Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Lausanne CD33 Nie czyta płyt

80 25 Kwi 2008 15:28 1418 3
  • #1 25 Kwi 2008 15:28
    80
    Poziom 2  

Witam!

Po wielu godzinnym szperaniu w internecie, w tym przeszukiwaniu tego wspaniałego portalu, nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Niedawno przywiązłem prezent od wujka, Audi 80 a w nim było radio Blaupunkt Lausanne CD33. Niestety po włożeniu płyty CD Audio nie chce czytać. mechanizm lekko piszczy i szumi nie zawsze tak samo i po chwilce pojawia się "CD ERROR". Nie wiem czy to nie przypadkiem laser bo samochód byl bardzo długo nieużywany i było w nim pełno kurzu i być może ten osiadł na laserze. A może to silnik poszedł? W każdym bądź razie chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie i ewentualnie jak się zabrać do naprawy/diagnozy i czy posiadacie schemat tego radioodtwarzacza.

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

0 3
  • #2 25 Kwi 2008 17:41
    slvestr
    Poziom 32  

Zapewne laser się zabrudził. Należy go przeczyścić. Dlatego silnik nie obraca płyty bo laser jej nie widzi.

0
  • #3 25 Kwi 2008 19:58
    80
    Poziom 2  

właśnie tak myślałem.... czytałem troche i z tego co mi wiadomo to najpierw następuje incjacja sprawdzania płyty dopiero po czym obrót płyty...

oczywiście czekam na dalsze komentarze

0
  • Pomocny post
    #4 26 Kwi 2008 15:26
    slvestr
    Poziom 32  

Dalsze komentarze nic Ci nie dadzą jeżeli nie sprawdzisz tego co ci piszą. Więc zalecam najpierw przeczyszczenie lasera. Jeżeli to nie pomoże to wtedy pytaj dalej.

0
  Szukaj w 5mln produktów