Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

trzeba wzmacniacz do takiej anteny??

masteriusz 26 Apr 2008 21:58 1014 7
  • [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Dlaczego takie kombinacje ? Normalna,dobra antena kosztuje "ze 10zł " .........i jest plug&play .......żadnych kombinacji z cudownymi wzmacniaczami i innymi wynalazkami z allegro .
    masteriusz
    Level 21  
    Nie chce zewnętrznych anten.. tylko szpecą nawet te "tuningowe" jeszcze swiecące :P a po co kupiwac Chiński kał jakis pasek do naklejania jak mogę wykorzystac ogrzewanie tylnej szyby :D:D odbiera wszystko zaje... tylko ma tendencje do tracenia sygnału np w tunelu... wiem z doświadczenia ze wzmacniacz znacznie poprawia odbór słabszych sygnałów;] chodzi mi tylko czy moze współpracować z taką anteną ??

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    tplewa
    Level 39  
    Jaj juz robic jakis wzmacniacz to najlepiej na jakims monolitycznym ukladzie, uniknie sie wielu problemow (dobry wzmacniacz nie jest prosty w budowie).

Jesli bedzie potrzebny (a to wyjdzie w praktyce) to mozna sie oprzec np. o uklady w stylu MAR6 itp.

Nalezy jednak pamietac ze tego typu wzmacniacze sa konstrukcjami szerokopasmowymi i zbieraja z otoczenia wszystko co w aucie nie zawsze jest pozytywne...
    tplewa
    Level 39  
    masteriusz wrote:
    Witam,

MAR6 znalazłem jego notę katalogową a w niej aplikacje ;] czy taka aplikacja nadaje się do samochodu?

POniżej nota z aplikacją

http://www.minicircuits.com/pdfs/MAR-6+.pdf

Aplikacja jest banalnie prosta, przyklad jest na str 3. W necie natomiast mozna znalezc sporo rozwiazan z jego uzyciem. Czy sie nadaje do auta :) zapewne tak :) tylko tak jak mowilem moze zbierac jakies smieci. Trzaba go umiescic w ekranowanej puszcze i zasilanie do niej najlepiej wprowadzic przez kondensatory przepustowe. Zaleta jest taka ze jest to prosta aplikacja i unika sie walki z strojeniem i filtrami LC...

Generalnie te uklady sa stosowane w wielu aplikacjach, dosc czesto w szerokopasmowych antenach TV...