Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kondensatory i rezystory- oznaczenia

21 Sty 2004 00:58 2362 5
  • Poziom 15  
    Czy ktoś mógłby mi napisać oznaczenia kondensatorów i ich znaczenie (MKP-polipropylenowy?) , jak rozpoznać te bez oznaczen i posortować je ze względu na jakość w zastosowaniach audio i podobnie z rezystorami (rodzaje , rozpoznanie , jakość w zastosowaniach audio).
  • Poziom 17  
    na elektrodzie bodajrze w Nauka (badz Teoria) jest dosc duzo o kondensatorach i sa zdjecia jak wygladaja, rezystory tak samo.
  • Poziom 15  
    Niestety szukałem i nieudało mi się znależć.
    Czy ktoś mógłby mi pomóc ?
  • Poziom 15  
    Nie o to mi chodziło.

"Czy ktoś mógłby mi napisać oznaczenia kondensatorów i ich znaczenie (MKP-polipropylenowy?) , jak rozpoznać te bez oznaczen i posortować je ze względu na jakość w zastosowaniach audio i podobnie z rezystorami (rodzaje , rozpoznanie , jakość w zastosowaniach audio)."

Oznaczenia typu MKP-polipropylenowy,MKT...,MKS... itp. i posorować je od najlepszych do najgorszych ich jakość w torze audio, oraz jak je rozpoznać po wyglądzie gdy zatarte lub nie zamieszczone oznaczenia (najlepiej zdjęcia).

Jak rozpoznać rezystory: metalizowane, drutowe, ceramiczne itp i które są najlepsze do zastosowan audio ?
  • Poziom 34  
    to poszukaj tam artykułów Kondensatory, Rezystory itd