Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TASCAM CD-RW900SL nagrywa sam dla siebie

miszkoo 27 Apr 2008 12:45 1248 5
 • #1
  miszkoo
  Level 28  
  Kupiłem do firmy Tascama CD-RW900SL i ostatnio z głupiego probowałem coś nagrać na nim okazało sie że nagranie utworu na płycie bez opisania tytułu jest najpuściejsze od zawiązania buta.

  Odpaliłem płytę na CD-RW900SL i wszytko chodziło pięknie odtwarzało szybko i niec nie przerywało ani cokolwiek.

  Największe zdziwienie ogarnęło mnie gdy zapakowałem płytę do CD-01U i zaczął długo myśleć (co dla niego nie normalne) po czym wpisał chyba ERR.

  A szok przeżyłem wówczas gdy włożyłem płytę do laptopa a laptop też nic nie zobaczył na płycie tak jak by była pusta.

  Bardzo bym prosił kogokolwiek kto działał na którejkolwiek nagrywarce TASCAM żeby poradził mi jak przestawić to ustrojstwo żeby nagrywało CD-Audio albo chociaż MP3.
 • Helpful post
  #2
  ubocik3
  User under supervision
  witam mam tego tascam jest ok no ale teraz ci napisze co musisz zrobic po kazdym wypaleniu płyty musisz wcisnac przycisk na panelu przednim FINALIZE wyskoczy ci napis SHURE i pokrentłem wybierasz na pis SHURE wciskasz pokrentło i wyskakuje ci ci napisz 1 min i nie wiem jak to fachowow nazwac wypala tak jak by jeszcze raz plytke i za 1 min masz gotową do otworzenia w dowolnym odtwarzaczu płyt
  Jesli pomogłem wcisnij pomógł pozdrawiam
  Miłego nagrywania
 • #3
  miszkoo
  Level 28  
  Kolego nie sprawdzałem ale wieżę że mówisz prawdę
  jak bym jeszcze czegoś nie wiedział to stuknę na forum i liczę na twoją pomoc.


  A jak wcisnę finalize to finalizuje cała płytę czy tylko utwór.

  i jescze jedno pytanie jak na wyświetlaczy wyskoczy shure to poco jeszcze wybierać shure pokrętłem jak już pisze.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Kolego widzę że cieniutko u ciebie z punktami wiec podaruję troszkę bo uratowałeś mi chyba życie. Jeszcze nie sprawdzałem czy to co mówisz działa ale wierzę na słowo.

  Dodano po 6 [minuty]:

  A może jeszcze jakaś opinia na temat tego sprzętu czy jesteś z tego zadowolony ja pracuję na tym dopiero jedna imprezę wiec świeżyzna.

  I nie wiem czy nastawić sie na zadowolenie czy na żal

  Dodano po 7 [minuty]:

  Aha bardzo bym prosił moderatorów o nie zamykanie tematu na razie bo będzie jeszcze kilka pytań z mojej strony na temat tego sprzętu z prostej przyczyny nie ma do tego instrukcji po polsku a mój angielski jest bardzo bardzo mizerny umiem kilka podstawowych słów. A w instrukcji nie ma obrazków więc czytanie pisma obrazkowego nie wchodzi grę.
 • Helpful post
  #4
  ubocik3
  User under supervision
  ja z niego jestem bardzo zadowolony jedyny makament to bardzo dlugo wczytuje płyte nagrywa bez szumów prosta obsluga zmiana to nacji bardzo przydatna funkcja tylko troszeczke z niekształca utwór jak cos to pisz
 • Helpful post
  #5
  KJ
  Level 31  
  Z tego co widzę chodzi o tzw zamknięcie płyty czyli nagranie obszarów lead in i lead out czyli sektorów na początku i końcu płyty zawierających informacje o jej zawartości (lead in) oraz oznaczających koniec płyty (lead out) potwierdzenie zamykania wynika z tego że można łatwo przypadkiem sfinalizować płytę klikając przycisk przypadkiem. Jak wiadomo po zamknięciu nie ma już możliwości dogrania kolejnych utworów - tak samo jak przy zamykaniu płyty multisesyjnej na komputerze nie można już dograć żadnych danych do płyty stąd procedura potwierdzenia.
 • #6
  miszkoo
  Level 28  
  A jest gdziekolwiek dostępna instrukcja po polsku to tej nagrywarki albo do jakiegoś modelu podobnego.


  A mam jeszcze pytanie czy można na tym sprzęcie nagrywać utwory w kolejności najpierw 3 utwór potem 5 a następnie 2, 1. bo tak jak patrzyłem to przy nagrywaniu można było ustawić tak że na linijce alfanumerycznej pisze Tr2 ale na wyświetlaczu na którym pisze trak nadal pisze 1.