Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analogowy zegar cyfrowy

28 Kwi 2008 11:36 16376 20
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    RAIN.PL
    Poziom 12  
    Jak dla mnie 6 za obudowę. Jestem jednak niemal pewien, że identyczny zegar widziałem w jednym z dawnych numerów Elektroniki dla Wszystkich.
    flp_90
    Poziom 11  
    skaktus napisał:
    W sumie śmiem stwierdzić że zniszczyłeś zegar który w oryginale wyglądał lepiej o 200%...

Christophorus napisał:

W sumie tą konstrukcję przedstawiam tutaj głównie ze względu na wykonaną przeze mnie obudowę z drewna do tego zegara.

RAIN.PL napisał:

Jestem jednak niemal pewien, że identyczny zegar widziałem w jednym z dawnych numerów Elektroniki dla Wszystkich.

Christophorus napisał:
    Opis ten ukazał się w Elektronice dla Wszystkich 12/06 i 1/06 - sam opis wykonania obudowy z drewna, bez przestarzałej elektroniki.

Ludzie nauczcie się w końcu czytać ze zrozumieniem.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    fhdelta
    Poziom 12  
    Podziwiam nakład pracy włożony w wykonanie tej konstrukcji, ale mimo wszystko mnie podobał się bardziej zegar przed przeróbką. Czasem jest tak że udoskonalanie czegoś ponad miarę prowadzi do odwrotnego z zamiarem skutku, no cóż ale to tylko moje zdanie - lubię stare zegary w oryginale. Faktem jest, że konstrukcja wykonana starannie i jeśli się autorowi podoba to OK.
    RAIN.PL
    Poziom 12  
    flp_90 napisał:

Ludzie nauczcie się w końcu czytać ze zrozumieniem.

Może gdyby autor zastosował w opisie akapity i wyraźny podział tekstu, ludzie czytaliby cały tekst zamiast szybko go przejrzeć. Poza tym mój błąd, przyznaję! :)
    skaktus
    Poziom 37  
    Chodziło mi o to taki styl zegara do diod,serduszek itp ma się nijak. To tak jakby luksusowy samochód w środku wyłożyć tandetnym i szpetnym plastikiem...dlatego według mnie takie połączenie to 2/6. Sama obudowa - spoko, ale nie w taki sposób.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    waldekgg
    Poziom 11  
    Zbudować coś takiego w tamtych czasach to jednak było coś. 5,75/6 Pozdrawiam.
    jamtex
    Poziom 23  
    Tak sie składa, że znam konstruktora tego zegara i doskonale wiem, ile włożył pracy zarówno w obudowę jak i elektronikę.
    Dla mnie poza naprawdę starannym wykonaniem obudowy, która miałem okazje oglądać z bliska, mistrzostwem jest rozmieszczenie LED na cyferblacie. Kiedyś miałem okazję zrobić zegar o wielkości cyferblatu ok 1,5 [m] i wiem ile to zajmuje pracy.
    Płytka również została wykonana bardzo staranie, jak na "ręczną" technologię.
    A czy serduszka pasują do obudowy starej obudowy... cóż to rzecz gustu, a o smakach i gustach się nie dyskutuje.

Jak dla mnie 5/6 !
    pawelj
    Poziom 15  
    androot napisał:

NIE OCENIAMY KONSTRUKCJI. NIE DO TEGO SŁUŻY DIY.

Co więc mamy oceniać jeżeli nie konstrukcję?
    Może to głupie pytanie ale może ktoś by to przypomniał ?
    PawełJ
    MADevil
    Poziom 18  
    androot napisał:
    Koniec postów typu: "Kicz, mnie się nie podoba".
    Najważniejsze, że podoba się Autorowi.

ciekawe, a moją konstrukcję ( Link ) raczył androot ocenić (oraz zaznaczyć przy tym elegancko swoją, oczywistą, oczywiście wyższość - to chyba przez to, że Kraków nie lubi Warszawy, ale je i tak lubię Kraków):

androot napisał:
    Osobiście to jest to najgorsza "wytrawiarka" jaką widziałem. Sam zbudowałem jedną w swoim życiu (z nadmuchem powietrza do roztworu).
    Przenoszę z "DIY Pozostałe i Newsy" (przy okazji ostrzeżenie za niewłaściwy dział i brak zdjęcia na początku).

