Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny układ sterowania napięciem, prądem i prędkością.

27 Kwi 2008 12:08 4531 6
  • Poziom 2  
    Witam.

Uniwersalny układ sterowania napięciem, prądem i prędkością w odbiorniku prądu stałego - mam wykonać takie cosik :) , ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać :/ . Wiem, że muszę zastosować tranzystory, jakiś silnik i mikrokontroler żeby tym wszystkim sterować. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć mniej więcej co i jak po kolei zrobić? Ma to być mostek H.

[]
  • Poziom 31  
    Witam

Trochę zbyt ogólnie napisane. Pomiar prądu czy napięcia bardziej kojarzy mi się z zasilaczem natomiast prędkość obrotowa nie specjalnie no chyba, że wentylatorem.
    Na tak postawione pytanie mógłbym powiedzieć, że przetwornik cyfrowo-analogowy natomiast co do prędkości proponowałbym PWM ale bez mostka H no chyba, że regulacja prędkości ma się odbywać w dwóch kierunkach.

--
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Posiadam taki uklad do regulacji predkosci obrotowej silnika pradu stalego , gdzie jest regulacja napiecia wyjsciowego i regulacja max pradu obciazenia .Wyjscie jest w ukladzie H .Uklad zawiera jeden uklad scalony operacyjny .Natomiast nie zawiera mikrokontrolera .Jesli bedzie Cie to interesowalo to go podam .
  • Poziom 2  
    Radiator tez tam bedzie zastosowany.A raczej chyba musi to byc mostek H bo chodzi wlasnie aby w zaleznosci ktore styki beda otwarte napiecie bedzie plynac badz w jedna badz w druga strone.Dioda 52 jesli mzoesz podac to podaj bede wdzieczny :) pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Nie mialem czasu porobic kolejnych kopi .Dzisiaj je wysylam .Pierwsze dwa sa to uzupelnienia poprzednich schematow KBWM 5 i 6 , nastepnie SCR 1 i 2 , oraz kolejny SCR 5 ,6 i 7.Jutro wysle kolejny , bo dzisiaj sie nie zmiescil .
  • Poziom 27  
    Dzisiaj wysylam nastepne .W ukladzie pracuje uklad scalony MC1466.Wiem ze byly problemy z jego dostaniem , ale na internecie jest uklad zastepczy wykonany technika tranzystorowa .Ja osobiscie stosuje KBWM w wiekszosci ukladow ,ze wzgledu ze jest malo gabarytowy i mozna go stosowac dla roznych napiec zasilajacych .Wymiary jego podane sa w calach .