Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AT89S52-nie mogę wgrać hex-a

27 Kwi 2008 16:23 1369 7
 • Poziom 11  
  Witam, mam taki układ z tej strony: http://www.zcie.ps.pl/tm/TM_ABC.html korzystam z układu ABC-02 i ABC-01. Po zlutowaniu układów świecą mi się wszystkie diody(nie ma znaczenia czy zasilam 9V czy 12 V). Zasilanie podłączyłem do CON2.

  Martwi mnie to, że świecą się wszystkie diody. Korzystam z programu Pana Dybkowskiego. NIestety wylatuje błąd i nie chce wgrać programu. Sprawdzałem program z podstawką pod mikrokontroler i bez podstawki(teraz tam mam zlutowane) i świec sięwszystkei diody. Sęk w tym, że czasami(nie wiem dlaczego) niekjtóre diody same z siebie migają, a po kliknięciu przycisku reset już nie...(ale też tylko czasami).


  PS Sprawdzałem podobne wątki, niestety nic nie było co by mi mogło pomóc..., no chyba, że mam jakiś element wymienić, może ktoś mógłby podpowiedzieć co jest nie tak? Aha, zamieniłem elementy SMD na te z nóżkami.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  albo est uszkodzony bufor do diod albo procesor (bardziej prawdopodobne).
 • Poziom 11  
  hmmm, a da się to jakoś sprawdzić? Sprawdziłem właśnie że na większości nóżek (od mikrokontrolera) jest coś dziwnie duże napięcie, mianowicie ponad 7 V. Trochę dużo chyba..., wcześniej bez mikrokontrolera napięcie było 5 V. A co do reszty to jutro kupię te elementy i spróbuję się nimi pobawić.., ale cudów się nie spodziewam:/, najgorsze jest to, że nie znam nikogo komu by ten układ chodził kto go zlutował..., u mnei na uczelni go mają i im jako-tako chodzi.


  Aha, jak odepnę ISP to diody niektóre mrugają, a jak podepnę ISP to nie mrugają... .
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  szachkon napisał:
  hmmm, a da się to jakoś sprawdzić? Sprawdziłem właśnie że na większości nóżek (od mikrokontrolera) jest coś dziwnie duże napięcie, mianowicie ponad 7 V. Trochę dużo chyba..., wcześniej bez mikrokontrolera napięcie było 5 V.
  To bardzo dziwne, sprawdź wszystko jeszcze raz bo brzmi to bez sensu.

  szachkon napisał:
  Aha, jak odepnę ISP to diody niektóre mrugają, a jak podepnę ISP to nie mrugają... .
  Programator "trzyma" linię resetu.
 • Poziom 11  
  Dzisiaj poszedłem do bardziej doświdczonego kolegi w lutowaniu ode mnie i okazało się, że po podłączeniu jest tego typu błąd, że p5rogramator nie może wgrać programu..., reszta zachowuje się jak powinna i jest to stabilne..., dodam, że układ był montowany z zupełnie nowych części...., czy to mozliwe, że może być LPT uszkodzone w komputerze i to jest jego wina?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Ja również miałem kłopoty z programem Pana Dybowskiego. Prawdę mówiąc nie udało mi się zaprogramować żadnego procka tym programem. Po zmianie programu na ISP-3,0a nie ma żadnych problemów. Ważna jest również konfiguracja portu drukarkowego w biosie Powinien być ustawiony na EPP lub ECP i wszystko gra. Proponuję jeszcze poczytać tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5008199#5008199
 • Poziom 11  
  Po zastosowaniu się do powyższych rad udało mi się zaprogramować mikrokontroler. Nie ma żadnych już problemów z programowaniem mojego mikrokontrolera.

  Wcześniejsze dziwne zachowanie się dido było spowodowane IMHO tym, że w pewnym momencie pewne luty się oderwały..., kiedy już wszystko ładnie się świeciło(wszystkie diody się świeciły tak jak powinny w nowym mikrokontrolerze) nadal nie udało mi się zaprogramować mikrokontrolera. Pomogły rady Pana Jacek1708.

  Dziękuję bardzo wszystkim osobom które zechciały mi pomóc.