wykonac zestaw przedni na 2 kanalowce i jak bedzie kasa kupic suba i wzmacniacz do niego. Tak robi wiele osob.

Co do radia to trudno mi cos obecnie powiedziec, wypadlem troche z obiegu odnosnie nowych modeli. Ale nie ma co przesadzac bo i tak sie nie odczuje zbytnio w tym systemie. Mysle ze cos w granicach 400-500zl wystarczy - a moze i za mniej sie uda...

Prawde mowiac tak jak mowilem musisz to raczej samemu przemyslec. Najlepiej poczytaj jeszcze forum, moze znajdziesz cos co ci bedzie pasowac...

0
  • #5 25 Kwi 2008 02:48
    Tyskaczpl
    Poziom 9  

Dzięki za rady... wlasnie czytam rozne tematy na forum i dochodze do wniosku iz taki zestaw mi wystarczy:

Przód:
    Helix Dark Blue 62.1

Tył:
    Magnat NeoFlex230 2x30cm 325W RMS

Wzmacniacz:
    Magnat RX 44

Radioodtwarzacz:
    KENWOOD KDC-W 3041A

+ Kondensatory oraz kable maty i inne akcesoria...

Wiadomo człowiek by chciał tanio i dobrze... ale nie wiem czy tak się da... Mozna mieć albo Tanio.. albo dobrze... hehe

A co do zainwestowania pierw w przod i potem przy nastepnym przyplywie gotowki pomyslec nad rozbudową tego... ta idea wydaje sie dobra... lecz nie wiem kiedy bede mial ten kolejny przyplyw troszke wiekszej kasy... zarabiam tez nie wiele, a sporo wydatkow mam... :( Wiec jak bede robil audio to chce juz całość zrobić, przecietny sprzęt ale zeby juz wmiare przyzwoicie zagrał...
    Ogolnie jestem fanem dobrego brzmienia ale ograniczenia budżetowe uniemozliwiaja mi zafundowania sobie sprzętu z najwyzszej polki...

0
  • #6 25 Kwi 2008 03:55
    tplewa
    Poziom 38  

Wiec tak

Radyjko moze byc :)

Glosniki przod (Helixy) to raczej nie to co szukasz, te glosniki dedykowane sa bardziej
    do spokojnego grania i napedzania mniejszymi mocami... Wiec nie wiem czy bedziesz z nich zadowolony. Tutaj mimo wszystko obstawal bym przy PB z serii L...

Odnosnie "Magnat NeoFlex230 2x30cm 325W RMS" to tego nie slyszalem, ale cos mi sie wydaje patrzac na calosc to nie jest to jakas rewelacja (smierdzi mi troche bazarowa tandeta i bedzie to bardziej buczec niz dawac bas).

Raczej warto by bylo sie zastanowic nad jakims jednym glosniczkiem ktory lepiej zagra i narobi wiecej dB... Choc moge sie mylic...

Wracajac do basu to tak jak wspomnialem przy wzmacniaczu powinienes sie raczej kierowac czyms z duzym DF i wydajna przetwornica jak chcesz dobrze przylupac... Jednak jak sie mocno upierasz to moze ten RX44 zostac, choc wiele mu brakuje....

0
  • #7 25 Kwi 2008 05:18
    Tyskaczpl
    Poziom 9  

Cytat:
    Odnosnie "Magnat NeoFlex230 2x30cm 325W RMS" to tego nie slyszalem, ale cos mi sie wydaje patrzac na calosc to nie jest to jakas rewelacja (smierdzi mi troche bazarowa tandeta i bedzie to bardziej buczec niz dawac bas).

Z tego co wyczytałem dzisiaj w sieci to Firma Magnat jest troszke niedoceniana przez naszych rodaków... ponoć głosniki Magnata charakteryzują sie bardzo dobrym wspolczynnikiem jakosc/cena - .. takze moge chyba byc pewien ze ta skrzynka w miare dobrze bedzie reprodukowała basy.

Co do zestawu na przod... mowisz o PB, bede to musiał wziąśc pod uwage :)
    czasem chyba warto jest dolozyc te 100 zł wiecej i byc zadowolonym z zakupu :D
    a co o przedniego systemu to procz "PowerBass'ow" jakies jeszcze głosniczki troszeczke tansze bys polecał ?? -.. takie co sprawdzą sie podczas mocnego grania... :D

Cytat:

Jednak jak sie mocno upierasz to moze ten RX44 zostac, choc wiele mu brakuje....

No sie upieram przy tym wzmaku poniewaz mam mozliwosc zakupić go z drugiej ręki w b.dobrym stanie za 200 zł od jednego kolesia :D

pzdr.

0
  • #8 25 Kwi 2008 13:54
    tplewa
    Poziom 38  

W sumie z innych glosnikow na przodzik to trudno cos doradzic, w tej cenie co mowilem to chyba tylko te.
    Dalej mozna myslec o DLS R6A ktore tez potrafia ladnie przylupac i zagrac juz na wyzszym poziomie... Ale to tez inna kwota

Co do niedoceniania magnata to ja bym sie nad tym zastanawial, akurat nie jestem zwolennikiem roznych subow stosowanych na elektrodzie ;) Ale jak by to bylo cos warte to ludzie by polecali...

Tak jak mowilem patrzac na nie sklaniam sie nawet bardziej w strone polecanych tutaj Alphardow, Lanzarow itp. Inna sprawa to cena za taka kase trudno kupic dobry glosnik ktory by dobrze lupal i czystko gral, a tutaj masz 2szt. i skrzynie z bajerami.

Teraz co do techna to nie wiem czy br bedzie dobrym rozwiazaniem, jesli chodzi o hh i inne "zamulacze gdzie bas jest wolny to ok"... ale w szybszym techno takie konstrukcje moga niezbyt dobrze grac.
    A zwlaszcza w tanich konstrukcjach gdzie bas wybrzmiewa bardzo dlugo (gra jeszcze jak juz go nie powinno byc w utworze) i robi sie z tego jedno wielkie buszenie... Tak jak to jest w tanich "tubach"...

Ale na temat taniego glosnika basowego to jest tu troche osob ktore zapewne lepiej sie w tym temacie wypowiedza...

0