Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XOP-15 i pytanie o ustawienie maksymalnej mocy

motykami 25 Kwi 2008 22:42 777 2
  • #1 25 Kwi 2008 22:42
    motykami
    Poziom 18  

Witam złożyłem sobie stroboskop na palniku XOP-15 (Omniluxa) już jakieś 2 lata temu, złożyłem stroba na schemacie Sclata 2000. Stroboskop ten ma płynną regulację mocy z zewnątrz, i na płytce jest prek do ustawienia maksymalnej mocy. Gdy złożyłem stroboskop maksymalną moc ustawiłem tak jak wydawało mi się ok, do tej pory nie widziałem jak działają oryginalne stroboskopu na takim palniku. Ostatnio widziałem jak działa oryginalny stroboskop na identycznym palniku, i działa on sporo mocniej. Dlatego podkręciłem troszkę ty prkiem maksymalną moc, ale boje się żeby nie przesadzić.

Gdy ustawiłem prek na 3/4 wartości maksymalnej, to moc była potężna. No i teraz pytanie ponieważ nie zauważyłem jak było wcześniej. Teraz mam ustawiony stroboskop tak iż gdy działa on z maksymalną mocą i częstotliwością około 3 błyski na sekundę, i po pracy około 30s gdy wyłączę stroboskop elektrody w palniku są rozgrzane do czerwoności.

Jak już wspominałem nie zauważyłem jak było wcześniej, ( ale wydaje mi się że nie było takiego efektu) dlatego nie wiem czy to normalne ? Nie chciałbym jakoś bardzo męczyć tego palniczka. Dlatego proszę o poradę. Czy elektrody mogą być rozgrzane do czerwoności po 30s pracy z maksymalną mocą?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Motykami.

0 2
  • #2 25 Kwi 2008 23:16
    ELMOS
    Poziom 12  

Tez zlozylem ten stroboskop i potencjometr montazowy od regulacji blysku ma podkrecony na maksimum wszystko działa bez problemow.
    Jesli chodzi o palnik to mocne rozgrzewanie elektrod jest normalnym efektem przy tak duzych mocach i nie masz sie tym co przejmowac. Ten palnik jest przystosowany na takie warunki pracy.
    Oczywiscie nie mozna tez przesadzac i nie meczyc palnika przez dlugi czas na maksymalnej mocy blysku :D Pozdrawiam

0
  • #3 28 Kwi 2008 10:38
    diodakiler
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

w orginalnym strobo włączył by sie termik, przestało by pracować na jakiś czas. Najlepiej stosować orginalne palniki philipsa na omniluxach moża sie przejechać czasami nie wytrzymają więcej jak 150 dni...

0