Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router PENTAGRAM CERBERUS P 6331-42 - Brak Neta

elec 28 Apr 2008 10:43 3691 4
    elec
    Level 16  
    Witam

Ostatnio zakupiłem Ten oto router głównie do podziału Netii, lecz mam progbel z konfiguracją.
    Udało mi się już ustawić aby łączył się z netem i podczas testu diagnostycznego wszystko jest OK bo ma połączenie z netem, lecz nie chce go przekazywać na LAN-a i nie wiem już naprawdę jak to ustawić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    karina
    Level 25  
    Spróbuj może od zresetowanie routera - mały klawisz bądź switch ukryty gdzieś w obudowie. być może ktoś kombinował przy nim i poustawiał przekierowania.
    po resecie ustaw od początku - login hasło modulację. etc. i ustaw DHCP automatyczne - myślę że powinno być dobrze.
    elec
    Level 16  
    Ustawiałem już tak, resetowałem też i dalej nic ;/

I jeszcze takie jedno pytanie, bo w wyborach modemu ADSL mam kilka i nie wiem zbytnio który wybrać.
    Są takie:
    ADSL2+
    ADSL2
    G.DMT
    T1.413
    G.lite

I sa takie typy połączenia:
    ANNEX A
    ANNEX l
    ANNEX A/L
    ANNEX M
    ANNEX A/l/J/L/M

I ja tam mam ustawione na wybór modemu automatyczny, ale jak czasem jest zawalony server to nie chce się połączyć, a myślę że na ręcznym wyborze byłby stabilniejszy.
    Mam netię 1M i korzystam z SAGEM F800

Pozdrawiam
    karina
    Level 25  
    modulacja napewno G.DMT ale co do annexu to netia wykorzystuje bodajże Annex B - tu i eidzę takiego spróbuj dać ten ostatni...
    Pytanie czy masz neta z netii na łączach netii czy na łączach TPSA ??
    elec
    Level 16  
    Mam neta Netii na łączach Tepsy, ale po czasie łączy się z netem i jest ok, tyle, że nie udostępnia go ani przez LAN-a ani Wi-Fi i nie wiem co robić już :(

Mogę porogić screeny z ustawień i inne, bo już sam chyba nic nie zdziałam bo brak mi już pomysłów.

Dodano po 5 [godziny] 23 [minuty]:

Ponowny restart Routera + dobitna konfiguracja NAT-a pomogła.

Temat Do zamknięcia ;)