Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tempomat - co trzeba aby zamontować?

ElFi 29 Kwi 2009 17:08 108302 50
    Anem
    Poziom 11  
    Panowie, pomocy. Staram się już z tydzień znaleźć schemat jakiś albo opis podłączenia tempomatu do a4 z silnikiem 2.5 TDI (AKN) z 1999 roku. Może ktoś robił coś podobnego? Przewody z wsuwkami robiłem sam więc zależy mi na numerach pinów w manetce i w komputerze.
  • Relpol przekaźniki
    dziugi
    Poziom 14  
    Witam
    A jak sie sprawa ma z tempomatem w passacie b5 2001- po lifcie.
    posiadam zegary z wyswietlaczem( L/100km itp), no i manetka wyglada na taka co opisujecie. czy w tym pasku wystarczy tylko adaptacja na komputerze>???
    dziex za info
    szamand
    Poziom 10  
    Sie ma wszystkim...Prośba o rade,,,
    Passek 99' 1.8T z potencjometrem przy pedale gazu...
    Wnioskujac z tego co tu przeczytalem nie powinno byc problemu z montażem, ale co z ta aktywacją w kompie. Mam jakiegos marnego VAGa za ktorego dalem ze 100zl z darmowa wersja oprogramowania ale uzywalem go tylko do skanowania bledów. Czy to wystarczy zeby uaktywnic tempomat,? czy musze kogos znalezc?

Z gory dziex za sugestie...
  • Relpol przekaźniki
    gamblerpl
    Poziom 10  
    Witam
    Zainstalowalem tempomat wedlug masy opisow ktore znalazlem na forach
    Wiazka kabli: wlasna .. Skretka do internetu 8 zylowa :D
    Aktywowalem w VAG kodem 11463
    I nie dziala :(

Skoda Octavia 1,9 TDI 90KM 2000r(przed liftem) (UK.)

W Vag sprawdzilem w blokach pomiarowych 006 czy jest reakcja:

Code:
             Breake Pedal   Cruise Control      Cruise present

F/F47/F36      Ct/Br/Re/Ac/on/on   

Temp.Wlaczony       0 0 0       000001         1,0
    Reakcja Sprzeglo    1 0 0         100001         1,0
    Reakcja Hamulec   0 1 1       010001         17,0   

Dane z VAG
    VAG 038 906 018 GM
    Component: 1,9I R4 EDC G000SG 2162
    Shop# WSC 31480
    Soft Coding 00002

W skrzynce pod wycieraczkami znalazlem Fioletowo/Czarna kostke -zawiera 10 kabli idacych do silnika
    natomiast z kabiny sa tylko 2 piny! .. to po co te 10 kabli skoro nie lacza sie z zadnymi pinami? :?:

Podlaczylem wedlug schematu:
    Code:

Piny z manetki:         Kable od wtyczki T10e:
    PIN 2                  Pin 1- Niebieski
    PIN 3                  Pin 2- czerwono/czarny
    PIN 4/                  Pin 3- czarno/bialy
    PIN 5                  Pin 9- bialy

PIN 6                  Bezpiecznik nr:5 15A
    PIN 7/MOSTEK-------            MOSTEK z PIN4

Znam obsluge tempomatu
    W Czasie jazdy po przekroczeniu 50km/h /ustawienie SET ..Zadnej reakcjii

Gdzie moze byc blad?

Dziekuje za pomoc

Do Moderatora: Temat tempomatu wystepuje tylko w Romster/Przeszukalem forum/ zalozylem nowy topic
    tdi1982
    Poziom 11  
    Dziś postanowiłem podziałać przy tempomacie w moim Passacie 1995r. 2.0 benzyna.Na pinach 5,8,9 jest + napinach 1,4,12,2,11 jest - na 3 pinie po zmostkowaniu przy pedałach jest + i znika jak się naciśnie na hamulec na 7 pinie jest napięcie 0.25v i podskakuje jak ruszę autem do 4.5v.Do wtyczki pompki tempomatu nie dochodzi napięcie na wszystkich 3 kabelkach.Jak ja podłaczyłem na krótko działa.Do przekaźnika tempomatu co znajduje się koło sterownika też nie dochodzi napięcie na wszystkich 4 pinach jest - i na jednej nóżce nie ma kabelka.Dochodzą tam kable:zielony/żółty,zielony,niebieski i brązowy.I co zrobić żeby to zadziałało?.
    gamblerpl
    Poziom 10  
    czy ktos kto ma juz tempomat w Octavi 1 ...moglby sprawdzic polaczenie kabli z ECU?
    Temat drazony jest od dawna ..
    guru-muson
    Poziom 12  
    Czy ma ktoś może schemat styków manetki z wyprowadzeniami pinów tempomatu do sharana 1999 r. Chce uruchomić tempomat bez kupowania manetki. Może będzie taka możliwość że da się to zrobić na 1 włączniku i 2 przyciskach za 3 zł.
    Adampio
    Poziom 14  
    Rozumiem, ze Kolega guru chce tylko sprawdzic czy tempomat dziala?
    Bo jesli nie to odradzam. Sporo jezdzilem na tempomatach i stwierdzam, ze ergonomia naprawe jest istotna
    guru-muson
    Poziom 12  
    Adampio napisał:
    Rozumiem, ze Kolega guru chce tylko sprawdzic czy tempomat dziala?
    Bo jesli nie to odradzam. Sporo jezdzilem na tempomatach i stwierdzam, ze ergonomia naprawe jest istotna

