Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozlozyc projektor Philips bsure SV2

wilkolaski 25 Kwi 2008 11:12 2409 2
  • #1 25 Kwi 2008 11:12
    wilkolaski
    Poziom 18  

Witajcie. Nie wiedzialem gdzie umiescic tego posta wiec robie to tutaj bo urzadzenie tez sluzy do wyswietlania obrazu.
    Potrzebuje pomocy zwiazanej z projektorem multimedialnym LCD firmy Philips model bsure sv2 LC3132. Chodzi o to ze nie wiem jak to dranstwo rozlozyc. Odkrecilem wszystkie widoczne wkrety i wyglada to tak ze gorna pokrywa podnosi sie do pewnego pomentu. Nie chce jej na sile ciagnac bo boje sie ze cos urwe. Z tego co zaobserwowalem to obiektyw blokuje ja przed calkowitym zdjeciem ale nie moge (nie wiem jak) rozlaczyc obiektywu od obudowy. Reasumujac potrzebuje albo rady jak go rozebrac od kogos kto juz mial doczynienia z tym projektorem lub podobnym bo jest ich kilka w serii albo linka lub na maila instrukcji serwisowej. Tam napewno bedzie info jak to cudo sie rozklada. Bede wdzieczny za pomoc. Jezeli uda mi sie go rozlozyc wczesniej, napisze na forum co i jak zeby zostalo dla potomnych.
    PS.
    Dla pytajacyh "dlaczego chcesz go rozlozyc". Mam problem z ustwieniem ostrosci tzn jak ustawie ze lewa strona jest ostro to prawa jest zdziebko rozmyta a jak prawa jest ostro to lewa rozmyta. Zauwazylem ze obraz (prostokat) na przedniej soczewce nie jest wyswietlany centralnie tzn srodek obrazu nie pokrywa sie z srodkiem soczewki ale obraz przesuniety jest troche do gory. Mysle ze to moze byc przyczyna problemow z ostroscia dlatego chce tam zajrzec i zobaczyc co jest nie tak.
    Pozdrawiam.

0 2
  • #2 25 Kwi 2008 11:15
    CHACA
    Poziom 43  

Przeniosłem do TV Początkujący.

0
  • #3 29 Kwi 2008 17:15
    wilkolaski
    Poziom 18  

Oki juz jest dobrze. Opisze co i jak robilem.
    Zeby sprzet rozlozyc trzeba odkrecic boczne wkrety potem zaczynajac od tylu projektora podwazyc gorna pokrywe, wchodzi ona na zasadzie lekkiego zatrzaskiwania z dolna czescia. Po podwazeniu zauwazymy ze przod cos przytrzymuje, to na czym ja sie zawiesilem. Nalezy wtedy zdjac gume z obiektywu i pierscien ZOOM z przodu. Po lewej stronie od obiektywu na dole wewnatrz projektora bedzie metalowa blaszka. Ta nalezy lekko dogiac do srodka i powinno sie wtedy udac zdjac przednia srebrna maskownice. Dalej zdejmujemy gore i juz mamy dostep do wnetrza projektora. Pisalem ze mialem problemy z ustawieniem ostrosci. Problemem byly poluzowane soczewki w obiektywie projektora. Naprawa polegala na odkreceniu obiektywu, zdjeciu tulei zmiany ZOOMu i dokreceniu wkretow mocujacych soczewki. Po zlozeniu i przykreceniu obiektywu ustawienie ostrosci odbywalo sie juz prawidlowo.
    Bardzo duzo pomocy i informacje jak rozebrac projektor otrzymalem od:
    IRS Sp. z o. o. serwis
    (022) 8403231
    do ktorego kotakt dostalem od pomocy technicznej Philips.
    Pozdrawiam.

0