Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka AEG OKO- Woda na dnie komory zmywania

25 Kwi 2008 10:05 11895 12
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Muszę się zwrócić o pomoc w rozwiązaniu problemu z moją zmywarką.
    Zmywarka przez jakiś czas nie pobierała soli (zdziagnozowane -uszkodzona cewka). Zauważyłem, że coś się dzieje nie tak po tym, jak po zmywaniu wieczornym, rano na dnie komopy myjącej pojawia się czysta (chyba) woda. Teraz:
    -cewka od dozowania soli wymieniona,
    -wymieniacz jonowy wypłukany,
    -płaszcz wodny wypłukany (tylko octem wodą i pozostały nieiwelkie osady)
    -elektrozawór od zasilania wodą chyba szczelny, (zresztą zakręcony zawór na zasilaniu wody)
    a woda pojawia się znowu.

Z obserwacji płaszcz wodny nie zawiera też wody aż tak wiele po zmywaniu jak pojawia się w zmywarce, a jestwidoczna lekka strużka od miejsca gdzie łączy się z komorą zmywania (reguluje dozowanie soli)

Przepraszam za długą wypowiedź, ale chciałem dobrze naświetlić sytuację.

Proszę o wskazówki gdzie mogę jeszcze szukać rozwiązania problemu.

Marek
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 13  
    Sprawdź, czy w ciągu dnia też przybywa wody? Często w domkach jednorodzinnych (i nie tylko) nie ma założonych reduktorów ograniczających ciśnienie wody, stąd w nocy - gdy zapotrzebowanie na wodę maleje - rośnie znacznie ciśnienie w instalacji. Znam z autopsji sytuację, gdzie sprawny zawór bezpieczeństwa na wymienniku ciepła w nocy zalał mi piwnicę! Ale było zabawy!!!
    Może twój elektrozawór nie radzi sobie za dobrze z podwyższonym ciśnieniem w instalacji.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem w dzień też przybywa wody (woda przybywa cały czas), a mam założony też zawór kulowy na zasilaniu wodą i zakręcam po zmywaniu.
    Marek
  • Poziom 20  
    Elektrozawór chyba szczelny?:D
  • Poziom 10  
    jak to sprawdzić?
    Po odłączeniu elektrozaworu i odkręceniu wody nie leci, więc chyba szczelny.
    Marek
  • Poziom 20  
    ... to tak zostaw i czekaj, coś podstaw i obserwuj to łopatologia ale...
  • Poziom 10  
    Ale jeszcze mam zawór przy kranie.
    Nie chce mi się wierzyć, że wszystko przecieka.

Ile może być wody w zmywarce po zakończeniu zmywania?
    I musiałaby być powyżej dna zmywarki, bo chyba w górę nie poleci.
    Marek
  • Poziom 12  
    Na dnie są takie dziurki.Jeżeli są nieszczelne to dlatego.
  • Poziom 10  
    Nie rozumiem
    Na dnie komory zmywania?
    Jest koło filtra taka jakby siateczka czy chodzi o to?
    Marek
  • Poziom 21  
    Jest jeszcze coś takiego, jak zawór zwrotny na wężu odpływowym. Gdy jest on sprawny, po myciu w zmywarce nie ma prawie wcale wody, gdy jest niesprawny cała woda z węża odpływowego cofa się do zmywarki. jest jej tyle ile zmieści się w wężu a to zależy od jego długości i wysokości odpływu.
    Jeżeli wody przybywa tylko do pewnego poziomu to na 99% jest to właśnie ta przyczyna. Jeżeli woda przybywa ciagle to szukaj w innym miejscu.
    W zmywarce do mycia jest przeważnie 4-5 litrów wody. Jeżeli z węża spływa około 1 litra to jest to dość widoczne i być może dlatego taka Twoje panika.
    Zawór zwrotny w wężu odpływowym jest na jego początku, pod zmywarką, w takim jego zgrubieniu. Często jakieś zabrudzenie jest przyczyną jego nieprawidłowego działania. Woda cofać się może szybko lub bardzo powoli.
  • Poziom 10  
    Dzis zostawiłem rozebraną zmywarkę na dłuższy czas i obserwowałem. Wniosek leciuko przecieka elektrozawór i woda kropelkami dolatuje do płaszcza wodnego i dalej do zmywarki. Gdy dziś wypusciłem całą wode z płaszcza to naleciało do połowy płaszcza.
    Wniosek: Mam długi (przedłużany) wąż do zmywarki i woda lekko leci, do czasu aż ciśnienie od zaworu kulowego spadnie. Dziwne, że często trwa to 24 godz.
    Po weekendzie rozbiore zawór i zobacze co da się zrobić, bo jest w całości z wężem i dość drogi.
    Mam jeszcze pytanie: Po co jest ten drugi wylot (a może wlot) który też idzie do płaszcza?
    Czy można zastosować inny elektrozawór?
    zmywarka AEG OKO- Woda na dnie komory zmywania
    Dziękuje wszystkim za zaiteresowanie
    Marek
  • Poziom 21  
    Nie znam dokładnie tej zmywarki, ale możliwe, że jest to rozdzielacz wody na softener i bezpośrednio do zbiornika.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany:
    Wymieniony cały środek od elektrozaworu (pasował od najtańszego jednotorowego). druda rurka nie wiem od czego nie widać było nic w środku.
    Podrawiam Marek