Witam. Nie, wcale. Chcę założyć na stałe. Jeżdzę często do UK. 1850 km no trochę mnie d boli od długiej jazdy a z tempomatem było by trochę łatwiej. W sharanie jest zajefajne miejsce przy kierownicy gdzie dało by się zamontować takowe przełączniki a ich obsługa w tym miejscu to była by sama radość. Tylko potrzebuję schematu podłączeń tych przełączników.
    guru-muson
    Poziom 12  
    Witam Wszystkich. Ponawiam prośbę o schemat działania (połączenia) styków przełącznika tempomatu sharan, galahy, alhambra do 1999 r. Za używane przełączniki trzeba zapłacić od 100 do 300 zł a ja chcę sobie podłączyć tempomat przy użyciu 1 przełącznika i dwóch przycisków za 5 zł.
    19lukasz
    Poziom 15  
    Witam jeśli jest ktoś chętny zakupem zestawu do montażu tempomatu do VW Golf 4 , Passat b5, Sharan, Octavia I Leon I, A6, A3 to proszę o kontakt na pw. W zestawie szczegółowa instrukcja.
    michalw19
    Poziom 1  
    witam czy ktoś wie jak zamontowac tempomat do audi a4 b6 i co jest dokladnie potszebne!!!
    z gury dzieki
    arko13
    Poziom 2  
    Zakup manetke na allegro tam pewnie wyglada sprawa tak samo jak w golf IV
    diabelgtc
    Poziom 1  
    witam, wie może ktoś gdzie mogę zamontować tempomat do vw craftera 2006r. 2,5tdi 81kw
    romeo9999
    Poziom 10  
    witam passat b5 ADR 1.8 20 od tygodnia przed tem 1.6 AHL(nie mozliwe było wobec wypowiadających sie na forum elektroda i passata a jednak 20 pare koni wiecej
    jak by co to udziele pomocy co i jak
    przepustnica na lince che załozyc tempomat prosze o foto oraz jakie czesci sa potrzebne wiem ze gruszka pompka komputer sterujący manetka i kabelki oraz wezyki oraz jakies czujniki przy pedale hamulca oki a wiec konkretnie szukam opisu mechaniczno elektrycznego gdzie co i jak tempomat kupiłem za 200 zł komplet z takiego samego roku i takiego samego silnika
    Alvares83
    Poziom 9  
    romeo9999 zamontowałeś tempomat? Wiesz już jakie części są potrzebne?
    kosalki
    Poziom 9  
    Witam.
    Chce założyć tempomat do mojego passata b4 2.8 B.G. vr6.Mam automatycznią skrzynie biegów.96rok.Jestem kierowcą zawodowym i niestety zadko bywam w PL. Szukam kogoś kto by się podjął założenia tego u mnie.Mam full opcje i dodatkowo wyposarzenie eksclusive,jasna skóra itp. Prosze o kontakt na e-mail: vip(malpa)vip.interia.pl
    Feciaz
    Poziom 9  
    Pytanko!!
    Założyłem Tempomat do Seata Alhambra 1.9 TDI 99' AHU odpalilem VAG-a uruchomiłem tam tempomat , komputer pokazuje ze działa ale wyskakuje mi błąd (Włącznik dla GRA-E45 nieznane ustawienia przełącznika) nie Wiem o co chodzi.
    Proszę o pomoc!!
    sławek60
    Poziom 1  
    witam mam passata B5 1,6 AHL , czy ktoś może mi powiedzieć jaką ten model posiada klawiaturę ? czy jest hydrałliczna czy regulowana ?