Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Watson FA7151TS 100Hz chassis 11AK28 - nie włącza się

25 Kwi 2008 19:59 1618 5
  • Poziom 11  
    Po próbie włączenia TV w tryb czuwania z zasilacza dobiega tylko co chwilę krótkie pik, pik, pik... Tryb pracy się nie włącza.
    TV uszkodził się podczas normalnej pracy, z wnętrza poleciał dym (nie mogę zlokalizować z czego, nic nie śmierdzi, nic nie jest czarne) i TV zaczął robić pik pik pik.
    Generalnie w trybie czuwania nie ma żadnych napięć.
    Znalazłem uszkodzony Q202 - 2SC5331 - podmieniłem i cały czas ten sam objaw. Wymieniłem trafo (1372.0045C) wstawiłem odpowiednik HR8800, nadal to samo.
    Gdy wylutuję Q202 i podłączę żarówkę pod 135V to na lini 135V mam 131V (niezależnie czy żarówka 40W czy 75W, sprawdzałem na tych dwóch). Reszta napięć też bez problemu jest. I w trybie czuwania i nawet podczas pracy - z żarówką się włącza.
    Powymieniałem sporo kondensatorów w aplikacji trafopowielacza (z ważniejszych C216, C213, C210, C211, C214, C223 C226) nic nie pomaga.

Podpowiedzcie coś. Może macie jakieś pomysły. A może nie tu szukam gdzie trzeba...
  • Moderator
    1. Proszę uzupełnić tytuł tematu o model TV - p.11 regulaminu.
    2. Temat należy zakładać we właściwym dziale, zamiast dawać zbędne zajęcie moderatorom (p.10.5 regulaminu).
    3. Należy czytać ogłoszenia w dziale - p.14 regulaminu.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    3. Należy czytać ogłoszenia w dziale - p.14 regulaminu.

Gwarantuję, że przeczytałem większość tematów dotyczących chassis 11AK28 i zastosowałem się do nich (wymiana Q202, sporej ilości kondensatorów) ale nic nie pomogło stąd moje pytanie na tym forum.
  • Moderator
    Powyższy post jest kompletnie nie na temat, ale odpowiem.

Pisząc o ogłoszeniach, miałem na myśli dwa, w których jest podniesiona kwestia właściwego wyboru działu. Tymczasem Kolega nie umieścił tematu w żadnym konkretnym (TV CRT Serwis lub TV Początkujący - te możliwości wchodzą tu w rachubę), tylko w ogólnym.

O wyborze TV Początkujący przesądza oczywiście wymiana trafopowielacza bez żadnych ku temu przesłanek (a przynajmniej tak należy sądzić z opisu).
    Skomplikowanie (lub nie) naprawy zależy od kilku czynników - żaden nie ma związku z wyborem działu.

Model TV w tytule oprócz wymogów regulaminu jest ułatwieniem (a o to przede wszystkim chodzi) dla korzystających z wyszukiwarek. O dodatkowym zamieszczeniu typu chassis wspomina jedno ze wspomnianych ogłoszeń.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Sprawdź odchylanie pionowe (zwarcie?). Można odłączyć zasilania od pionu. Zanim protekcja wyłączy, będzie wiadomo, czy na moment trafo podaje jakieś napięcia?

Pozdrowienia.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Witam.
    Sprawdź kondensatory ceramiczne w kolektorze tranzystora odchylenia poziomego.