Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa wzmacniacza do głośników 5.1

Tomol_1 26 Kwi 2008 21:20 1586 4
  • #1 26 Kwi 2008 21:20
    Tomol_1
    Poziom 9  

Witam, czy takie przedsięwzięcie, jak w temacie, jest opłacalne, czy może lepiej zrobię jeśli wydam te 300 czy 400 na używany amplituner? Idzie mi o to, że chcę podłączyć głośniki z kina domowego (5x45W + 80W) do kompa, żeby uzyskać dźwięk przestrzenny. Bezpośrednio tego nie podłączę, bo mam tylko chinch na stereo w dvd. Jest jeszcze inna możliwość, że kupię głośniki do kompa np Genius HT 5000, ale co wtedy zrobię z kinem domowym? a 12 głośników w 16-metrowym pokoju to trochę za dużo. I dlatego główne pytanie: czy warto spróbować zrobić taki wzmacniacz samemu (jaki byłby przybliżony koszt), czy lepiej kupić amplituner?

0 4
  • #2 26 Kwi 2008 21:31
    DamianG
    Poziom 20  

Pamiętam, że w AVT był (chyba jeszcze jest) kit 6-o kanałowego wzmaka. Tył i centralny był z jednej końcówki (potrójnej), której sam poszukuje.
    Jaki koszt? Trudno powiedzieć. Zależy jakiej mocy masz sprzęt. Przód możesz dać na 2x LM3886 lub coś słabszego. Tył i centralny na wspomnianej potrójnej końcówce mocy. Subwoofer przerobić na aktywny (jeżeli jest pasywny) i dać wzmak np. na TDA7294.

0
  • #3 27 Kwi 2008 16:36
    Tomol_1
    Poziom 9  

Takie pytanie; podłączyłem dziś bezpośrednio jeden głośnik z tego kina (45W) do kompa i co mnie zdziwiło zadziałało. Czy jak podłączę wszystkie głośniki w ten sposób to nie stracę na jakości dźwięku, a jedynie na możliwości podniesienia poziomu głośności? I czy jest to "zdrowe" dla głośników?

0
  • #4 27 Kwi 2008 18:47
    Pawel S.
    Poziom 39  

Tomol_1, podlaczyles glosniki pod karte dzwiekowa? bez wzmacnaicza? :lol:
    dzialac to bedzie dzialalo ale nie gwarantuje jak dlugo

co do budowy wzmacniacza 5.1 to jest ona nieoplacalna glownie z jednego powodu - brak preampa 6 kanalowego

za niecale 600zl masz juz nowy amplituner ktory da sie uzywac i ma sporo wiecej opcji...

0
  • #5 27 Kwi 2008 19:00
    Tomol_1
    Poziom 9  

Podłączyłem, a co :D
    Skoro tak stawiasz sprawę nie pozostaje mi nic innego jak kupić głośniki albo amplituner.

0