Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion DRB4575R utrata pamięci po wyłączeniu

oktiM 26 Kwi 2008 22:20 1116 4
 • #1 26 Kwi 2008 22:20
  oktiM
  Poziom 9  

  Kupiłem ostatnio używanego Clariona DRB4575R i zamontowałem go w aucie, które też nie dawno nabyłem (używane). Po właczeniu radia i zaprogramowaniu stacji w pamięci wszystko gra. Gdy go wyłączę i zdejmę panel a potem założę panel i włączę radio, to jest ono rozprogramowane i trzeba na nowo szukać stacji i zapamiętywać je. Zależy mi na tym radiu i w związku z tym mam pytanie - jaka może być tego przyczyna, czy leży po stronie radia czy samochodu, a jeśli radia to co mogło siąść?

  0 4
 • #3 26 Kwi 2008 23:08
  oktiM
  Poziom 9  

  Dzięki za podpowiedż, właśnie wybierałem się do garażu żeby sprawdzić innego Clariona, który jest w drugim aucie, czy to samo będzie ale nadeszła odpowiedź. Jestem raczej laikiem choć wiele urządzeń naprawiłem w tym nawet telewizor (ze schematem), dlatego proszę o radę o co tu chodzi lub jak to zrobić lub jakiś link. Spróbuję jeszcze coś wyszukać na forum ale nie wiem czy mi się uda.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Zapomniałem dodać, że w tym aucie wcześniej był Philips chyba RC 429, który też jakoś nie chciał wogóle grać, choć świecił.

  Dodano po 15 [minuty]:

  Już wiem w czym rzecz. Wziąłem schemat montażu Clariona i idę sprawdzić w kostce po stronie auta gdzie który plus jest wetknięty.

  0
 • #4 27 Kwi 2008 14:45
  SlaweK
  Poziom 43  

  A nie prościej użyć opisu podłączenia i prostej probówki z żarówczeką i zobaczyć czy plus stały i plus po kluczyku są dobrze podłączone ? Przecież to proste jak budowa cepa. Tylko nie każdy cepem się umie posługiwać. ;)


  SławeK

  0
 • #5 27 Kwi 2008 18:58
  oktiM
  Poziom 9  

  Po pierwsze nie wiedziałem, że znajdę jakiś schemat bo do DRB4575R sprzedawca mi nie dał. A jak znalazłem opis od mojego starego Clariona, to nie musiałem nic badać, wystarczyło przełożyć bezpiecznik z tyłu radia, z dolnego wtyku na górny, gdyż dolny jest tylko dla VW i Audi a górny dla pozostałych marek. Ja jestem górnikiem i jakoś sobie poradziłem bez cepa ale ty Sławku K jakim jesteś elektronikiem jak o takiej prostej rzeczy nie wiedziałeś? A może wiesz co to jest w górnictwie "sercówa". Jak odpowiesz to zwracam honor.

  0