Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Polsat MINI, cyrki z instalacją.

elektryk 26 Kwi 2008 18:10 3490 7
  • #1 26 Kwi 2008 18:10
    elektryk
    Poziom 42  

Witam
    Moja przyszło nowa rodzinka (teściowa) zakupiła sobie Polsat w najtańszej wersji na działkę. Montaż i instalacja poszła idealnie, przy próbie dokładnego ustawienia anteny zaczęły się cyrki. Podłączyłem tuner Polsat mini, 0 sygnału. Podłączyłem tuner Ferguson 6013 (mój własny) sygnał 90%, jakość 40%, można znośnie oglądać obraz. Zabrałem tunery do siebie do domu, podłączam tuner polsat pod własną instalację, sygnał i jakość prawie na max, wszystko działa idealnie. Pojechałem jeszcze raz na działkę, a że był wieczór to podłączyłem tylko tuner pod antenę i zadziałało, sygnał max, jakość 40% (na tunerze polsatu), antena nie byłą poruszana od mojej ostatniej wizyty, tuner poprzednio nie działał z tą anteną. Następnego dnia chciałem ustawić antenę dokładnie, wziąłem sobie na dwór telewizor i tuner (polsat), po podłączeniu do anteny zero sygnału. Wyciągnąłem kabel z domu (ten na którym wcześniej nie działał tuner) nadal zero sygnału. Wymieniłem kabel, nadal zero sygnału. Ktoś mi zasugerował, że skoro działało wewnątrz, to może wciągnąć znowu kabel i sprawdzić w mieszkaniu, na nowym kablu w mieszkaniu też działa tuner. Proszę o jakieś sugestie co może być przyczyną tak dziwnego zachowania tunera. Czyżby tuner miał jakiś wbudowany "światłowstręt"?

0 7
  • #2 26 Kwi 2008 21:16
    Doominus
    Poziom 34  

Z polsatowskim mini nie miałem do czynienia ale z tego co czytałem to niedopracowana konstrukcja z bardzo niedopracowanym oprogramowaniem :/

Sprawdź jakie są ustawienia konwertera , może to pomoże.

0
  • #3 26 Kwi 2008 21:22
    SlaweK
    Poziom 43  

Moim zdaniem to typowe problemy ustawiacza na pasek. Weż tuner analogowy chociaż lub miernik za 30zł i ustaw jak się należy. Często mocowania są tak elastyczne że sprawiają poblemy a jak antena nie jest poprawnie ustawione to pomiar przez tuner wg mocniejszego transpondera wychodzi dobrze a pomiar przez inny tuner wg słabego transpondera marnie. Raczej wątpliwe by to był konwerter uszkodzy a mam nadzieję że kabel zarobiłeś poprawnie.

SławeK

0
  • #4 26 Kwi 2008 22:14
    darek23422
    Poziom 27  

Ja bym sprawdził konwerter czasami konwertery nie współpracują z dekoderami np miałem taki problem z thomsonem ts4 czasami był zasięg czasami nie na niektórych były zasięg a na niektórych nie na fergusonie max zasięgu a tam nic po wymianie konwertera z sharpa na inny problem ustal.

0
  • #5 29 Sie 2008 14:41
    davidinho
    Poziom 10  

Ja także mam problem z tym mini .
    Nie mogę złapać sygnału!!!

0
  • #6 29 Sie 2008 17:02
    ansat
    Poziom 25  

Wszystkim wydaje się że ustawienie anteny to " małe piwko przed śniadaniem " a porady typu "weż tuner analogowy lub miernik za 30 zł i ustaw jak należy" prowadzą tylko do robienia opini że POLSAT jest do bani.
    Pozdrawiam wszystkich USTAWIACZY anten i życzę powodzenia.

0
  • #7 29 Sie 2008 19:55
    bart67
    Poziom 10  

ustawiaj na jakims kanale, bedzie latwiej.
    Co do tego czy ustawienie anteny jest proste to subiektywne odczucie

0
  • #8 30 Sie 2008 09:56
    LeDy
    Poziom 43  

Co za problem ustawiać na twoim Fergusonie. Sam widziałeś, że coś nie tak, skoro Ferguson miał 40%. Ten mini to taki tuner jak wszystkie(nie wiem co w nim nie udanego). Jak dobrze ustawiona antena, kabel wymieniony to pozostaje konwerter lub coś zasłania ci sygnał ( działka-drzewa).

0