Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta, wzmacniacz lampowy V5, czy ktoś posiada takowy ?

pkowwroc 17 Jul 2008 12:14 35270 65
Optex
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    1. Nie czytasz tematu od początku. Ja doszedłem do podobnych wniosków co autor:
    Quote:
    Jeśli to się komuś przyda, to słuchałem większego v7. Ten wzmacniacz ma swój urok, góra wydaje się być bardziej niż poprawna, (jeśli miałbym porównywać to chyba do XT25) średnica też nie brzmi źle, jednak wydaje się być nie precyzyjna, przy czym to moje subiektywna opinia. Największą wadą są jednak tony niskie. Wydaje się być kluchowaty, mam dobre porównanie, jak ARN226 w obudowie b-r. Podobno można to poprawić zatykając otwór, nie ma z tym problemu gdyż b-r promieniuje "do tyłu". Czyżby złe strojenie...

2. Opierasz opinię na cudzych doświadczeniach. Piszesz że "po samym montazu roznych elementow nie dowiesz sie jak to gra", a dowiesz się po czyjejś opinii? :D
  • Optex
    Boqler
    Level 20  
    Hm no raczej po czyjejs opinii dowiem sie wiecej niz po montazu elementow ;P
  • Optex
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Coś Ci zacytuję:
    "Rozmowy o muzyce, to jak tańczenie o architekturze".
    I to powinno być naszym mottem. Proponuję poszukać wyżej wymienionego sprzętu i po prostu posłuchać. Może będziesz miał odmienne spostrzeżenia. :idea:
    Son Goku
    Level 11  
    Witam czy ktoś posiada zdjęcie wnętrza MV5? Niby piszą że lampy mocy to 6pe x4 czy transformatory głośnikowe są w środku czy pod tym ekranem może zasilający jest w środku już zgłupiałem czy MV3 ma końcówkę mocy na LM czy MV5 pozdrawiam i proszę o dopowiedz
    Heihachi Mishima
    Level 14  
    Trafa głośnikowe są w środku - niby małe ale dają rade z dużymi polarisami 200

Zdjęcia są w tym temacie http://tinyurl.com/38b7cdf

Nie polecam tuningu poza kablami i lampami na rosyjskie, bo nic wymiana kondensatorów nie daje a nawet potrafi spierniczyć trochę dźwięk.
    Ogólnie jestem bardzo zadowolony z manty v5
    Son Goku
    Level 11  
    Witam mam ten wzmacniacz ale muszę powiedzieć tak gra już lepiej bambino na ecl86 znaczy sie bas jest niski w a w mancie nie może nie posiada sprzężenia zwrotnego z transformatora głośnikowego i nie posiada kondensatora elektrolitycznego w katodzie lamp który poprawia pasmo i czułość przesuwa punkt pracy lampy pozdrawiam i proszę o odpowiedź