Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet DP-23-37, cieknie woda z zaworu bezpieczeństwa.

mcy 27 Apr 2008 22:25 12016 5
    mcy
    Level 15  
    Witam

Niestety przedwczoraj zalało mi piwnicę. Z zaworu bezpieczeństwa cieknie (kapie) woda. Niby nie dużo ale 1 wiadro na 12 godzin. Po oględzinach okazało się że cieknie z zaworu bezpieczeństwa CO (3bar). Piec jest przestawiony na tryb letni. Zawory dopływu i odpływu wody z CO są pozamykane. Już wcześniej kapało z zaworu ale na parę kropel nie zwracałem uwagi. Problem musiał się pojawić jak dolałem wody do instalacji CO i przełączyłem piec na tryb zimowy (na kilka dni). Co dziwne tym razem ciśnieniomierz na piecu pokazywał co raz to większe ciśnienie, tak jakby woda sama się dolewała do obiegi CO. Co mogło nawalić? Ile będzie kosztować naprawa? Na razie przyłączyłem węża do zaworu i woda jest odprowadzana do kanalizacji, ale jak najszybciej chciałbym zlikwidować awarię. Czy naprawę musi wykonać spec z termetu czy dowolny z ogłoszenia? Czy może naprawa (np. wymiana zaworu bezpieczeństwa) jest możliwa przeze mnie.
    mcy
    Level 15  
    DonRomario - procedura nie pomogła. Dalej do instalacji CO w piecu docieka woda i wypływa zaworem bezpieczeństwa. Mam dodatkowe pytanie czy instrukcja serwisowa DPO-23-17 "pasuje" do DPO-23-37? W instrukcji jest napisane ze przeciek z zaworu może być spowodowany awarią wymiennika.
    Proszę o radę

Pozdrawiam
    Mariusz
    DonRomano
    Level 34  
    Przeciek może być spowodowany uszkodzeniem wymiennika, ale również uszkodzeniem samego zaworu do napełniania instalacji.
    Przed zakupem nowego wymiennika warto to sprawdzić.
    mcy
    Level 15  
    A w jaki sposób? rozebrać?
    DonRomano
    Level 34  
    mcy wrote:
    A w jaki sposób? rozebrać?

Pasowało by co nieco rozmontować.
    Pooglądaj wszystkie połączenia przy zaworze (przyłączu) zimnej wody do kotła.
    Zakręć zimną wodę, przed kotłem oraz dobijanie.
    Jeżeli dasz radę odłącz wsystkie rurki, które są do niego podłączone.
    Odkręć zimną wodę i zobacz czy przecieka.
    Rozumiesz o czym piszę?