Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer Keh-p6800r problem z wlaczaniem oraz przyciskami

pavcior 26 Kwi 2008 15:25 1449 3
  • #1 26 Kwi 2008 15:25
    pavcior
    Poziom 11  

Mam taki problem a mianowicie jak wkladam (wsuwam) panel w winde

- radio sie wlacza panel swieci
    - przyciski nie reaguja nawet ten od zalaczania radia (sourouce)

tasiemka jest nowa wymienilem osobiscie oraz sprawdzilem czy ma przejscia i jest OK

- na wyjciu radia (na wyj. od glosnokow) brak stalego napiecia wiec to nie ma wlpywu
    - podejrzewam ze to moze byc wina panela a konkretnie to moze jest scalak
    lub ktorys z tych tranzystorkow smd
    - lub w najgorszym wypadku to jakas usterka na plycie glowniej radia

Ogolnie radio sie nie przegrzewa ,nie ma zadnych widocznych oznak uszkodzenia tylko tyle ze jak mowilem przyciski nie zalaczaja podlegajacych im funkcji nie wiem co moze miec wine Prosze o porady lub jakies wskazowki :)

z gory dziekuje za POMOC
    PavCioR

0 3
  • #2 26 Kwi 2008 16:21
    coderadio
    Spec od car audio

Pomierz mikrowlaczniki na panelu, prawdopodobnie ten od wlaczania jest zwarty, nieraz maja rezystancje rzedu kilkuset omow ale to juz starczy zeby procesor interpretowal je jako wcisniete.

0
  • #3 26 Kwi 2008 22:41
    pavcior
    Poziom 11  

ok tak zrobie ale mysle ze sa ok bo je wczesniej sprawdzalem i na moje oko to raczej nie zwiera zaden...
    dzieki za podpowiedz o wynikach napisze...:)

i prosze od dalsze pomysly jesli przyjmiemy ze przycistki (mikrowlaczniki) sa
    wporzadku:)

Dodano po 31 [minuty]:

Ok moge ze 100% pewnoscia powiedziec ze to nie przyciski wiec moze jakies inne pomysly...:)
    pozdrawiam:)

PavCioR

0
  • #4 19 Lut 2009 13:28
    pavcior
    Poziom 11  

PavCioR

Wyzej zamiescilem obrazek z opisem stykow lutowniczych w switch`u typu np.(sourouce-power radia).
    Prosze panstwa "Coderadio" mial racje... .Po tak dlugim czasie gdzie radyjko sobie lezalo i czekalo na wyzucenie doczekalo sie :D.... Pewnego dnia z nudow mowie zobacze moze jednak sie mu odwidzialo i zadziala ku mojemu zdziwieniu zadzialalo :D. Potem znowu padlo i swiecil sam panel (tak na marginesie jesli nie swieci wam panel sprawdzcie przejscie na Cord`zie-Tasiemka),przyciski nie reagowaly,ale szum w glosnikach byl wiec mysle sobie uklad fonii jest ok brak stalego na wyjciu wiec gitara. Wiec doszedlem do wniosku ze jesli przyciski raz dzialaja raz nie to musi ta usterke cos powodowac no i pomierzylem switcze okazalo sie ze ten co kiedys niby byl ok teraz zwiera na calej linni wiec go wyminilem na switch ze starej uszkodzonej Mp3ki prawie pasowal, przyslifowalem zabek switcza oraz zabek przy guziku panela wszystko jakos sie zmiescilo i ladnie zalaczalo po zlozeniu :).Nastepny etapem bylo przylutowanie diody (SMD, w moim przypadku akurat niebieskiej bo taka mialem w Mp3ce:) z, racji ze zwierajacy switch mial je zamontowane w sobie po zdemontowniu switcha z laminatu nie nadawal sie do dalszego urzytku. Tak wiec przylutowalem ta diode do pinow gornych - i + w miescu gdzie powinna swiecic dioda zielona przy pomocy mostkow z drucika umiescilem diode BLUE;) obok switcha(tzn pod nim rownolegle do dolnej krawedzi panela sterujacego) i wszystko z wyczuciem przylutowalem jak rowniez sprawidzilem czy diody nie zwieraja do switcha. Na tym koniec mojej naprwy Radia-Panela Pioneer UDALO SIE w 100% Radyjko Znowu Gra i Buczy ;).Zycze wam owocnych napraw przy tych radyjkach. Mam nadzieje ze zamieszczone tu info. w czym wam pomoze.

Obrazek jak wygladalo po skonczeniu umieszczam nizej prosze o wyrozymialosc ze wzgledu na to ze z g...na da sie jednak bat ukrecic...hehe dlatego moze i nie wyglada to estetycznie ale dziala w 100%>Pozdrawiam< PavCioR.

Obrazek Naprawy:)

0
  Szukaj w 5mln produktów