Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka DAEWOO DWF 5590 DP - nie wiruje

bigmc 20 Jan 2004 22:22 6187 9
    bigmc
    Level 2  
    :cry: prosze o pomoc ! PILNE ! posiadam Pralkae DAEWOO model DWF 5590 DP - caly czas wszystko gralo tzn nic sie w niej nie psulo i nagle nie wiruje prania ! wyswietla komunikat "LE" Co to znaczy POMOCY !! czy sam cos moge zrobic - oprocz recznego wykrecania prania ;) ------- czy zostal juz tylko service ! bigmc(malpa)tlen.pl Pozd i dziekuje za ew. pomoc !
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    bigmc
    Level 2  
    :bye: Rycho T - dziekuje ci za wskazowki dotyczace usterki - awaria zostala prawidlowo zdiagnozowana i ....... usunieta ;-) ....... teraz znowu moge cieszyc sie moja cudo pralka ktora ma juz 10 lat. :wink:
    Mytrik
    Level 13  
    Ja mam podobny problem -> nie wiruje... wiem co było nie tak... mianowicie pompa wody nie mogła ruszyć za sprawą "farfocli".. Po wyczyszczeniu silnika pompy i jej innych elementów i po złożeniu, słychać że elektromagnesy poompy działają natomiast nie wirują... Wcześniej rotor silniczka dość ciężko chodził, więc poluzowałem mu życie, i teraz wygląda to tak jakby elektromagnesy nie potrafiłyby wprawić go w ruch... Czy takie zachowanie jest normalne?? Czy wobec tego trzeba tak wyregulować ten rotor żeby był blisko elektromagnesów?? Jak mam to ustawić... ?? Potrzebuję pilnie pomocy , bo święta idą... :)
    staszekf
    Level 33  
    Silnik pompy do wymiany Pozdrawiam.
    Mytrik
    Level 13  
    A jednak przestawiłem położenie tego rotora (ciężej teraz chodzi..) i gdy włączam na wirowanie on się normalnie załącza, i nawet kilkanaście razy włączałem i wyłączałem... Jeszcze raz zamontuję go do pralki i sprawdzę co się okaże w praniu...
    staszekf
    Level 33  
    W trakcie prania nie wyleje Ci wody i sytuacja się powtórzy. Pozdrawiam.
    Mytrik
    Level 13  
    Jak na razie jestem happy... Za trzecim razem trafiłem na ustawienia które po zamontowaniu pompy pozwalały na odwirowanie... Ale zauważyłem że czasami trzeba wiatraczkiem zakręcić żeby pompa zaczęła działać... Po zmianie ustawien na te które są teraz za każdym razem wywirowała wiaderko wody... Czas sprawdzić jak wyjdzie w praniu :) Mam nadzieję że trochę pochodzi, ale i tak w przypływie gotówki będę myślał o silniku do pompy... Ktoś wie ile takie cudo kosztuje?? Pozdrawiam...
    Mytrik
    Level 13  
    Informacyjnie ... teraz czwarte pranie robi i jest jak na razie ok... zobaczymy jak długo...
    Zbych034
    Level 38  
    Pompki nie są drogie ale za to nie przewiduje się ich naprawy
    Bardzo szybko się ponownie zatnie W czasie jednego prania włącza się wielokrotnie Radzę wymienić
    Powodzenia