Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obrotomierz raz działa raz nie. xsara 1.9td prosze o pomoc

26 Kwi 2008 15:53 3940 11
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z obrotomierzem który raz działa, raz nie a dopóki nie zadziała to nie zadziała również klima... Jak obrotomierz już "zaskoczy" to i klima od razu się załączą ale jak obrotomierz sie wyłączy to klima cały czas działa aż do wyłączenia silnika... Czy ktoś wie jaka może być przyczyna (rozebrałem już deske/licznik, równiez odłaczyłem akumulator na kilka minut i to nic nie dało) lub czy ktoś moze mi powiedzieć gdzie szukać powiedzmy jakiegoś przekaznika czy też gdzie obrotomierz jest podłączony i w którym miejscu tzn do skrzyni, alternatora, silnika czy gdziekolwiek bądz?? szukam jakiegoś punktu zaczepienia gdzie szukać jakiejś ewntualnej kostki, złączki gdzie może być przerwa. Ewentualnie czy znacie jakiegoś dobrego "szpenia" w okolicach Warszawy który mógłby mi z tym pomóc?? Zastanawiam sie również nad wymianą całego licznika ale obawiam sie, że po wymianie bedzie nadal to samo bo poprostu coś gdzieś nie styka czy też nie łączy. Baaaardzo, baaardzo prosze o pomoc z tym dręczącym mnie i drażniącym oko podczas jazdy tematem pozdrawiam p.s. xsara 1.9td 1999rok
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Pasek alternatora lub alternator.
  • Poziom 35  
    Raczej nie alternator. Wtedy objawy były by przy użyciu innych odbiorników.
    Może mają wspólny bezpiecznik którego gniazdo nie łączy?
  • Poziom 9  
    Bezpieczniki wszystkie o.k. Ale jakiś pomysł dlaczego klima nie działa dopóki orotomierz nie zacznie pracować? Dziękuje za odpowiedzi
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    bo klima nie wie ze silnik się kręci?:idea:
  • Poziom 35  
    Może tak być, wtedy nie załącza się już podczas rozruchu silnika (za niskie obroty), chociaż jest włączona.
  • Poziom 9  
    ok dziekuje bardzo, że mi odpowiedzieliście. Czyli mam szukać przy bezpiecznikach w komorze silnika????

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedno. Bolek napisał że "klima nie wie ze silnik sie kreci" ale jak już na chwile zaskoczy obrotomierz i za chwile sie wyłączy to klima nadal pracuje choć tez nie powinna wiedziec że silnik sie kręci.
  • Pomocny post
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Nie wiem, ale widać że jedno z drugim ma związek. Nie wiem dokładnie jaki tam masz zegar, ale pewne modele lubia zdychać- dokładniej ich procesor. jednym z objawów jest własnie padnięcie obrotomierza lub jego podskakiwanie.

Ja na twoim miejscu poszukał bym schematu tego licznika i zobaczył czy sygnał obrotów w ogóle do niego dochodzi. Potem będzie można gdybać dalej. Szperanie po bezpiecznikach jest moim zdaniem bezcelowe
  • spec od auto-elektro
    Najpierw trzeba sprawdzić czy jak brak obrotomierza czy alternator ładuje bo klima się nie załączy bez ładowania.P
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Do uruchomienia sprzęgła na sprężarce musi pracować silnik po załączeniu sprzęgła na sprężarce nie potrzeba już sygnału obrotów. Dlatego klima działa do momentu zatrzymania silnika.
  • Poziom 9  
    ok dzieki Kamyczek.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Problemem był czujnik wału korbowego.