Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka AEG OKO- Woda na dnie komory zmywania

mkam 25 Apr 2008 10:05 13182 12
    mkam
    Level 11  
    Witam wszystkich.
    Muszę się zwrócić o pomoc w rozwiązaniu problemu z moją zmywarką.
    Zmywarka przez jakiś czas nie pobierała soli (zdziagnozowane -uszkodzona cewka). Zauważyłem, że coś się dzieje nie tak po tym, jak po zmywaniu wieczornym, rano na dnie komopy myjącej pojawia się czysta (chyba) woda. Teraz:
    -cewka od dozowania soli wymieniona,
    -wymieniacz jonowy wypłukany,
    -płaszcz wodny wypłukany (tylko octem wodą i pozostały nieiwelkie osady)
    -elektrozawór od zasilania wodą chyba szczelny, (zresztą zakręcony zawór na zasilaniu wody)
    a woda pojawia się znowu.

Z obserwacji płaszcz wodny nie zawiera też wody aż tak wiele po zmywaniu jak pojawia się w zmywarce, a jestwidoczna lekka strużka od miejsca gdzie łączy się z komorą zmywania (reguluje dozowanie soli)

Przepraszam za długą wypowiedź, ale chciałem dobrze naświetlić sytuację.

Proszę o wskazówki gdzie mogę jeszcze szukać rozwiązania problemu.

Marek
    agent100
    Level 14  
    Sprawdź, czy w ciągu dnia też przybywa wody? Często w domkach jednorodzinnych (i nie tylko) nie ma założonych reduktorów ograniczających ciśnienie wody, stąd w nocy - gdy zapotrzebowanie na wodę maleje - rośnie znacznie ciśnienie w instalacji. Znam z autopsji sytuację, gdzie sprawny zawór bezpieczeństwa na wymienniku ciepła w nocy zalał mi piwnicę! Ale było zabawy!!!
    Może twój elektrozawór nie radzi sobie za dobrze z podwyższonym ciśnieniem w instalacji.
    pozdrawiam
    mkam
    Level 11  
    Sprawdzałem w dzień też przybywa wody (woda przybywa cały czas), a mam założony też zawór kulowy na zasilaniu wodą i zakręcam po zmywaniu.
    Marek
    marqs-60
    Level 20  
    Elektrozawór chyba szczelny?:D
    mkam
    Level 11  
    jak to sprawdzić?
    Po odłączeniu elektrozaworu i odkręceniu wody nie leci, więc chyba szczelny.
    Marek
    marqs-60
    Level 20  
    ... to tak zostaw i czekaj, coś podstaw i obserwuj to łopatologia ale...
    mkam
    Level 11  
    Ale jeszcze mam zawór przy kranie.
    Nie chce mi się wierzyć, że wszystko przecieka.

Ile może być wody w zmywarce po zakończeniu zmywania?
    I musiałaby być powyżej dna zmywarki, bo chyba w górę nie poleci.
    Marek
    Diesel.Benz
    Level 12  
    Na dnie są takie dziurki.Jeżeli są nieszczelne to dlatego.
    mkam
    Level 11  
    Nie rozumiem
    Na dnie komory zmywania?
    Jest koło filtra taka jakby siateczka czy chodzi o to?
    Marek
    Jasxx
    Level 21  
    Jest jeszcze coś takiego, jak zawór zwrotny na wężu odpływowym. Gdy jest on sprawny, po myciu w zmywarce nie ma prawie wcale wody, gdy jest niesprawny cała woda z węża odpływowego cofa się do zmywarki. jest jej tyle ile zmieści się w wężu a to zależy od jego długości i wysokości odpływu.
    Jeżeli wody przybywa tylko do pewnego poziomu to na 99% jest to właśnie ta przyczyna. Jeżeli woda przybywa ciagle to szukaj w innym miejscu.
    W zmywarce do mycia jest przeważnie 4-5 litrów wody. Jeżeli z węża spływa około 1 litra to jest to dość widoczne i być może dlatego taka Twoje panika.
    Zawór zwrotny w wężu odpływowym jest na jego początku, pod zmywarką, w takim jego zgrubieniu. Często jakieś zabrudzenie jest przyczyną jego nieprawidłowego działania. Woda cofać się może szybko lub bardzo powoli.
    mkam
    Level 11  
    Dzis zostawiłem rozebraną zmywarkę na dłuższy czas i obserwowałem. Wniosek leciuko przecieka elektrozawór i woda kropelkami dolatuje do płaszcza wodnego i dalej do zmywarki. Gdy dziś wypusciłem całą wode z płaszcza to naleciało do połowy płaszcza.
    Wniosek: Mam długi (przedłużany) wąż do zmywarki i woda lekko leci, do czasu aż ciśnienie od zaworu kulowego spadnie. Dziwne, że często trwa to 24 godz.
    Po weekendzie rozbiore zawór i zobacze co da się zrobić, bo jest w całości z wężem i dość drogi.
    Mam jeszcze pytanie: Po co jest ten drugi wylot (a może wlot) który też idzie do płaszcza?
    Czy można zastosować inny elektrozawór?
    zmywarka AEG OKO- Woda na dnie komory zmywania
    Dziękuje wszystkim za zaiteresowanie
    Marek
    Jasxx
    Level 21  
    Nie znam dokładnie tej zmywarki, ale możliwe, że jest to rozdzielacz wody na softener i bezpośrednio do zbiornika.
    mkam
    Level 11  
    Problem rozwiązany:
    Wymieniony cały środek od elektrozaworu (pasował od najtańszego jednotorowego). druda rurka nie wiem od czego nie widać było nic w środku.
    Podrawiam Marek