Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie z żarówek na diody WS 441

Costek 20 Sty 2004 21:48 747 3
  • #1 20 Sty 2004 21:48
    Costek
    Poziom 13  

Witka !

Mam spalone żarówki we wzmacniaczu ws 441 chcę wstawić białe diody i teraz pytanie jak to podłączyć ? Orginalnie jest wzięte zasilanie z transformatora (zmienne ) 27V przez rezystor 120om (rezystory te się spaliły - zwarcie było na żarówkach czy coś )
    Jak teraz dać diody? czy mogę ledy białe podłączyc pod tak wysokie zmienne napięcie ? Jeśli tak to jaki dać rezystor ? (podłączałem na próbę przez 3,3kom to się robił gorący i chyba dioda poszła bo słabo świeci teraz :-) )

Pozdrawiam

• #2 20 Sty 2004 22:49
    dymek
    Poziom 27  

oblicz rezystor napiecie takie jak owinno byc i prad tez i jak sie grzeje to daj rezystorek 5-cio watowy i nic mu nie bedzie.a czemu akurat biale diody.aha jak dasz za duzy prad to dioda bedzie slabiej swiecic

• #3 20 Sty 2004 23:02
    Costek
    Poziom 13  

białe bo napisy są jakieś takie żółte i z czerwonym albo niebieskim źle to wygląda, jak dam baiłe to ładnie świeci

Hm... a jak policzyć ten rezystor dla napięcia zmiennego ?

• #4 21 Sty 2004 01:46
    Majger
    Poziom 19  

Wstaw diodę albo mostek z kondensatorem i będziesz mógł obliczyć dla stałego :wink:,a najlepiej znajdż inny punkt z mniejszym napięciem i po problemie(dioda nie żarówka-mały prądzik) :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME