Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux NEAT1200 - zawiesza się przy płukaniu

GumowyKurczak 27 Kwi 2008 00:26 2777 8
  • #1 27 Kwi 2008 00:26
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

Witam wszystkich,
    po długiej przerwie kłopotów z domowym AGD od wczoraj dokucza mi praleczka Electroluxa NEAT1200 - mianowicie chyba na wszystkich programach i przy różnych konfiguracjach temperatur, wirowań, dodatkowych płukań zawiesza się przy przechodzeniu do płukania - tzn właściwie w ogóle go nie rozpoczyna - po prostu zatrzymuje się, kontrolka pracy mruga, ale nie otwiera bębna i nie można kontynuować prania - jedyne co mogę zrobić to przyciskiem pomijania czynności przejść do wirowania i wtedy wcisnąć kontynuację.
    Nie wiem czy przypadkiem nie dokonuję nadinterpretacji, ale wydaje mi się, że po upuszczeniu wody przez wężyk przy filtrze trochę wody można puścić płukanie przez skasowanie bieżącego programu i ponowne zaprogramowanie pralki z pominięciem prania zasadniczego - tak, żeby zaczynało się od płukania - normalnie to taka operacja nic nie daje - tak mi się wydaje.

Ktoś może ma pomysł jak szybko usunąć usterkę ? przy małym dziecku muszę mieć sprawny automat bo góra prania szybko urośnie.

z góry dzięki wszystkim :))

0 8
  • #2 27 Kwi 2008 07:17
    marqs-60
    Poziom 20  

Witam.Wyrzuca wodę?Zacznij od filtra :D ,później pompa itd.

0
  • #3 27 Kwi 2008 16:15
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

zacząłem od filtra zanim jeszcze napisałem zapytanie, ale to nic nie zmieniło
    wodę wyrzuca tylko nie chce przejść do płukania - jak upuściłem trochę przez wężyk i zastartowało płukanie to później przeszła do wirowania i zakończyła cykl

1
  • #4 28 Kwi 2008 09:00
    marqs-60
    Poziom 20  

Sprawdź układ hydrostatu-użyj funkcji szukaj

0
  • #5 28 Kwi 2008 20:55
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

hmm tylko, ze u mnie zatrzymuje się jeszcze przed płukaniem więc daleko jej do wirowania i nie zgłasza żadnego błędu - po przeszukaniu pod kontem układu hydrostatu właśnie takie objawy widziałem u innych

0
  • #6 28 Kwi 2008 21:30
    yrmark
    Poziom 20  

Witam w tej pralce są dwie pompy wylewowa i cyrkulacyjna, może być tak że ta druga jest uszkodzona?!
    aby dobrze zdiagnozować należy w trybie serwisowym odczytać zapamiętany kod błędu
    może się okazać że moduł jest uszkodzony

0
  • #7 28 Kwi 2008 21:53
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

cholerka i da się to zrobić bez cudownych narzędzi ?? (czytaj wezwania serwisu)

0
  • #8 28 Kwi 2008 21:58
    A1234nd
    Poziom 19  

wystarczy głowa i ręce

0
  • #9 28 Kwi 2008 22:51
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

no to chyba się poddam - posiedziałem teraz przed maszynką i ni hu hu nie udaje mi sie - cholerna elektronika
    natomiast co mi się udało i może to istotna informacja, że dałem teraz temperaturę wyższą i przeszła cały cykl (gdzieś na forum znalazłem propozycję, żeby tak zrobić na podobny problem)

0