i wywalić gdzieś na peryferia forum, a mnie się podobała jako autorowi, nawet bardzo (dodam, że innemu moderatorowi się podobało). Dziwne tu ppanują zasady.

a co do konstrukcji: ciekawsza jest dla mnie ta stara elektronika, a nie kiczowata niestety obudowa. To jest portal elektroniczny, a nie stolarski ;P
    pawelj
    Poziom 15  
    MADevil napisał:

a co do konstrukcji: ciekawsza jest dla mnie ta stara elektronika, a nie kiczowata niestety obudowa. To jest portal elektroniczny, a nie stolarski ;P

Akurat ocena obudowy w tym przypadku jest wg mnie jak najbardziej na mjescu.
    Elektronika taka jak autora wątku musi się spotkać ze stolarką. Żeby docenić efekt urządzenia użytkownik musi go zobaczyć w obudowie a wykonanie dobrej obudowy przerasta niejednego elektronika.

W sumie w projekcie nie ma się do czego przyczepić więc dlaczego moderator się dziwi że temat zszedł na obudowę? Jest wykonana starannie i dokładnie, tyle że ... dość kontrowersyjnie.

PawełJ
    MADevil
    Poziom 18  
    pawelj napisał:

Elektronika taka jak autora wątku musi się spotkać ze stolarką. Żeby docenić efekt urządzenia użytkownik musi go zobaczyć w obudowie a wykonanie dobrej obudowy przerasta niejednego elektronika.

w sumie racja, moja jedyna drewniana obudowa nie wzbudza kontrowersji, za to jakoiścią wykonania nie jest nawet zbliżona do przedstawionego tu projektu (głównie za sprawą braku odpowiednich narzędzi i robienia wszystkiego ręczną piłą na kolanie).
    Gotowe obudowy z tworzywa też nie zawsze chą się dobrze przystosować, nie wspominając o trunościach z plexi.

Winien jestem sprostowanie:

Efekt wizualny: nie w moim stylu ;)
    Wykonanie: staranne, przemyślane i godne pochwalenia.

Jeśli autor poczuł się dotknięty moim wcześneijszym postem, to przepraszam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Fsoliebhaber
    Poziom 17  
    pawelj napisał:
    androot napisał:

Co więc mamy oceniać jeżeli nie konstrukcję?
    Może to głupie pytanie ale może ktoś by to przypomniał ?
    PawełJ

Nic nie wolno oceniać, wypowiadać, pytać.
    Tylko drżeć przed moderatorami.
    Tak, poproszę o ostrzeżenie.

Pozdrawiam Konrad.
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany
    Jeszcze trochę i nie będzie na Elektrodzie użytkowników ;)
    RAIN.PL
    Poziom 12  
    Zwrócę jeszcze uwagę na to jak po krytycznych uwagach użytkownicy milkną :) Mam zamiar pozostać wyjątkiem w tej sprawie :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    radiomechanik
    Poziom 23  
    Konstrukcja jak najbardziej "elektroniczna" . Jedyne co bym zmienił - to kolor cyferblatu - jakiś bardziej kontrastujący z LED-ami i bardziej matowy bo widać że w chwili obecnej w jasno oświetlonym pomieszczeniu (w dzień) są trudności z odczytem godziny. Koncepcja estetyczno-konstrukcyjna może się kłócić z gustami powszechnie panującymi na dziale DIY (tendencje techno-mechaniczna) ale gdyby tak zamiast orzełków wprowadzić motyw np słonecznikow lub innych kwiatów (w drewnie), a plastykowe elementy maskowania głosniczków (czarne) zastąpić ornamentem w drewnie (lub imitacją drzwiczek "kukułki"), oraz przełączniki funkcyjne przenieść na jakąś spodnią listwę - od frontu przykrywaną drewnianą klapką. To tyle moich subiektywnych opinii .
    konel83
    Poziom 15  
    Ludzie ale wy macie problemy! Połowa wiadomości w tym temacie to rozmaw na temat zupełnie nie powiązany z tym zegarem!!!

Mnie zegar się podoba choć te z orginalnym cyferblatem na fotkach są ładniejsze! Ale gratuluje wykonania!