Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klima w toyocie - słabnie siła nawiewu

haka100 27 Apr 2008 18:32 2439 6
 • #1
  haka100
  Level 1  
  Mam taki problem - po ok. 2-3 godz. jazdy z właczoną klimatyzacją siła nawiewu słabnie do całkowitego zatrzymania. Z kratek zaczyna lecieć biała mgiełka. Po wyłączeniu klimy (manualna) i odczekaniu ok 5 min. włączam klimę i działa ok ale tylko przez ok. 15-30 minut. Muszę robić większe przerwy w pracy klimy. Mechanik w ASO sprawdzał i twierdzi że jest wporządku a w trasie problem się powtarza. Czy ktoś miał podobny problem i wie w czym tkwi problem?
 • #2
  MakroSerwis
  Moderator of Cars
  Uzupełnij temat i post. Podaj typ auta, rocznik, wersję silnikową i typ klimatyzacji. Zawsze łatwiej jest uzyskać pomoc, gdy poda się kompletne i wyczerpujące dane.
 • #3
  wojtus50
  Level 13  
  Czy klima w trakcie pracy wlacza sie i wylacza?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Jaki rocznik tej toyoty i czy kiedys byl czyszczony wymiennik?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Od jak dawna jest taki objawi czy pojawil sie nagle czy tez czas pracy klimy skracal sie coraz bardziej.Sadze,ze wyminnik moze byc porosniety plesnia i grzybami,ktore tak ograniczaja przeplyw powietrza,ze klima poporostu zmarza.
 • #4
  carsmot
  Level 19  
  Trzeba sprawdzic czy jest tam czujnik zamarzania parownika bo objaw jest taki ze zamarza wilgoc na parowniku a jest to objaw ze czujnik nie widzi zamarzania klimatyzacji nie dziala.
 • #5
  skylark
  Level 25  
  Prawdopodobnie uszkodzenie czujnika przeciwmrożeniowego na parownku.
 • #6
  pawel s1
  Level 11  
  jeśli jest to corolla z dokładaną klimą to prawdopodobnie problem jest tylko w złym umiejscowieniu czujnika temp. na parowniku
 • #7
  deesz
  Level 17  
  ja też tak miałem,trzeba było wymienić termistor na parowniku,skończył się też problem ze smrodem po włączeniu klimatyzacji,odgrzybianie nic nie pomagało.Pozdr.