Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mostek Prostowniczy. Czy jest on sprawny?

mlodyadi 27 Kwi 2008 11:53 2247 4
  • #1 27 Kwi 2008 11:53
    mlodyadi
    Poziom 11  

Witam tak jak w temacie mam problem z Mostkiem Prostowniczym
    RS606 Mostek prostowniczy -WW+ 6A 800V i chcę wiedzieć na 100% czy jest on sprawny ponieważ potrzebuje go do układu zasilacza symetrycznego a szkoda nie potrzebnie wydawać pieniążków na daremno bardzo proszę o pomoc z góry dziekuję pozdrawiam Dodam że jak ustawie na omomierz ze wszystkich nóżek prostownika jest przejście czyi wydaje mi sie że jest sprawny ale wole poczekac na opinie waszą

0 4
  • Pomocny post
    #2 27 Kwi 2008 12:03
    Mariusz Ch.
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Możesz sprawdzić miernikiem ustawionym na pomiar półprzewodników (symbol diody). Wejście V / Ω łączysz z " - " mostka. Drugą sondą ( COM) dotykasz na zmianę " AC ". Wskazania powinny być takie jak dla pojedynczej diody. Następnie przełączysz COM do " + ", a drugą na zmianę dotykasz " AC " -> wynik podobny.

Pzdr.

0
  • #3 27 Kwi 2008 12:06
    mlodyadi
    Poziom 11  

Mariusz Ch. napisał:
    Witam.

Możesz sprawdzić miernikiem ustawionym na pomiar półprzewodników (symbol diody). Wejście V / Ω łączysz z " - " mostka. Drugą sondą ( COM) dotykasz na zmianę " AC ". Wskazania powinny być takie jak dla pojedynczej diody. Następnie przełączysz COM do " + ", a drugą na zmianę dotykasz " AC " -> wynik podobny.

Pzdr.

Aha bardzo dziękuje zrobiłem jak mówiłes miernik wskazywał około 505-514 om z jednej i drugiej strony tak samo więc mostek jest sprawny i miedzy + a - wskazuje około 1150

Witam jeszcze mam małe pytanko może troszkę odbiegajace od tematu ale nie będę zakładał nie potrzebnie nastepnego tematu a więc do konkretów zrobiłem sobie układ zaislacza symetrycznego i chcę was prosic o analizę czy mostek prostowniczy jest prawidłowo właczony do układu z góry dziękuję
    Mostek Prostowniczy. Czy jest on sprawny?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Kwi 2008 12:28
    Mariusz Ch.
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Dobrze. Tylko przy montażu pamiętaj o odpowiednim ustawieniu (plus ).

Pzdr.

0
  • #5 27 Kwi 2008 12:33
    mlodyadi
    Poziom 11  

Mariusz Ch. napisał:
    Witam.

Dobrze. Tylko przy montażu pamiętaj o odpowiednim ustawieniu (plus ).

Pzdr.

Bardzo dziekuje za konkretną pomoc pozdrawiam serdecznie życzę miłej niedzieli :)

0