Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cuda po wymianie pł. głównej na Fujitsu Siemensa D1875 ?

26 Kwi 2008 23:00 2003 10
  • Poziom 9  
    Witam postanowiłem poszukać pomocy tutaj bo nigdzie indziej jej nie znalazłem.
    Problem z komputerem wystąpił po zmianie płyty głównej (starą szlak trafił).
    Zakupiłem płytę Fujitsu Siemensa D1875 wszystko pięknie poskładane.
    Daje prądu a tu nic słychać tylko 3 krótkie dźwięki występujące po sobie , wyjmuje kość 512 ramu i komputer rusza na 256 bez problemu, ale jest tak ładnie tylko do następnego uruchomienia.
    Potem to jaja jak berety opisze pokrótce problem:
    Daje power komputer startuje.
    Okno post pokazuje komunikat o wersji biosu, procesorze, napędach i dyskach o myszce i TU UWAGA na dole napis:
    Cytat:
    ERROR Path for installed CPU not loaded.
    Please run the bios flash update diskiette.

Potem komputer dalej się uruchamia i pojawia sie komunikat, że nie można zainstalować systemu windows bo plik jest uszkodzony lub nie został znaleziony i napis:
    Windows\system 32\config\system.

I komputer staje w miejscu i koniec.
    Ale ja porobiłem parę doświadczeń i zauważyłem, że gdy wtedy komputer wyłączymy z tyłu wyłacznikiem z sieci i ponownie uruchomimy śmiga jak ta lala.
    Pomocy pomocy i jeszcze raz pomocymoże to wina biosu o co chodzi z tym:
    path for installed CPU not loaded jak na poczatku ekranu post jest wyswietlony mój procesor Intel Celeron CPU 2.03 itp.
    Nie wiem o co chodzi?
    Everest procesor wykrywa pokazuje o nim dane tylko czujnik pokazuje jego temperature nie pokazuje napięć ja na płycie wcześniejszej myślę ze procecor jest sprawny bo teraz komputer pracuje, ale to do nastepnego wyłączenia temperatura procesora 42 stopnie.
  • Poziom 20  
    Ten komunikat mówi właśnie, że procesor nie został prawidłowo rozpoznany i sugeruje update biosu.
  • Poziom 26  
    Z opisanych przez kolege symptomow moznaby zdiagnozowac przypuszczalne 2 problemy:
    1. stary BIOS nie rozpoznaje poprawnie procesora (rada - upgrade BIOSu),
    2. uszkodzona pamięć lub zle ustawienia parametrow jej pracy w BIOSie (rada - aktualizacja BIOSu, clear CMOS, przekladanie pamieci w bankach).
  • Poziom 9  
    No taki mocny to nie jestem ale czy clear CMOS to po prostu reset biosu poprzez zwarcie zworki?
    Lub wyjecie baterii i odłączenie zasilania.
    Z nowszym biosem jest problem bo na stronie Fujitsu-Siemens jest tylko ta wersja.
    Spróbuję zamienić pamieć na drugi slot.
    Kolega mówi że ten komunikat sugeruje że procesor nie został rozpoznany i potrzebna jest aktualizacja biosu.
    To dlaczego po wyłaczeniu napięcia i starcie system rusza.
    Prosze o pomoc w znalezieniu nowego biosu ten co mam jest z 2004roku
  • Poziom 9  
    Podaję konfigurację:
    Cytat:
    Typ procesora Intel Celeron D 335, 2800 MHz (21 x 133)
    Nazwa płyty głównej FUJITSU SIEMENS D1875
    Mikroukład płyty głównej SiS 648FX
    Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)
    Typ BIOS'u Phoenix (10/27/04) Zazilacz około 300-350 watt
    Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5500 (256 MB)
    Akcelerator 3D nVIDIA GeForce FX 5500
    Monitor AG Neovo M-17 [17" LCD]
    (1526124)

Dodam że na stronie producenta płyty jest podany ten procesor jako obsługiwany przez tą płytę.
  • Poziom 26  
    Ktora dokladnie wersje BIOSu posiadasz aktualnie? Z tego co wyczytalem microcode Twojego procesora (0F29h?) dodany zostal dopiero w wersji V5.00 R1.05-1 (15.12.2004).
  • Poziom 9  
    Desk flash podaje taki bios V5.00 R1.05.1875 ale everest podaje date biosu systemowego na 27.10 2004 skąd ściagnąć tą wersje z 15.12.2004
  • Poziom 9  
    Kurcze znalazłem myślałem ze to ten sam bios co mam wgrany.
    Jutro sie pobawię jak pomoże wielkie piwo.
  • Poziom 9  
    No i bios nowy pomógł jeśli chodzi o procesor, ale dalej występował problem z uruchomieniem systemu windows bo niby był błąd w plikach.
    Znajomy zaproponował mi abym wyłączył zarządzanie energią poszczególnych urządzeń czyli zezwalanie na wyprowadzanie ze stanu wstrzymania i to pomogło!
    Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc obyło się bez wizyty w serwisie.
    Teraz będę jak napotkam problem odwiedzał forum.
    Zamykam temat.